Otokar Atlas yenilendi

0
2000

Otokar, hafif kamyon sınıfındaki aracı Atlas’ı yeniledi. Sürüş konforundan güvenliğe birçok yeni özelliğin standart olarak sunulduğu Atlas, düşük işletme giderleri, çevreci ve ekonomik Euro 6 motoru ve gelişmiş teknolojik özellikleriyle dikkat çekiyor.

Otokar_Atlas_Gorsel1

8.5 ton toplam yüklü ağırlığa sahip Otokar Atlas, 115 kW güç ve 500 Nm azami tork üreten Cummins motor ve ZF şanzımanı ile donatılıyor. Damperli kamyondan sepetli vince, nakliye aracından itfaiyeye, vidanjörden çöp kamyonuna kadar her türlü hizmete uyarlanabilen yeni şasisi ile Otokar Atlas, düşük bakım giderlerine ek olarak uygun yedek parça maliyetiyle de kullanıcıların ekonomisine katkı sağlıyor.

Adını, mitolojide gök kubbeyi omuzlarında taşıyan güçlü kahraman Atlas’tan alan Otokar Atlas, ABS fren sistemi, Elektronik Denge Kontrolü (ESC), tam havalı fren sistemi ve geniş iz mesafesi ile sürüş güvenliğini artırıyor. Kabin içi de yenilenen Otokar Atlas, şerit takip sistemi LDWS ile sürücünün sürüş esnasında istek dışı şerit dışına çıkması durumunda sürücüyü uyararak güvenliği üst düzeye çıkarıyor. Farklı ihtiyaçlara göre iki farklı uzunluk seçeneğine sahip olan Atlas, aynı zamanda hız sabitleme özelliğini standart olarak kullanıcılara sunuyor. Otokar Atlas, yokuş kalkış desteği (HSA) ile sürücülerin dik rampalarda aracı geri kaydırmadan yola devam etmelerini sağlıyor.

Kullanıcı konforu için pek çok ayrıntının yer aldığı Atlas, direksiyon üstü kontrol düğmeleri, yol bilgisayarı, geniş torpido gözleri, yenilenen orta konsolu, koltuk kumaşı ve dikiz aynalarıyla ön plana çıkıyor. LED sinyal ve sis lambalarıyla modern dış görünüme sahip Otokar Atlas, ayarlanabilir farları ile sürücüsüne daha iyi görüş sağlıyor.

Otokar_Atlas_Gorsel4

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz