Tofaş, mesleki eğitime destek için Şanlıurfa’da

0
1295
Renault Trucks


Tofaş’ın gençleri otomotiv sektörüne kazandırmak amacı ile hayata geçirdiği “Mesleki Eğitime Destek Programı” kapsamında Türkiye’nin farklı bölgelerindeki üniversite ve lise atölye çalışmalarında kullanılmak üzere hazırlanmış 56 aracın teslimatı sürüyor. Program kapsamında Harran Üniversitesi’ne bir adet kesit Fiat Egea aracın teslimatı törenle gerçekleştirildi.

Tofaş, uzun soluklu sosyal sorumluluk projelerine imza atmayı sürdürüyor. “Mesleki Eğitime Destek Programı” kapsamında Harran Üniversitesi Osmanbey yerleşkesinde gerçekleşen törenle bir adet kesit Fiat Egea araç, Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç ve Şanlıurfa Fiat bayisi Arif Önkol’un da katılımıyla Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın’a teslim edildi.

Mesleki eğitime destek projesinde öğrencilerin otomobil üzerinde araştırmageliştirme safhalarını ve çalışma ilkelerini deneyimlemeleri hedefleniyor. Tofaş tarafından okullara hibe edilen araçlar, Türkiye genelinde yer alan 43 üniversite ve 13 meslek lisesine gönderiliyor. Mesleki Eğitime Destek Programı kapsamında bugüne değin, ODTÜ, Uludağ Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Harran Üniversitesi’ne teslimat gerçekleştirildi. Tofaş’ın bundan sonraki teslimatı ise Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz