Tofaş, Mesleki Eğitime Destek Programı yeniden Ankara’da

0
1770

Tofaş’ın, “Mesleki Eğitime Destek Programı” kapsamındaki durağı yine Ankara oldu. Program kapsamında Koç Kuleleri’nde dördü kesit olmak üzere toplam yedi adet Fiat Egea aracın altı farklı üniversiteye teslimatı gerçekleştirildi. Mesleki Eğitime Destek Projesi kapsamında yılsonuna kadar 15’i kesit olmak üzere 56 araç 43 üniversite ve 13 meslek lisesine gönderilecek. Tofaş’ın 3.5 milyon TL’lik kaynak ayırarak hayata geçirdiği program kapsamında öğrencilerin otomobil üzerinde araştırma-geliştirme safhalarını ve çalışma ilkelerini deneyimlemeleri hedefleniyor.

Tofaş, Meslek Eğitime Destek Programı’na hız kesmeden devam ediyor. Üniversite ve teknik meslek liselerinde eğitim içeriğine katkıda bulunarak otomotiv sektörüne kalifiye çalışan kazandırmayı amaçlayan sosyal sorumluluk projesi ile 57 Egea otomobil Türkiye’nin tüm bölgelerinde hizmete sunuluyor.

Program kapsamında Koç Kuleleri’nde gerçekleşen törenle Ankara bölgesinde araç desteği sağlanan eğitim kurumlarının temsilcileri bir araya geldi. Dördü kesit olmak üzere özel olarak hazırlanan toplam yedi adet Fiat Egea Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu ve Tofaş Dış İlişkiler Direktörü Güray Karacar tarafından teslim edildi.

Törene Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Özen, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Uslan, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Doğan, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Şahin, Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal ve Atılım Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. H. Yılmaz Kaptan katılım gösterdi. Türkiye’nin yedi bölgesinde Fiat bayileri koordinasyonunda eğitim malzemesi ve uzman konuşmacı desteği ile yürütülecek programa Ankara bölgesinde bulunan Fiat bayileri Ali Uğurlu, Ankara Otomotiv, Birmot Yenimahalle, Kartaş ve Tan Oto’nun üst düzey temsilcileri de katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz