Anadolu Isuzu Satış ve Pazarlama Direktörü A. Fatih Tamay görevinden ayrıldı

0
1357
Renault Trucks


37 senedir Anadolu Isuzu’nun farklı kademelerinde görev alan, son olarak Anadolu Isuzu Satış ve Pazarlama Direktörlüğü görevini yürüten A. Fatih Tamay 10 Mart 2017 tarihi itibariyle Anadolu Grubu yaş yönetmeliği gereği görevinden ayrıldı.

1957 yılında İstanbul’da doğan A. Fatih Tamay, 1974 yılında Haydarpaşa Lisesi’ni, 1980 yılında İTÜ Makina Fakültesi Uçak Mühendisliği Bölümünü bitirdi. 1980 yılında Anadolu Otomotiv Sanayi’nde Satın Alma Mühendisi olarak başladığı çalışma hayatına 1982 yılında askerlik görevi nedeniyle ara verdikten sonra Türkiye’deki ilk Türk Japon ortak girişimi olan Anadolu Isuzu’da sırasıyla Satınalma Şefi, Üretim Planlama ve Stok Kontrol Müdürü ve Satınalma Müdürü olarak görev yaptı.

Aynı dönemde OSD bünyesindeki Satınalma Komitesi Başkanlığı görevini de yürüten Tamay, OSD Yan Sanayi Kalite Geliştirme ve OSD Yan Sanayi Başarı Ödülü projelerinin hayata geçirilmesinde önemli görevler üstlendi.

2001 yılı başında ekonomik krizin başlamasıyla birlikte firmanın yeni yapılanmasında Satış, Servis ve Yedek Parçadan Sorumlu Satış Müdürü olarak atanan ve bayi ve servis teşkilatının yeniden yapılanması, ihracatın artırılması, yurtiçi ve yurtdışı servis teşkilatının kurulması projelerini yürüten Tamay, aynı dönemde OSD bünyesindeki Pazarlama Komitesi Başkanlığı’nı da yürüttü ve son olarak 2006 yılında Satış ve Pazarlama Direktörlüğü görevine atanarak satış, pazarlama, servis ve yedek parça operasyonlarından sorumlu olarak görevine devam etti.

Koçluk ve mentorluk eğitimleri alan ve Anadolu Grubu bünyesindeki orta kademe yönetici gelişiminde mentor olarak görev yapan Tamay, yer aldığı görev ve projeler nedeniyle başta Japonya olmak üzere çeşitli ülkelerde fuar, konferans, eğitim vb çalışmalara katıldı.

2013 yılında İstanbul Sanayi Odası Meclisi’ne seçilen Tamay, İSO Meclis Üyeliği ve İSO Otomotiv ve Yan Sanayi Komitesi Başkan Yardımcılığı, TOBB Otomotiv Meclisi Üyeliği ve İTO Ulaşım İhtisas Komitesi Üyeliği görevlerini sürdürüyor.

Eylül 2015 tarihinden itibaren Türkiye’de Bakanlar Kurulu kararıyla kurulmuş ilk uluslararası kuruluş olan IPRU (International Passanger Road Transportation Union) Yönetim Kurulu Başkanlığı’na ve TOBB Karayolu Yolcu Taşımacılığı Meclisi Üyeliği’ne seçilen ve halen bu görevlerine devam eden A. Fatih Tamay, evli ve bir çocuk babası.

Otomotiv sektörünün ülkemizdeki gelişiminde aktif rol almış olmanın gururu ile dopdoluyum

Konuyla ilgili açıklama yapan A. Fatih Tamay, “Görev aldığım ilk günden bu yana gerek firmamızda gerek muhtelif sektörel ve sivil toplum örgütlerinde aldığım görevlerle otomotiv sektörünün ülkemizdeki gelişiminde aktif rol almış olmanın gururu ile dopdoluyum. Eğer başarılı olabildiysem ne mutlu!

Umuyorum ki, aldığım görevler ve yer aldığım tüm projelerde ülkemiz ekonomisinin, sektörümüzün ve markamızın geleceğinde rol alacak gençlere gücüm yettiğince destek olabilmişimdir. Biz plan yaparken talih bizi gülümseyerek izlermiş. Bu yüzden bundan sonra yapacaklarım ile ilgili sorulara, planım yok diyorum. Daha çok niyetlerim ve isteklerim var.

‘Her dem yeniden doğmak gerek’ demiş Yunus Emre. Ben de bu yeni dönemimde, yoğun tempo ile geçirdiğim çalışma hayatımın birikimlerini paylaşmaya devam edeceğim. Uzun yıllardır biriktirdiğim yetkinlik ve tecrübelerimi kullanıp geliştireceğim. Rilke’nin deyimiyle ‘insana büyük sözleşmeler yüklemeyen’ ama ‘iddialı’ işler yapabilirim diye düşünüyorum. Sağlığım elverdiği sürece daha esnek ama yine aktif bir yaşam içinde olmayı sürdüreceğim. En önemlisi; sevdiklerimle, siz dostlarımla ve ailemle daha çok birlikte olabileceğim.

‘Dün dünle birlikte yaşandı gitti cancağızım. Artık yeni bir şeyler söylemek lazım.’ demiş Mevlana. Kısacası, daha özgür bir insan olabileceğim; aileme, ülkeme ve özellikle de ülkemizin ihtiyacı olan Sürdürülebilir Kurumsal Yönetim ve İş Etiğinin gelişimine daha fazla katkıda bulunabileceğim bir hayat yaşamak isteğindeyim.’’ dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz