İTT Lojistik, TIRSAN tank konteyner taşıyıcı ile ölçütleri yükseltiyor

1
2193
DIDEM_ZEYNEP_PLAKET_01
20 adet Tırsan Tank Konteyner Taşıyıcı, şirketlerin ikinci nesil yöneticileri olan Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Nuhoğlu tarafından İTT Lojistik Genel Müdürü Didem Öztanık'a teslim edildi.

Türkiye’de taşımacılık ölçütlerini yükselten Tırsan, tehlikeli madde taşımacılığına yönelik verimli ve çevreci çözümlerini müşterilerine sunuyor. Sıvı taşımacılığında uzmanlaşan İTT Lojistik, filosuna 20 adet Tırsan Tank Konteyner Taşıyıcı kattı. İTT Lojistik Kurucu Başkanı Tekin Öztanık, “Aynı işi daha ucuz donanımla yapabilirdik, ama verimliliği, insan ve çevre sağlığını geri plana atmış olurduk. Yaptığımız işte örnek olmak için bu yatırımı yaptık.” dedi.

Sıvı kimyasal ve tehlikeli madde taşımacılığı konusunda rekabetçi, kaliteli ve yaratıcı lojistik çözümleri sunan İTT Lojistik, filosuna 20 adet Tırsan Tank Konteyner Taşıyıcı kattı. Araçların teslimatı nedeniyle Tırsan Adapazarı üretim tesislerinde özel bir tören düzenlendi. Teslimat törenine Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Nuhoğlu, İTT Lojistik Kurucu Başkanı Tekin Öztanık, Genel Müdür Didem Öztanık, Genel Koordinatör Muhammet Çil ve Tırsan Treyler Satış Koordinatörü Ertuğrul Erkoç katıldı. Araçlar Zeynep Nuhoğlu tarafından Didem Öztanık’a teslim edildi.

Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu

Tırsan yurtiçi taşımacılıkta ölçütleri yükseltti

Teslimat töreninde bir konuşma yapan Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, Türkiye’nin tehlikeli madde taşımacılığındaki ölçütlerin oluşturulmasında önemli mesafeler kat ettiğini belirterek, “ADR’li taşımalarda ve sıvı taşımalarda, yük güvenliği ölçütleri önceden sadece uluslararası taşımacılık için söz konusuydu. Şimdi ise yurtiçinde yapılan taşımalarda da uluslararası ölçütler var. Yurtiçi taşımalarda kullanılan araçlardaki ölçütler ile bu araçlardaki verimlilik ve kaliteye baktığınızda Batı’da ne varsa Türkiye’de de aynısı var. Tırsan’ın varlık nedeni de bunu sağlamak.” dedi.

Böyle bir pazarın oluşması ve bu anlayışa inanan arkadaşlarımızın ve dostlarımızın bu yatırımları yapması da gerçekten çok önemli.” diyen Çetin Nuhoğlu, İTT Lojistik’in yaptığı yatırımın önemine işaret etti. Çetin Nuhoğlu, “Çünkü ortada rekabetçilik, verimlilik ve hepsinden ötesi gerçek anlamda tüketiciye değer veren bir anlayış var. İTT Lojistik de bu bilinçle yatırımlarını yapan firmalarımızdan biri. Özellikle belirli bir alanda kalitesini artırması da bu anlamda çok önemli.” ifadelerini kullandı.

İTT Lojistik Kurucu Başkanı Tekin Öztanık

İTT Lojistik, 2018’de yüzde 30 büyüyecek

İTT Lojistik Kurucu Başkanı Tekin Öztanık da yaptığı konuşmada sıvı taşımacılığında uzmanlaşmış bir firma olduklarını ve bütünleşik lojistik yaptıklarını belirterek, 2018 yılında yüzde 30 büyüme hedeflerinin bulunduğunu ve yatırımlarına hızla devam ettiklerini dile getirdi. Tırsan şasisi kullanmanın kendileri için bir ayrıcalık olduğunu vurgulayan Tekin Öztanık, işlerini daha güvenilir ve daha emniyetli donanımlarla yaparak hem çevreye hem de insan sağlığına zarar vermeden işlerini yürütmenin hedef noktaları olduğunun altını çizdi.

Aynı işi daha ucuz donanımlarla da yapabilirdik. Ancak bu durumda çevre ve insan sağlığını ve güvenliği geri plana atmış olurduk. Yaptığımız işte örnek olmak için sürekli yatırım yapıp, güvenlik ölçütlerine uygun araçları filomuza katıyoruz. Bu nedenle yatırımımızı Tırsan’a yaptık. Bugün teslim alacağımız ADR’li hafif Tırsan şasisi ile filomuzun yüzde 50’sinden fazlasında aynı treyleri kullanıyor olacağız. Böyle bir treyleri geliştiren ve üreten Tırsan’ı tebrik ediyorum. Türkiye’de böyle bir treylerin üretilmesi bizim için bir övünç ve kıvanç kaynağı.” diyen Tekin Öztanık, Tırsan’dan aldıkları Tank Konteyner Taşıyıcı’nın sunduğu avantajlara da vurgu yaptı. Araçların güvenlik ölçütlerine ek olarak hafifletilmiş yapısıyla önemli avantajlar sunduğunu söyleyen Tekin Öztanık, “Türkiye’de tehlikeli maddeler kamyon kasalarında taşınıyor. Biz ise doğru yükü, doğru şekilde taşımayı ilke edinmiş bir firmayız. Tırsan’ın ürettiği ürünle bunu sağlamış olduk. Yabancı misafirlerimizin birçoğu da bu modele bakarak hayranlıklarını dile getiriyorlar. Biz, onların yaptıklarını da görüyoruz. ‘Demek ki bunlar Türkiye’de yapılabiliyor’ diyorlar. Avrupalı her şeyin Avrupa’da yapıldığını sanıyor.” şeklinde konuştu.

İTT Lojistik Genel Müdürü Didem Öztanık

Tırsan işbirliği ile büyüyeceğiz

Tırsan’dan test aracı alarak bir yıl boyunca test ettiklerini ve tüm ihtiyaçlarına yanıt aldıkları için yatırıma karar verdiklerini dile getiren İTT Lojistik Genel Müdürü Didem Öztanık, 2018’in ikinci çeyreğinde yüzde 30’luk bir büyüme hedeflerinin bulunduğunu belirterek, Tırsan ile beraber büyümeye devam edeceklerini ve Tırsan ile olan işbirliklerinin kendileri için çok önemli olduğunu ifade etti.

İTT Lojistik Genel Koordinatörü Muhammet Çil

Tırsan her şeyden önce bizim çözüm ortağımız

Tırsan’ın her şeyden önce kendileri için bir çözüm ortağı olduğunu kaydeden İTT Lojistik Genel Koordinatörü Muhammet Çil, Türkiye’de tehlikeli madde taşımacılığı yapan bir firma olarak geçmiş yıllarda bu işin nasıl ve hangi iptidai şartlarda yapıldığını bildikleri için Tırsan Ar-Ge merkeziyle bir araya gelerek en güvenli ve verimli ürünü geliştirmek için çok çaba harcadıklarını dile getirdi. Satın aldıkları treyleri test aşamasında her türlü kötü şartta denediklerini, ortaya çok güzel bir ürün çıktığını ve hem kendileri hem de Tırsan için bir değer yaratıldığını vurgulayan Muhammet Çil, yeni satın aldıkları yarı treylerlerin testteki yarı treylerlerle aynı özelliklere sahip olduğunun altını çizdi.

Tırsan Treyler Satış Koordinatörü Ertuğrul Erkoç

Hafif, güvenli, çevreci ve verimli

Tırsan Treyler Satış Koordinatörü Ertuğrul Erkoç, İTT Lojistik’e teslim edilen araçlarla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Teslim ettiğimiz araçların tamamı 20 ft tank konteyner taşımaya uygun ADR’li araçlar. ADR’ye uygunluğun yanında bu ürünlerimiz için T9 belgesi düzenlenmiş durumda. Dolayısıyla bu ürünü bizden teslim alan müşterimiz bu araçla doğrudan tesise gidip, tehlikeli maddeyi yükleyip depoya ya da gümrüğe götürebilir. Bu aracımızı bir yıl boyunca teste tabi tuttuk. Başta İTT olmak üzere, talep edecek diğer müşterilerimizin de beklentilerini karşılayacak biçimde tasarladık. Bu modelimizin 3 bin 250 kg boş ağırlığı var. Hafiflik müşterilerimize iki noktada avantaj sağlıyor. Hafiflik sayesinde araç doluyken bir ton fazla yük taşınabiliyor. Boşken ise 100 kilometrede bir litre yakıt tasarrufu elde ediliyor. Bu da verimlilik sağlıyor. Diğer yandan çevre kirliliğinin de önüne geçilerek karbon ayak izi azaltılıyor. Bu aracımızın geliştirilmesinde Tırsan Ar-Ge ekibiyle işbirliği yapan İTT Lojistik’ten arkadaşların önemli katkısı oldu.

Teslimat törenine Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Nuhoğlu, İTT Lojistik Kurucu Başkanı Tekin Öztanık, Genel Müdür Didem Öztanık, Genel Koordinatörü Muhammet Çil ve Tırsan Treyler Satış Koordinatörü Ertuğrul Erkoç katıldı.

Tırsan Tank Konteyner Taşıyıcı T.SHF T

Tırsan Tank Konteyner Şasi, güvenli sıvı taşımacılığı sağlarken, hafif gövde yapısı sayesinde hem daha fazla yük alıyor hem de akaryakıt tüketimini düşürerek kârlılığı artırıyor.

Toplam 3 bin 200 kg ağırlığıyla Türkiye’nin en hafif ürünü olan SHF.T 20 ft Tank Konteyner Şasi, ADR mevzuatlarına uygun donanımı ile tehlikeli yüklerin güvenle taşınmasına olanak veriyor. Yüksek kalite malzemeden üretilen araç; hafif, güçlü ve esnek şasi yapısı, uzayabilen arka merdiveni ve alüminyum taban döşemesi gibi özellikleriyle nakliye hizmetlerinin kolay, güvenli ve verimli şekilde yapılmasına olanak sunuyor.

Tırsan SHF.T 20 ft Tank Konteyner Şasi

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz