Bolu Bölge Çalışma Grubu Toplantısı gerçekleştirildi

0
111
bolu-bolge-calisma-grubu-toplantisi-gerceklestirildi-8
UND Bolu Bölge Çalışma Grubu Toplantısı 7 Aralık Salı günü gerçekleştirildi.

UND Bolu Bölge Çalışma Grubu Toplantısı 7 Aralık Salı günü gerçekleştirildi. Toplantıda öncelikle, sınır kapılarından giriş-çıkış yapan araç sayıları ile yaşanan yoğunluklar, mülteci sorunları ve sağlanan gelişmeler, izinli gönderici statüsü ile ilgili düzenlemeler, sürücü vizeleri, geçiş belgelerine ilişkin değerlendirmeler ve UBAK Belgeleri ile ilgili görüşmeler yapıldı.

UND’nin Vize Şirketi olan ASC Vize şirket yetkilileri de toplantıya katılım sağladı. ASC Vize yetkilileri tarafından, vize başvuruları, ret gerekçeleri, randevu sorunları gibi vize başvurularında dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgilendirme yapıldı. Ayrıca, ASC vize kanalıyla İstanbul’dan vize başvurusu yapılabilecek ülkelere ilişkin bilgi paylaşıldı.

Toplantıya ayrıca, Durukan Hukuk Bürosu Avukatları Nedim Durukan ve Zeynep Ece Uyarer de katılım sağladı ve 2012-2017 yılları arasında Macaristan’da ödenen transit geçiş ücretlerinin iadelerinin alınabilmesi için izlenecek hukuki yol ve firmaların yapması gereken çalışmalar hakkında bilgi paylaşımında bulunuldu.

Gerçekleştirilen toplantıya Bolu Yönetim Kurulu Üyesi Necati Özmen (Ulu Ulus.), Çalışma Grubu Başkanı Yılmaz Bakırcı (Kökez), İbrahim Türker (Abant Nak.), İbrahim Çelikbaş (Köroğlu Nak.), Ömer Gülen (Bolubeyi Nak.), Metin Saltan (Saltan Nak.), Altuç Çekim (Erpet Loj.), İbrahim Kışlak (Kışlaklar Loj.), Sadık Terzi (Şah-Atlantik Nak.), Ferhat Kavi, Şenol Yüksel ve Mustafa Yavan (Yüksel Loj.), Murat Akdoğan ve Niyazi Güler (AKD Global), Yusuf Talha Kaya (Kayabey Trans.), Ali Mustafa Kaya (Alibey Nak.), Engin Ergin (Özay Nak.), Engin Kocadağ (Hitit Global), Cihan Aydemir (CRC Loj.), Şaban Özcan (Türkcan Trans), Faruk Şahin (FST Loj.), Faruk Karagöz ve Hüseyin Albayrak (Albayrak Loj.), Cemalettin Aydemir (Derebey Loj.), Cemalettin Tut ve Sezen Tut Eren (Kartal Loj.), Seyfi Kurnaz (Kaynaşlı Ekspres), UND İcra Kurulu Başkanı Alper Özel, UND İcra Kurulu Başkan Yardımcıları Elif Savrum ve Kadir Çirkin, UND Bolu Temsilcisi Nusret Özarslan, ASC Vize şirketi temsilcileri Cengiz Altınel ve Servet Günüç katılım sağladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here