Mercedes-Benz Türk, 2017 Kurumlararası Dragon Festivali’nde Federasyon Kupası’nın sahibi oldu

0
1391

Bu sene 50’nci kuruluş yıldönümünü kutlayan Mercedes-Benz Türk, çalışanlarından oluşan “Mercedes-Benz Power Team” takımı ve “Mercedes-Benz Türk Hoşdere” takımı ile 2017 Kurumlar Arası Dragon Festivali’ne katıldı.

Festivale katılan 64 takım arasından Mercedes-Benz Power Team, ilk gün gerçekleşen Dragon Boat Federasyon Kupası yarışında turnuva rekoru kırarak 55 saniye derecesi ile rakiplerinin çok önüne geçerek yarışı birinci sırada bitirdi ve Federasyon Kupası’nı kazandı.

Basketboldan futbola, motor sporlarından kite yarışlarına kadar spora büyük destek veren Mercedes-Benz Türk, 50’nci kuruluş yılında bu kez kendi çalışanlarının katıldığı 2017 Kurumlararası Dragon Festivali’nden üç kupa ve madalyalarla dönmenin gururunu yaşadı.

23 – 24 Eylül tarihlerinde İstanbul Maltepe’de düzenlenen 2017 Kurumlararası Dragon Festivali’ne Mercedes-Benz Türk, Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda ve ağırlıklı olarak üretim biriminde çalışanlardan oluşan “Mercedes-Benz Türk Hoşdere” takımı ve “Mercedes -Benz Power Team” takımı ile katıldı.

Mercedes -Benz Power Team”, ilk gün en iyi süreleri yapan ilk 8 takım arasında gerçekleşen Dragon Boat Federasyon Kupası yarışında turnuva rekoru kırarak yarışı 55.00 saniye ile birincilikle bitirdi ve Federasyon Kupası’nın sahibi oldu.

Maltepe sahilinde toplamda 64 takımın katıldığı yarışmada, turnuvanın ikinci gününde “Mercedes-Benz Power Team” en iyi takımların yer aldığı Sport Kategorisi’nde 33 salise farkla ikinci oldu. Mayıs 2017’de kurulan “Mercedes-Benz Türk Hoşdere” takımı ise yarışı 00:59,30 zamanlamayla bitirerek üçüncülük elde etti. Böylece Türkiye Kurumlar Arası Su Sporları Turnuvası’nın ikinci ve üçüncü olan takımlar Mercedes-Benz Türk’ten çıktı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz