2022 FIA ETRC takvimi açıklandı

0
124
etrc-2022
Avrupa Kamyon Yarışı Birliği (ETRA), 2022 FIA ETRC sezonu takvimini açıkladı.

Avrupa Kamyon Yarışı Birliği (ETRA), 2022 sezonu takvimini açıkladı.

FIA Dünya Motor Sporları Konseyi‘nin gerçekleştirdiği toplantının onaylanmasının ardından, yeni takvim, Avrupa’nın en zorlu ve çeşitli yarış pistlerinden bazılarını kapsayacak sekiz yarışlık bir programdan oluşacak.

Sezon 21/22 Mayıs’ta İtalya’nın Misano kentinde başlayacak ve ortaklar için bir tanıtım platformu olmanın yanı sıra FIA ETRC yarışlarını ziyaret eden hayranları cezbetmek, eğlendirmek ve bilgilendirmek için bir merkez olan FIA ETRC Hayran Köyü geri dönecek.

Kamyon yarışı daha sonra Haziran ayında FIA ETRC‘nin yeni taçlandırılmış şampiyonu Norbert Kiss’in ev sahibi olduğu Hungaroring pistine gidecek.

Sezonun üçüncü etkinliği, bir aradan sonra 2022’de takvime geri dönen Slovakia Ring’de gerçekleşecek.

İki yıllık zorunlu bir aradan sonra, kamyon yarışları nihayet Temmuz ortasında Int. ADAC Truck-Grand-Prix için Nürburgring’e dönecek. Yarış hafta sonu, kamyon yarışı ile kamyon ve nakliye endüstrisi için büyük bir kutlama olacak.

Sezonun ikinci ayağı, Çekya’daki Autodrom Most’ta Eylül ayının ilk hafta sonunda başlayacak, ardından bir hafta sonra Belçika’daki Circuit Zolder’da devam edecek.

Şampiyonanın sondan bir önceki yarışı Le Mans Bugatti pistinde yapılacak ve önceki yıllarda olduğu gibi Circuito del Jarama sezonun final etkinliğine ev sahipliği yapacak.

ETRA Genel Müdürü Rolf Werner, “2022 yılı için uzun süredir devam eden etkinlik ortaklarımızla güvenli etkinliklere imza attığımız için son derece mutluyuz. Geçen sezon, son etkinliğe kadar uzanan harika yarışlar ve büyük rekabet gördük. Sonunda hayranlarımızı, kamyon yarışlarının kalbi ve ruhu olan padokta tekrar ağırlayabildik. 2021 ayrıca sürdürülebilirliğe odaklanan şampiyona için yeni bir döneme girdi ve karbon ayak izimizi azaltmak için şimdiden bazı önemli adımlar attık. Yolculuğumuzda bizimle birlikte bir dizi sadık uzun vadeli ortağımız var ve ilerisi için heyecanlıyız.” dedi.

2022 FIA Avrupa Kamyon Yarışı Şampiyonası takvimi

21/22 Mayıs: Misano, İtalya

11/12 Haziran: Hungaroring, Macarıstan

02/03 Temmuz: Slovakia Ring, Slovakya

16/17 Temmuz: Nürburgring, Almanya

03/04 Eylül: Most, Çekya

10/11 Eylül: Zolder, Belçika

24/25 Eylül: Le Mans, Fransa

01/02 Ekim: Jarama, İspanya

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here