Kordsa, Michelin Movin’On Konferansı’nda yeni teknolojilerini tanıttı

1
962

Kordsa, Montreal’de düzenlenen Movin’On Konferansı’na katıldı. Michelin’in 20 yılı aşkın süredir düzenlediği Michelin Challenge Bibendum’un devamı niteliğinde olan Movin’On Konferansı’na konuşmacı olarak davet edilen Kordsa, verimli ve sürdürülebilir ulaşım için araçların hafiflemesi gerektiğine vurgu yaptı.

Küresel, akıllı, sürdürülebilir ve multi-model hareketliliği hayata geçirme” hedefiyle düzenlenen Movin’On Konferansı, günlük hayattaki ezberbozan değişikliklerin ulaşıma olan etkisine değiniyor, hem insanların hem de ürün ve eşyaların bir yerden bir yere taşınmasındaki sorunlara sürdürülebilir çözümler arıyor. 31 ülkeden 4 binden fazla katılımcının bir araya geldiği, 70’in üstünde konuşmacının olduğu konferans boyunca çeşitli sunumlar, paneller, yuvarlak masa toplantıları, uygulamalı atölye çalışmaları yapıldı.

Bugün dünyadaki tüm uçak ve otomobillere teknolojisiyle dokunan, her üç uçak lastiğinden ikisini ve her üç otomobil lastiğinden birini güçlendiren Kordsa, konferansta yaptığı sunumda, ulaşımdaki güncel sorunlara ve çözüm önerilerine değindi; verimli ve sürdürülebilir ulaşım için araçların hafiflemesi gerektiğini vurguladı. Ulaşımın gelecekte nasıl olacağı, nasıl daha verimli hale getirileceği ve ulaşımı etkin kullanmak için teknolojiden nasıl faydalanılabileceği sorularının cevaplarının arandığı sunumda, Kordsa’nın lastik güçlendirme teknolojilerinde sürtünme direncini azaltarak, kompozit teknolojilerinde ise taşıtların daha hafif olmasını sağlayarak yakıt tüketimini azaltmayı hedeflediği, böylece ulaşımı daha sürdürülebilir kılmaya çalıştığı aktarıldı.

Açık inovasyon modelinin en büyük destekçilerinden olan Kordsa, bir teknoloji mutfağı olarak hizmet veren Kompozit Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi’nde bugün havacılıktan otomotive kadar geniş yelpazedeki sektörlere kompozit teknolojileri geliştirerek ve bu sayede araçları hafifleterek ulaşımın geleceğine katkıda bulunuyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz