Tırsan’dan beş yeni ürün

0
1506
Renault Trucks

Tırsan, Uluslararası Logitrans Transport Lojistik fuarına farklı ihtiyaçlar için geliştirdiği beş yeni ürünü ile katıldı. Yüksek Tırsan teknolojisi ile geliştirilen araçlar, uluslararası fuarda Türkiye’nin gururu olurken sundukları çözümlerle de ilgi odağı oldu.

Tırsan, Uluslararası Logitrans Transport Lojistik Fuarı’nda geliştirdiği taşımacılık çözümleri ile fuarın ilgi odağı oldu. Tırsan, 15 – 17 Kasım tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde yapılan ve 11’inci kez kapılarını açan fuara beş farklı ürün ile katıldı. Farklı ihtiyaçlar için geliştirilen ürünler sundukları verimlilik ve sağladıkları avantajlarla ziyaretçilerden tam not aldı.

Fuar katılımcıları; Swap Body Perdeli K.SWAU C, Açık Kasa K.SPL 3, Konteyner Şasi K.SHG L, Perdeli Maxima Plus T.SCS X+ ve Frigo T.SRI P yarı treylerleri inceleme fırsatı bulurken, araçlar hakkında ayrıntılı bilgi aldılar.

Tırsan Satış ve Bayi Yönetimi Koordinatörü Ertuğrul Erkoç

Kässbohrer Swap Body Perdeli Treyler K.SWAU C

Swap Body Perdeli treyler nakliye operasyonlarında verimlilik devrimi yapacak bir ürün. Swap Body, perdeli üst yapısı, çatı ve perde kaydırma sistemi ile daha fazla yük taşıma ve parsiyel taşımacılıkta kolaylık sağlıyor. Daha fazla hız ve sığa isteyen firmaların öncelikli tercihi olan Swap Body Perdeli treyler hem nakliyecilere hem müşterilerine birçok avantajı tek bir üründe sunuyor. Kara, deniz ve demiryolu taşımalarında en ekonomik geçişi sağlamak için geliştirilen Kässbohrer K.SWAU C, C63 taşıma kodu, 34 Euro palet sığası ve 4 bin 850 kg’lik boş ağırlığı ile maksimum verimlilik vaad ediyor. Swap body taşımacılığının en büyük getirisi olan istifleme ve navlun avantajı, Kässbohrer Perdeli Swap Body’nin maksimum yük sığası ve yük emniyet sertifikası (CodeXL) ile birleşerek işletme maliyetlerini en düşük seviyede tutuyor.Tren yükleme sistemine sahip Kässbohrer Swap Body K.SWAU C kayar çatı ve kayar perde özellikleriyle daha hızlı operasyon sunuyor. Araç ve ürün güvenliğinin en üst seviyede sunulduğu K.SWAU C, intermodal taşımacılığa uygun güçlendirilmiş şasisi, K-fix yük güvenlik sistemi ile her türlü yol koşulunda ürünlerin bozulmadan sorunsuz şekilde taşınmasına olanak veriyor.

Kässbohrer Açık Kasa K.SPL 3

Açık Kasa, Türkiye koşullarına göre özel tasarlanmış hafif şasisi ve 5 bin 225 kg’den başlayan boş ağırlık seçenekleri sayesinde çok daha fazla yük taşırken, daha az yakıt tüketimi sağlıyor. Yüksek mukavemetli sacdan özel roll-form kesit ile çekilmiş 1,5 mm kalınlığında 765 mm yüksekliğinde sac kapaklar katoforez kaplama (KTL) sayesinde 10 yıl boyunca korozyona karşı dirençli ve aşınmaya dayanıklı boya ile kaplanıyor. Sağ ve sol televre üzerinde beşer adet ve bir adet arka tampon bölgesinde olmak üzere Kässbohrer marka babalar ile desteklenmiş sökülebilir / takılabilir altı kapak sayesinde müşterilerin operasyonlarını en hızlı şekilde gerçekleştirmesine olanak sunuyor.

Kässbohrer Konteyner Şasi K.SHG.L

Kässbohrer Konteyner Şasi K.SHG.L, düşük ağırlığı, maksimum gücü ve yüksek sürüş kalitesi ile taşımacılıkta verimlilik, sorunsuzluk ve konfor sunuyor. Olumsuz yol ve hava koşullarına karşı katoforez ile kaplanan araç, C45-C63 arası Swap Body taşıyabiliyor. Hafif şasi teknolojisi sayesinde 3 bin 840 kg ağırlığa sahip araç, daha az yakıt tüketimi ve daha fazla yükleme sığası sunuyor. Akıllı tasarım ön konteyner kilitlerinin konumlandırılabilir olması ile 40 ile 45 ft.’lik konteynerler için rahat bir operasyon olanağı sağlıyor.

Tırsan Perdeli Maxima Plus T.SCS X+

Avrupa’nın büyük filoları tarafından tercih edilen Tırsan Perdeli araçları; özel olarak geliştirilen Maxima Plus treyler ile Logitrans Fuarı’nda tüm ilgiyi üzerine çekti. Çift kademeli sürüş yüksekliği sayesinde, hem midilli hem de yarı – midilli modellerine uygun Maxima Plus semi-treyler, farklı iç net yükseklik ve sürüş yüksekliklerinde kullanılabiliyor. Ayrıca farklı çekici tipleri ile kullanılabiliyor ve nakliyeci filolarına olumlu yönden fayda sağlıyor. Öte yandan; şasi ve çelik aksamlarının çinko tri-elektron metoduna göre katoforez (KTL) kaplamalı oluşu sayesinde 10 yıl paslanmazlık garantisi sunuyor. Yük güvenliği Tırsan mühendisleri tarafından geliştirilen Tırsan Perdeli Maxima Plus treylerlerin patentli K-fix sistemi sayesinde, yüklerin en güvenli şekilde taşınması sağlanıyor. Televre üzerindeki her biri 2,5 ton kapasiteli toplam 236 adet delik sayesinde, 500’den fazla yükleme kombinasyonu sunuyor. Rakiplerinden farklı olarak Tırsan Perdeli Maxima’nın üst yapısı ve perdeleri CodeXL standartlarına yüzde 100 uyum sağlıyor. Çatı kaldırma sistemi sayesinde; 2.800, 2.850, 2.900 ve 2.950 mm’ye kadar dört seviye sürüş yüksekliklerinde kullanılabiliyor. Bunun yanı sıra, genişleyebilir arka babaları sayesinde, arka girişte 3.080 mm yükleme genişliği sunuyor ve hacimli yük girişlerinde kolaylık sağlıyor.

Tırsan Frigo T.SRI P

Tırsan Frigo sunduğu yüksek izolasyon performansı ile soğutucu ünitenin daha kısa süre çalışmasını sağlayarak hem kullanım ömrünü uzatıyor hem de en yakın rakiplerine kıyasla yüzde 10 yakıt tasarrufu sağlıyor. Periyodik olarak yapılan zorunlu ATP testlerinde sınır değerine yakın ısı iletim katsayısına sahip araçların, sertifikalarını yenilerken sorun yaşama olasılığı bulunmuyor. Tırsan Frigo araçlarının sahip olduğu teknik özellikler sayesinde kullanıcılar, bu tür sorunlarla karşılaşmıyor. Poliüretan yalıtım malzemesi ile üretilen Tırsan Frigo panelleri yüksek ısı yalıtımı sağlıyor. Panellerde kullanılan cam elyaf takviyeli polyester (CTP); güneşin zararlı ışınlarına ve neme dayanıklı ayrıca ısı yalıtım performansı metalik yüzeylerden daha yüksek bir malzeme. Tırsan Frigo gömme deve boyunlu şasi tasarımı ile artırılmış iç neti sayesinde daha yüksek hacimde taşımacılık olanağı sunuyor. Tırsan Frigo araçları sahip olduğu 2.650 mm ile 2.900 mm arasındaki geniş iç net seçenekleri, ara bölme ve çift kat gibi önemli opsiyonları ile soğuk zincir taşımacılığındaki tüm taleplere uygun çözümler sunabiliyor. Şasisinde en son ve en güvenilir “Çinko-Fosfat Katoforez Kaplama Uygulaması” kullanılıyor. Şasi bu uygulama sayesinde paslanmaya karşı 10 yıllık Tırsan garantisiyle sunuluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz