Mercedes-Benz Türk, Arıç Lojistik’e 100 adet Actros 1845 teslim etti

0
1303

Mercedes-Benz Türk, lojistik sektörünün en köklü şirketlerinden olan Arıç Lojistik’e 100 adet Mercedes-Benz Actros 1845 araç teslimatı gerçekleştirdi.

Mercedes-Benz yetkili bayi Gelecek Otomotiv Vadipark İstanbul’da gerçekleşen teslimat ile Arıç Lojistik’in toplam 230 adetlik araç parkındaki Mercedes-Benz marka araç sayısı 190 adede çıktı.

Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün, Arıç Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Rıdvan Arıç’a bir plaket sundu.

2018 yılının ikinci yarısında da satışlarına ara vermeden devam eden Mercedes-Benz Türk, 23 yıllık bir iş ortaklığı bulunan Arıç Lojistik ile filo teslimatlarına bir yenisini daha ekledi. Mercedes-Benz Türk, 1993 yılında kurulan ve İran, Irak, Türkmenistan, Özbekistan, Tacikistan, Kırgızistan, Kazakistan, Azerbaycan, Ermenistan, Gürcistan ve tüm Avrupa’ya taşımacılık hizmeti veren Arıç Lojistik’e gerçekleştirdiği 100 adet Mercedes-Benz Actros 1845 uzun yol nakliye aracı satışı nedeni ile Mercedes-Benz yetkili bayi Gelecek Otomotiv Vadipark İstanbul’da basın mensuplarının da katılımıyla bir teslimat töreni düzenledi. 1995 yıldan beri tercihini Mercedes-Benz markasından yana kullanan Arıç Lojistik, 100 adet yeni aracın tamamını uluslararası ve yurtiçi nakliye alanlarında kullanacak.

Mercedes-Benz Finansal Hizmetler Genel Müdürü Gerhard Gross, Arıç Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Rıdvan Arıç’a bir plaket verdi.

Teslimat törenine Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün, Kamyon Filo Satış Grup Müdürü Haluk Burçin Akı, Mercedes-Benz Finansal Hizmetler Genel Müdürü Gerhard Gross, Satış ve Pazarlama Direktörü Gökmen Önbulak, Gelecek Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Hekim Toloğ, Gelecek Otomotiv Diyarbakır Kamyon Satış Müdürü Serdar Ulağ, Arıç Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Rıdvan Arıç ve Genel Müdürü Bahattin Arıç katıldı.

Mercedes-Benz Türk Kamyon Filo Satış Grup Müdürü Haluk Burçin Akı, Arıç Lojistik Genel Müdürü Bahattin Arıç’a bir plaket takdim etti.

Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün araçların üretimini gerçekleştiren Aksaray kamyon fabrikasına ve araçların güçlü özelliklerine vurgu yaptığı konuşmasında “Bugün Arıç Lojistik’e 100 adedini teslim etmek üzere bir araya geldiğimiz Mercedes-Benz Actros araçlarımızı 2008 senesinde piyasaya sürdük. Bu araçları 2010 yılından beri bin 800’den fazla kişinin görev aldığı Aksaray kamyon fabrikamızda uluslararası Mercedes-Benz standartlarında yerli olarak üretiyor; hem yurtiçi pazarına sunuyor hem de ihraç ediyoruz. Tüm araçlarını yurtiçi ve uluslararası nakliyecilikte kullanacak olan Arıç Lojistik’e bugün teslim edeceğimiz tamamı uzun yol nakliye aracı olan Mercedes-Benz Actros’lar hem yol performansı hem de 120 bin km’ye çıkan bakım aralıkları ve yüzde 20 oranında düşen bakım maliyeti avantajları ile ticari performansıyla öne çıkıyor. Araçlarımız, sahip olduğu Euro 6 motor ve bununla uyumlu şanzıman ve aksıyla önemli ölçüde yakıt tasarrufu sağlarken; aynı zamanda konfor, güvenlik ve tasarımıyla ağır vasıta kullanıcılarının ihtiyaçlarına yanıt verecek özelliklerle donatıldı. Mercedes-Benz yıldızı taşıyan tüm araçlarımızda sunduğumuz yüksek kalite ve performansı markamıza yakışır şekilde satış sonrası hizmetlerimizle de pekiştirmek için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. 23 yıldır süre gelen iş ortaklığımız ve bu iş ortaklığına yakışır kalite ve donanımlara sahip araçların kendilerinin filosunda bulunması bizleri son derece gururlandırıyor. Tercihlerini yine Mercedes-Benz Türk’ten yana kullandıkları için Arıç Lojistik yetkililerine teşekkür eder; araçlarının hayırlı olmasını ve bol kazanç getirmesini dilerim. Ayrıca bu teslimatta emeği geçen tüm ekibime ve Gelecek Otomotiv’e, kredilendirilmesinde ise emeği olan Mercedes-Benz Finansal Hizmetler’e teşekkür ederim.” dedi.

Gelecek Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Hekim Toloğ, Arıç Lojistik Genel Müdürü Bahattin Arıç’a bir plaket sundu.

Mercedes-Benz Türk yetkili bayi Gelecek Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Hekim Toloğ ise törende yaptığı konuşmada “Gelecek Otomotiv olarak, bugün teslimatı için bir araya geldiğimiz 100 adet aracın satışının gerçekleşmesinde katkımız olduğu için son derece mutlu ve gururluyuz. Bugün baktığınızda, müşterilerimizin ihtiyaçlarının tümünü karşılayacak bir Mercedes-Benz marka araç bulmak mümkün. Arıç Lojistik’i buluşturduğumuz Mercedes-Benz Actros 1845 araçlarımız sunduğu kalite, düşük yakıt ekonomisi ve performans gibi değerlere ek olarak aynı zamanda yüksek ikinci el satış değeri de sunuyor. İlk tercihini 1995 yılında Mercedes-Benz Türk’ten yana kullanan Arıç Lojistik’e araçlarının hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Arıç Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Rıdvan Arıç,Öncelikle, hep yanımızda olduklarını hissettiren Mercedes-Benz Türk’e, bu satışın gerçekleşmesindeki katkıları sebebiyle Gelecek Otomotiv’e ve sağladıkları destek ve kredilendirme imkânları için Mercedes-Benz Finansal Hizmetler’e teşekkür ederim. Mercedes-Benz Türk’le ilk iş ortaklığımızı tam 23 yıl önce başlattık ve bugün dostluk mertebesine erişmiş bu ortaklığı 100 adet Mercedes-Benz Actros 1845 aracı filomuza dâhil ederek taçlandırıyoruz. Mercedes-Benz markasının sahip olduğu kalite, satış esnasında ve sonrasında sundukları hizmetler, araçların yolda ve ticari anlamda gösterdiği yüksek performans ve araçların Türkiye’de üretiliyor oluşu Arıç Lojistik olarak bizi tercihimizi yine kendilerinden yana kullanmaya yöneltti. Bu 100 adetlik teslimat ile birlikte 230 adetlik araç parkımızdaki Mercedes-Benz marka araç sayısını 190 adede çıkardık. Mercedes-Benz Türk’le uzun yıllardır süregelen bu güzel iş ortaklığının devamını temenni ediyoruz.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here