Toyota Motor Europe ve Dassault Systèmes işbirliği

0
922

Dassault Systèmes ve Toyota Motor Europe, Avrupa’daki tüm yeni otomobil tanıtımları için yeni nesil dijital pazarlama çözümleri üretmek üzere optimize edilmiş bir dijital üretim süreci üzerinde işbirliği yapmak amacıyla üç yıllık bir sözleşme imzaladı. Bu çözümler, otomobil satın alma yolculuğunda yeni, özelleştirilmiş deneyimler isteyen tüketicileri hedefleyen yerelleştirilmiş ve kişiselleştirilmiş içerikler barındırıyor.

Dassault Systèmes’in “Virtual Garage” sektör çözüm deneyimi ile Toyota Motor Europe, otomatik ve entegre dijital pazarlama varlık üretim süreçlerinde 3DEXCITE‘in son teknoloji ürünü görselleştirme uygulamalarından yararlanabilecek. Toyota Motor Europe, duygusal marka ve ürün temalarını hedef kitlesine ileten araçların sanal temsillerini içeren yüksek etkili varlıklar oluşturmak amacıyla mühendislik verilerini kullanabilecek.

Otomatize edilmiş uçtan uca varlık üretim süreçleri sayesinde kullanıcılar, broşürleri, çevrimiçi video içeriğini, web yapılandırıcılarını ve belirli pazarların tercihlerine göre yerelleştirilmiş veya bireysel müşteri zevklerine göre kişiselleştirilmiş yeni araç modellerini veya renkleri içeren diğer varlıkları deneyimleyebiliyor. Böylece neredeyse tüm ürün gereksinimlerini yüksek kalite, tutarlılık ve doğrulukla karşılayabiliyorlar.

Dijital teknoloji, tüketicilerin alışveriş şeklini giderek daha fazla oranda etkiliyor ve otomotiv endüstrisi de bu eğilimi tüketiciyle daha yakından bağlantı kurmak ve tüketicilerin ilgisini çekmek amacıyla kullanmayı amaçlıyor. Tüketiciler otomobilleri ilk kez keşfettiklerinde ya da satın alma kararına yaklaştıklarında, doğru bilgilere kolaylıkla erişmelerini sağlayarak onlara ilham vermek istiyorlar.

Toyota Motor Europe, Pazarlama İletişimi Web İçeriği ve Broşürleri Bölümü Yöneticisi Alex Carnazza, şunları söylüyor: “TME olarak, tüketici merkezli yaklaşımımızı sürekli olarak geliştiriyoruz ve yalın ve esnek bir dijital varlık üretim sürecinin kitle özelleştirmesini desteklemede anahtar olduğunun farkındayız. Dassault Systèmes’in vizyonu, dijital pazarlama varlıkları üretiminde maliyet, zaman, kalite, ölçeklenebilirlik, entegrasyon ve çeviklik açısından rekabet avantajı elde etmeyi amaçlayan sağlam bir dijital stratejiye hazırlanmamızı sağlıyor.”

Dassault Systèmes Taşımacılık ve Mobilite Sektörü Başkan Yardımcısı Olivier Sappin ise “Dassault Systèmes, Toyota Motor Europe’un tüketicilerin satın alma deneyimlerinin en başından itibaren heyecanlanmasını ve coşku duymasını sağlamak üzere verileri, kişileri ve fikirleri bir araya getirmelerine yardımcı oluyor. İleride, Toyota Motor Europe ile 3DEXPERIENCE platformunun nasıl ek bir değer getireceğini keşfedeceğiz ve bu benzersiz deneyimleri yerinde servisler ve çözümler yoluyla daha da zenginleştireceğiz.” diyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz