Voltrun, Elektrikli Araç Şarj Ünitesi Geliştirme Projesi ile birincilik ödülü aldı

0
261
Voltrun-odul-toreni
Voltrun markasıyla şarj istasyon ağı işletmeciliği yapan Zebra Elektronik, “Elektrik Araç Şarj Ünitesi Geliştirme Projesi” ile, KOSGEB’in “Karbon Emisyonunun Azaltılmasına Yönelik Ar-Ge ve İnovasyon ile Ür-Ge Projeleri” kapsamında açmış olduğu destek programında birincilik ödülü aldı.

Türkiye’nin öncü şarj istasyon ağı Voltrun’ı kuran ve işleten Zebra Elektronik, KOSGEB’in karbon emisyonlarının azaltılmasına ve izlenmesine yönelik yenilikçi çözümlerin desteklenmesi için açtığı “Karbon Emisyonunun Azaltılmasına Yönelik Ar-Ge ve İnovasyon ile Ür-Ge Projeleri” destek programı kapsamında birincilik ödülü aldı.   

KOSGEB tarafından yapılan yazılı açıklamada “İmalat sektörü ile bilgisayar programlama faaliyetlerindeki KOBİ’lerin başvurduğu 2 milyon lira üst limitli çağrı ile 21 projenin desteklenmesi kararı alındı. Proje Teklif Çağrısı kapsamında desteklenmesi kabul edilen projeler arasında bir yarışma düzenlendi ve yapılan sıralamada en yüksek puanı alan ilk 3 proje ile jürinin seçtiği bir proje ödül almaya hak kazandı.” denildi.

Projelerin ödülleri; Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından Teknofest Samsun’da düzenlenen tören ile sahiplerine verildi.

Verilecek destek ve teşviklerle elektrifikasyona geçiş sürecini hızlanacaktır

Voltrun Genel Müdürü Berkay Somalı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı KOSGEB tarafından açılan “Karbon Emisyonunun Azaltılmasına Yönelik Ar-Ge ve İnovasyon ile Ür-Ge Projeleri” destek programı için hazırladığımız “Elektrikli Araç Şarj Ünitesi Geliştirme Proje’mizin” birincilik ödülüne layık görülmesi bizleri onurlandırdı. “Sürdürülebilir Teknolojik Çözümler” üretmek vizyonuyla kurmuş olduğumuz şirketimizin odak ürünü elektrikli araç şarj üniteleri ile ilgili Ar-Ge ve Ür-Ge faaliyetlerimizi 2011 yılından itibaren sürdürmekteyiz. Dünya’daki gelişmiş ülkelerin elektrikli araçları ve ilgili sektörleri desteklediğini ve makro ölçekte önemli kararlar aldığını biliyoruz, takip ediyoruz. Ülkemizde de benzer alanlara verilecek destek ve teşviklerle elektrifikasyona geçiş sürecini hızlanacak ve karbon emisyonun azaltılması yönünde önemli gelişmeler sağlanacaktır. Bu bağlamda T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın sıfır karbon hedefi ile gerçekleştirdiği çalışmalar ve teşvikler sektöre büyük katkı sağlıyor.’’ dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz