ZF, Transist 2018 Fuarı’nda yeni ürünlerini sergiledi

0
800

Toplu taşımacılığın da dahil olduğu birçok farklı endüstride güç aktarma ve şasi teknolojilerinin yanı sıra aktif ve pasif güvenlik teknolojilerinde de dünya önderi bir marka konumunda bulunan ZF, Transist 2018 Fuarı’nda şanzıman ve dingil teknolojilerinde gerçekleştirilen son gelişmelerin yanı sıra akıllı bağlantı çözümleri için geliştirilen Openmatics ürünlerini sergiledi.

ZF, 8 – 10 Kasım 2018 tarihleri arasında düzenlenen Transist 2018 Fuarı’nda CeTrax lite merkezi elektrikli tahrik birimini, AxTrax AVE elektrikli tahrik dingilini, Openmatics akıllı bağlantı çözümlerini ve PowerLine 8-vitesli otomatik şanzımanını sergiledi.

ZF AxTrax AVE

PowerLine, ticari taşıtlarda verimlilik ve konfor standartlarını yeniden belirliyor

ZF, “PowerLine” ile yakıt tüketimi, vites geçiş konforu, güç ve ağırlık oranı konularında en üst seviyede çözümler sunuyor. PowerLine ile ZF, orta ölçekli otobüsler ve orta ağırlıkta hizmet kamyonları için otomatik şanzıman sınıfında yeniliklere öncü oluyor. Yeni otomatik şanzıman, binek araç sistemlerinden uyarlanan sekiz ileri vitesi ve tasarım ilkesi sayesinde ticari taşıt sınıfındaki pek çok önemli kriteri, günümüz sistemlerinden daha üstün olarak rahatlıkla karşılıyor.

ZF PowerLine

Powershift bir şanzıman olan PowerLine, ticari taşıtlarda artmakta olan doğal gazlı (LNG) motor uygulamaları için de uyumlu. Akıllı şanzıman kontrolü, son derece hassas manevra işlevi, yokuş kalkış desteği ve otomatik motor durdurma işlevi gibi çeşitli sürüş işlevleri sunuyor. ZF PowerLine, olası hibrit uygulamalar için çok daha büyük oranlarda tasarruf imkanı sağlayarak, verimliliği artıran çözümleriyle fark yaratıyor.

ZF CeTrax lite

CeTrax lite: Hafif ticari taşıtlar için elektrikli tahrik birimi

ZF, CeTrax Lite elektrikli merkezi tahrik birimi ile hafif ticari taşıtları sıfır yayımlı sürüşe bir adım daha yaklaştırıyor. Bu kompakt ve hafif sürüş sistemi tam entegre bir elektronik kontrol birimi ile invertör içeriyor. ZF elektrikli parçalara geldiğinde, binek otomobiller için geliştirilmiş çözümleri ticari taşıt platformalarına taşıyarak kullanım alanlarını genişletiyor. CeTrax standart dingil ve dişlilerle birleştirilebiliyor.

150 kW azami güç ile yüzde 25 eğimli bir yokuşu kolayca tırmanabilen CeTrax Lite, böylece araçların zorlu yol koşullarında dahi sorunsuzca ilerleyebilmelerini sağlıyor.

Openmatics

AxTrax AVE elektrik tahrikli dingil gelecek için tasarlandı

ZF’nin şehiriçi otobüsler için geliştirdiği AxTrax AVE elektrikli tahrikli dingilin yeni nesli, pazara sunulduğundan bu yana, elektrikli otobüs üreticilerinin bir numaralı tercihi oldu. İki kademeli dişli grubu ile tekerleğe bağlanan iki motorun önemli ölçüde artırılan performans ve tork değerleri, elektrik tahrikli ve alçak tabanlı AxTrax AVE’yi toplu taşıma hizmetleri için daha da cazip hale getiriyor. ZF’nin elektrikli parçaları ile donatılmış 50’den fazla otobüs ülkemizde birçok büyük şehirde kullanılmakta ve pazar önderi konumunda.

Openmatics

Openmatics: ZF’nin akıllı bağlantı çözümleri uzmanı

ZF, akıllı bağlantı çözümleri uzmanı Openmatics ile farklı sektörlerin ulaşım, lojistik ve ticari operasyonlarına çözüm önerileri sunuyor. Openmatics filo yönetim sistemi, karmaşık iş süreçlerinin, denetimi zor uygulamaların ve ağır finansal yüklerin sona erdirilmesi için tasarlanan çeşitli alt platformlardan oluşuyor. Bu alt platformlar daha etkin, verimli, sürdürülebilir, müşteri memnuniyetini yükselten ve ticari kazanç sağlayan iş modellerine geçiş yapabilmek için işletmelerin yanında olmaya her zaman hazır. Telematik Platform (Telematics), Ürün Gözetimi (Asset Tracking), Multimedya (Entertainment) ve OBD (On-Board Diagnostics) konu başlıkları altındaki dijital hizmetler Openmatics müşterilerini bekliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here