Bir milyonuncu Volvo FH IAA Hannover’de teslim edildi

0
2077
Renault Trucks

Volvo Trucks’ın amiral gemisi Volvo FH, taşımacılık endüstrisindeki en büyük başarılardan biri olarak bu yıl 25’inci yıldönümünü kutluyor. Bu ünlü kamyon artık yeni bir km taşını daha geçti. 19 Eylül tarihinde Hannover’deki IAA 2018 Fuarı’nda üretilen bir milyonuncu FH, Volvo Trucks Başkanı Claes Nilsson tarafından müşteriye teslim edildi.

Hannover’e 200 km uzaklıktaki Bad Hersfeld’de yerleşik soğutuculu taşımacılık firması Gesuko’nun CEO’su Marco Reinhard, teslimat sırasında şunları söyledi: “1976 yılından bu yana Volvo kamyonları kullanıyoruz ve Volvo FH sürekli bir gelişme içinde. İlk baştan bu yana geleceği odağına alan bir firma seçtiğimizin farkındayız. Volvo FH’nin sadece yüksek performanslı vites kutusu ve motor sistemi ile sağladığı verimlilik bizi ikna etmedi, aynı zamanda sürücü odaklılığı ve güvenliği de bizi etkiledi. Bu ürünün arkasındaki mühendisler çok başarılı bir iş yapmışlar.

Gesuko’nun CEO’su Marco Reinhard

Gesuko filosu tamamen Volvo kamyonlardan oluşuyor ve şirket bu yeni kamyonu filosuna katıyor. Volvo FH 25’inci Yıl Özel Sürümü; ekstra yüksek yataklı kabin, Önden Çarpışma Uyarısı ve Volvo Dinamik Direksiyon gibi özelliklere sahip.

Volvo Trucks Başkanı Claes Nilsson ise şu açıklamayı yaptı: “Volvo FH ile verimlilik, kârlılık ve daha az çevresel etkiyle güvenli taşımacılık için erişebileceğimiz ve yaratabileceğimiz yeni olanaklar konusunda sürekli sınırları aşıyoruz. 25 yıldır bizimle olan sadık bir müşterimize bir milyonuncu Volvo FH’yi teslim etmek fantastik yolculuğumuzda fantastik bir km taşı.

Volvo FH 25’inci Yıl Özel Sürümü

Tip: VOLVO FH

Çekiş düzeni: 4×2 çekici

Dingil mesafesi: 3700 mm

Motor: D13, 540 bg, EURO 6

Tork: 2600 Nm

Vites kutusu: I-Shift Çift Kavrama

Arka dingil: Tek indirgemeli dingil

Ön süspansiyon: Parabolik yaprak yay

Arka süspansiyon: Hava körüğü

Şasi: Orta

Yardımcı frenler: VEB+ (Volvo Motor Freni), Volvo’nun yüksek verimli motor freni sistemi

Kabin: Ekstra yüksek yataklı kabin

Güvenlik özellikleri: Önden çarpışma uyarısı ve acil fren ile uyarlanabilir hız sabitleme, Sürücü Uyarı Desteği, Şerit Takip Desteği, sürücü hava yastığı

Ek özellikler: Volvo Dinamik Direksiyon (VDS), 25’inci yıl Özel Sürümü iç ve dış görünüm

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz