Tırsan, ICTS Group’a 250’den fazla Kässbohrer teslim etti

0
2626

Tırsan, Belçika merkezli ICTS Group’a 250’nin üzerinde Kässbohrer marka treyler teslimatı gerçekleştirdi.

Avrupalı müşterilerine çözüm ortağı olmaya devam eden Tırsan, Avrupa’nın önde gelen kiralama şirketlerinden biri olan Belçika merkezli ICTS Group’a gerçekleştirdiği son teslimatta Intermodal taşımacılığa uygun Kässbohrer K.SCS M Perdeli Mega treyler teslim etti. Firmanın 250’nin üzerindeki siparişinin teslimatları eşzamanlı olarak Tırsan’ın Almanya’daki Goch ve Ulm fabrikalarında gerçekleştirilirken, son araçların teslimat töreni, Tırsan Adapazarı fabrikasında ICTS Group Başkanı Jan Coene ve Genel Başkan Johan de Coster’ın katılımı ile gerçekleşti.

Teslimat töreni öncesinde ICTS Group yetkilileri için yapılan fabrika gezisinde son teknoloji ile üretilen geniş ürün yelpazesine ait üretim hatları, Kaynak Akademisi, Prototip Test Merkezi ve Katoforez (KTL) tesisi gezilirken, ziyaretçilere üretim süreçleri ve ürünler üzerinde uygulamalı olarak ayrıntılı bilgi verildi. Yapılan fabrika gezisinden çok memnun kaldıklarını belirten ziyaretçiler, Tırsan’ın sahip olduğu son teknoloji üretim tesislerinden çok etkilendiklerinin altını çizerek, Tırsan ile olan işbirliklerinin ilerki dönemlerde artarak devam edeceğini vurguladılar.

ICTS Group, treyler kiralama, bakım ve saha hizmetleri kapsamında faaliyet gösteren bir firma. ICTS firması; İngiltere, Hollanda, Belçika, Polonya ve Rusya’da Avrupa’daki belli başlı ulaşım yollarında hizmet sunuyor. Bin 800’ün üzerinde treylere sahip olan firmanın filosunda 250’nin üzerinde Kässbohrer marka araç bulunuyor.

ICTS filosundaki Kässbohrer intermodal Tenteli Perdeli treylerlerde Ro-Ro taşımacılığı için özel tasarlanan ve olası darbelere karşı ekstra koruma sağlayan, kaynaklı kayıcı sac ve güçlendirilmiş king-pin bölgesi kullanılıyor. Öte yandan KTL kaplamalı şasisi ile 10 yıl paslanmazlık garantisi sunuluyor. Firmanın filosunda ayrıca Kässbohrer K.SCX X Perdeli Maxima treylerler ve K.SHG L  Kässbohrer Konteyner Şasi de bulunuyor.

Kässbohrer Perdeli Mega

Kässbohrer Perdeli Mega’da yük güvenliği Tırsan mühendisleri tarafından geliştirilen K-fix sistemi ile sağlanıyor. K-fix, 236 farklı noktadan yük bağlama olanağı sunuyor. Televre üzerinde tüm araç boyunca yer alan her biri 2.5 ton yük direncine dayanıklı bağlama noktaları ile aracın iç genişliğinden ödün vermeden yükler Code XL standartlarına uygun olarak emniyet altına alınabiliyor.

Kässbohrer, Intermodel taşımacılıkta Mega yarı treylerler için Tren Yükleme Sistemi seçeneği sunuyor. “e-f-g-i” Vagon tipleri ve P400 tünel tiplerine uyumlu olan Tren Yükleme Sistemi’nde 2 x 2 adet Tren Vinç Bağlantı noktası ile Tren Yükleme için özel tasarlanan dingil hava yastıkları bulunuyor. Tren Yükleme Sistemi sayesinde yakıt tasarrufu artarken tamir ve bakım masrafının yanı sıra lastik ve işletme maliyetleri düşüyor.

Yükleme ve boşaltma esnasında 500 mm yükleme amaçlı, farklı ülke ve yük şartlarına göre +150 mm seviyelendirme özelliğine sahip çatı kaldırma sistemi de bulunuyor. Böylece farklı tip müşteriler için farklı iç net yükseklik seçenekleri sunularak optimal bir şekilde kullanım sağlanıyor.

Kässbohrer Perdeli Maxima

Özellikle Avrupa’nın büyük filoları tarafından tercih edilen Kässbohrer Perdeli Maxima’da yük güvenliği Tırsan mühendisleri tarafından geliştirilen K-fix sistemi ile sağlanıyor. Ayrıca sunulan 7.2 ton forklift dingil yüküne dayanıklı taban dayanımı sayesinde özellikle noktasal yüklemelerde güvenli bir yükleme ve ekstra taban dayanımı elde ediliyor.

Kässbohrer, Intermodel taşımacılıkta Maxima yarı treylerler için Tren Yükleme Sistemi seçeneği sunuyor. “e-f-g-i” Vagon tipleri ve P400 tünel tiplerine uyumlu olan Tren Yükleme Sistemi’nde 2 x 2 adet Tren Vinç Bağlantı noktası ile Tren Yükleme için özel tasarlanan dingil hava yastıkları bulunuyor. Tren Yükleme Sistemi sayesinde yakıt tasarrufu artarken tamir ve bakım masrafının yanı sıra lastik ve işletme maliyetleri düşüyor.  Gemi kullanımlarında da, aracın zorlu ve sert yükleme koşullarında zarar görmemesi adına, ekstra king pin koruması ve güçlendirilmiş şasi özelliği bulunuyor. 

Kässbohrer Konteyner Şasi

K.SHG L  Kässbohrer Konteyner Şasi, düşük ağırlığı, azami gücü ve yüksek sürüş kalitesi ile taşımacılıkta verimlilik, sorunsuzluk ve konfor sunuyor. Olumsuz yol ve hava koşullarına karşı katoforez ile kaplanan araç, C45-C63 arası Swap Body taşıyabiliyor. Kässbohrer hafif şasi teknolojisi sayesinde 3 bin 860 kg. ağırlığı bulanan araç, daha az yakıt tüketimi ve daha fazla yükleme sığası sunuyor. Akıllı tasarım ön konteyner kilitlerinin konumlandırılabilir olması ile 40 ile 45 ft.’lik konteynerler için rahat bir operasyon elde ediliyor.

Tırsan, Belçika merkezli ICTS Group’a 250’nin üzerinde Kässbohrer marka treyler teslimatı gerçekleştirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz