Pirelli ticari lastiklerinin üreticisi TP Endüstriyel Lastikler Şirketi’nin Türkiye Yönetim Kurulu Üyeleri belirlendi

1
1648

55 yılı aşkın bir süredir ülkemizde faaliyet gösteren ve üretiminin yarıdan fazlasını başta Avrupa olmak üzere gelişmiş pazarlara ihraç eden TP Endüstriyel Lastikler’de Yönetim Kurulu belirlendi.

Pirelli marka kamyon, otobüs, zirai ve OTR lastikleri üreten ve İzmit’te bulunan fabrikasıyla yaklaşık 2 bin kişiye istihdam yaratan TP Endüstriyel Lastikler şirketi, Aeolus ile gerçekleşmekte olan ortaklıkla birlikte Prometeon Tyre Group adını alacak ve dünyanın en büyük dördüncü ticari lastikler üreticisi konumuna gelecek.

TP Endüstriyel Lastikler’in 24 Mart 2017 tarihinde gerçekleşen genel kurulu sonunda şirketin Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlığına Avukat Lale Cander seçildi. Şirketin Avrupa CEO’su Murat Akyıldız Başkan Yardımcısı olarak atanırken, Türkiye CEO’su Alp Günvaran ve Endüstri Direktörü Hakan Yalnız ise kurulun diğer üyeleri olarak belirlendi.

TP Endüstriyel Lastikler Yönetim Kurulu Başkanı Lale Cander, İstanbul’da gerçekleşen Genel Kurul’un ardından yaptığı açıklamada, “TP Endüstriyel Lastikler, yeni adıyla Prometeon Tyre Group, önümüzdeki üç yıllık dönem için oluşturduğu küresel yatırım stratejilerinde Türkiye’yi önceliklendirmeye karar verdi. Bu yatırımların en yüksek ve verimli şekilde ülkemizde hayat bulabilmesi için yeni oluşan yönetim kurulu ile birlikte canla başla çalışacağız. 160 ülkede faaliyet gösteren şirketimizin Türkiye’ye yapmayı düşündüğü yatırımlar, hem ülkemizin işçi ve işverenine hem de ekonomik performansımızın ve potansiyelimizin ne kadar yüksek olduğuna duyulan güvenin bir kanıtıdır.” dedi.

TP Endüstriyel Lastikler Yönetim Kurulu Başkanı Lale Cander

Şirketin Türkiye dışında Brezilya, Mısır ve Çin’de de fabrikalarının bulunduğunu sözlerine ekleyen Lale Cander, İzmit fabrikasına yapılması planlanan yatırımlarla beraber, üç yıl içerisinde ticari lastikler üretim sığasının yüzde 60 oranında artırılacağını, bu artışın da çok büyük oranda ihracat odaklı olacağını söyledi.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz