Otokar, Poyraz ile belediyelere çözüm sunmaya devam ediyor

0
2151

Kentiçi ulaşımda konfor, ekonomi ve güvenliği bir arada sunan araçlarıyla belediyelerin tercihi olmaya devam eden Otokar, belediyelerin toplu taşıma filolarını güçlendirmeye devam ediyor. Sahip olduğu Ar-Ge gücü ile toplu taşımacılıkta kullanıcı beklentilerine göre üretim gerçekleştirerek araçlarında konfor, güvenlik ve ekonomiyi bir arada sunan Otokar, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne 18 adet Otokar Poyraz teslimatı gerçekleştirdi.

Gastronomisi, müzeleri, tarihi ile ünlü Gaziantep’in artan yolcu kapasitesini karşılamak, kent merkezi ile ilçeler arasındaki ulaşıma konfor ve hız katmak için kullanılacak Otokar Poyraz‘ın teslimatı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Raylı Sistemler Deposu’nda düzenlenen bir törenle gerçekleştirildi.

Sektörün talebi üzerine iki yılda geliştirilen, 27+1 küçük otobüs sınıfında ilk yatırım maliyeti, düşük parça ve işletme giderleri ile öne çıkan Poyraz‘ın teslimat törenine Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Genel Sekreter Deniz Köken, Genel Sekreter Yardımcısı ve Gaziantep Ulaşım A.Ş. (Gaziulaş) Yönetim Kurulu Başkanı Sezer Cihan, Otokar bayi Atalay Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Atalay, Ali Rıza Atalay, Otokar Ticari Araçlar Satış Direktörü Murat Tokatlı, Otobüs Satış Grup Yöneticisi Murat Torun ve Bölge Satış Yöneticisi Umut Parti katıldı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı bünyesinde araç filosunda çeşitliliğe önem verdiklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Aldığımız bu otobüsler, ulaşım açısından çok daha verimli, yolları daha iyi kullanma ve yolcu sığasını artırma adına önemli. Ulaşım, en büyük yatırım hamlemiz. Araç filomuzun hem sayısını hem de çeşitliliğini çok önemsiyoruz. Otobüslerin küçük olması sayesinde verimlilik elde edeceğiz. Filomuzdaki bu çeşitlilikle kentimizdeki dar yollarda daha hızlı hareket edebileceğiz, böylece ulaşım ağımızı daha da kuvvetlendireceğiz.” dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin

Yolcu taşımacılığı için özel olarak geliştirilen 27+1 kapasiteli küçük otobüs Poyraz’ı bu yıl satışa sunduklarını belirten Otokar Ticari Araçlar Satış Direktörü Murat Tokatlı ise şöyle konuştu; “Otokar Poyraz, son yıllarda özellikle düşük işletme maliyetleri ve giderleri yönünde geliştirdiğimiz; sahip olduğu teknoloji ve donanımsal özelliklerle tüm beklentileri karşılayabilecek bir otobüs. Kentiçi kullanımdaki manevra kabiliyeti, performansı, yenilikçi tasarımı, gelişmiş teknik ve güvenlik özellikleriyle Poyraz, küçük ve orta boy sınıfına yeni bir soluk getirecek. Gaziantep ulaşımında Otokar‘ın tercih edilmesinden büyük bir mutluluk duyduk. Yeni araçların hayırlı olmasını dileriz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz