Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Ödülü’nün dördüncüsü Fatma Şahin’e verildi

0
1148
Renault Trucks


Otokar, Koç Topluluğu’nun “Ülkem İçin Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Destekliyorum” projesi kapsamında toplu taşıma sektöründe toplumsal cinsiyet eşitliği bilincinin oluşmasına ve kadın istihdamının artırılmasına yönelik olarak sektörün önde gelen birlik, federasyon ve derneklerinin desteğiyle farkındalık çalışmalarına devam ediyor.

Otokar öncülüğünde, Ulaştırma Platformu işbirliği ile sektördeki kadın istihdamını artıran ve toplumsal eşitlik için çalışmalar yürüten kurumların ödüllendirildiği Ulaştırma Platformu Ödül Töreni’nin dördüncüsü İTÜ ARI Teknokent’te gerçekleştirildi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın ardından “Kadının çalışması kalkınmanın temel unsuru” diyerek 2014 yılında Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini devralan ve 12 daire başkanını kadınlardan seçip, kentin genelinde de kadın gücü ve emeğini ön plana çıkaran Fatma Şahin’in öncü çalışmalarıyla “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Ödülü” Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne verildi.

Toplu taşıma sektörünün önde gelen isimlerinin yer aldığı organizasyonda, Otokar Pazarlama Müdürü Tarkan Burak, kadınların iş ve toplumsal hayattaki konumunu güçlendirmek için yaptığı çalışmalar nedeniyle Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e ödülünü taktim etti. Mezun olduğu üniversitede düzenlenen anlamlı organizasyonda bulunmaktan dolayı mutluluğunu dile getiren Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Ülkemizin en önemli alanı olan ulaştırma sektöründe gelinen noktayı anlatmak ve kadın bakış acısıyla bu meselelere bakmak, bu farkındalığı artırmak önemli. Kadın aslında ana, yar, can, canan ama bir taraftan da kalkınmanın ana motorudur.” dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin’in vizyoner yaklaşımı ile yönetimden iş hayatına ve kadınların eğitimine kadar hayata geçirdiği projelerle Türkiye’de Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin önemli bir örnek olduğunu vurgulayan Tarkan Burak, “Sayın Fatma Şahin’e kadının toplumda hak ettiği yere ve saygınlığa ulaşması adına gösterdiği çaba ve toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak için verdiği destek için topluluğumuz adına şükranlarımızı sunuyorum.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz