TEMSA, Altur Turizm’e 120 araç teslim etti

0
2106

Yurtiçindeki araç parkını genişletmeyi sürdüren TEMSA, 100 adet Prestij SX model midibüsü ve 20 adet Safir Plus model otobüsü Türkiye’nin en büyük servis ağlarından Altur Turizm’e teslim etti. Teslim töreninde konuşan TEMSA Genel Müdürü Hasan Yıldırım, rekorlarla geçen 2017 yılının ardından 2018’e de hızlı bir başlangıç yaptıklarının altını çizerek, “Altur ile uzun yıllardır sürdürdüğümüz işbirliğinin artarak devam ettiğini görmek bizler için işimizi doğru yaptığımızın en önemli göstergesi. Son dönemde gerçekleştirdiğimiz işbirlikleriyle bu yılın ilk üç ayında yüzde 20’nin üzerinde daralan otobüs pazarında geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre pazar payımızı artırmayı başardık. Hedefimiz, 50’nci yaşımızı kutladığımız bu özel yılda büyüme performansını devam ettirerek, üst üste dört yıldır devam ettirdiğimiz pazar önderliğimizi korumak.” dedi.

Teknoloji odaklı yatırımlarıyla dünyanın önde gelen otomotiv şirketleri arasında yerini alan Sabancı Topluluğu şirketi TEMSA, Türkiye’deki otobüs ve midibüs pazarında dört yıldır koruduğu pazar önderliğini pekiştirecek adımlara devam ediyor.

TEMSA Yurtiçi Satış Müdürü Baybars Dağ, Altur Turizm İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hikmet Albayrak, TEMSA Genel Müdürü Hasan Yıldırım, Altur Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahim Albayrak ve TEMSA Satış Satış Genel Müdür Yardımcısı Hakan Koralp (soldan sağa)

Sadece yurtiçinde 20 bine yaklaşan araç parkı bulunan TEMSA, Türkiye’nin önde gelen servis ağlarıyla olan işbirliklerine bir yenisini daha eklerken, sektörün önde gelen firmalarından Altur Turizm ile 120 araçlık yeni bir anlaşma imzaladı. 100 adet Prestij SX model midibüs ve 20 adet Safir Plus otobüsün Altur Turizm filosuna katılmasına ilişkin düzenlenen tören Sabancı Holding’de gerçekleşti. Törende TEMSA Genel Müdürü Hasan Yıldırım ve Altur Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahim Albayrak’ın yanı sıra iki şirketin yöneticileri de hazır bulundu. TEMSA Genel Müdürü Hasan Yıldırım, teslim töreni anısına bir adet TEMSA otobüs maketini Altur Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahim Albayrak’a takdim etti.

TEMSA ve Altur işbirliği

Düzenlenen teslim töreninde konuşan TEMSA Genel Müdürü Hasan Yıldırım, Türkiye’nin önde gelen servis ağlarından Altur Turizm ile yaptıkları bu anlaşmanın TEMSA ve Sabancı Topluluğu’nun yanı sıra Türkiye ekonomisi için de büyük bir önemi bulunduğunun altını çizerek, “Altur ile uzun yıllardır sürdürdüğümüz işbirliğinin artarak devam ettiğini görmek bizler için işimizi doğru yaptığımızın en önemli göstergesi. Bu işbirliğini, Türkiye’nin aydınlık geleceğine yürekten inanan; üreterek, istihdam yaratarak ve yatırım yaparak, ülkemiz ekonomisi için taşın altına elini koyan iki firmanın ortak bir vizyonda buluşması olarak tanımlıyorum. Umuyorum ki; Altur Turizm ile güç birliğimiz daha uzun yıllar devam edecek. Bu vesileyle Sayın Abdurrahim Albayrak başta olmak üzere, Altur Turizm ailesine en içten teşekkürlerimi iletiyorum.” ifadelerini kullandı.

100 adet Prestij SX model midibüsün ve 20 adet Safir Plus model otobüsün temsili anahtarı, TEMSA Genel Müdürü Hasan Yıldırım tarafından Altur Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahim Albayrak’a verildi.

50’nci yılda hedef beşinci kez üst üste pazar önderliği

TEMSA Ulaşım Araçları olarak çok başarılı bir yılı geride bıraktıklarını sözlerine ekleyen Hasan Yıldırım, 2017 yılında gerek konsolide ciro gerekse ihracatta yeni rekorlar kırdıklarını ve başarılı performanslarıyla dört yıldır üst üste sektörün pazar önderi olmayı başardıklarını ifade etti. Şirket olarak 2018’e de son derece hızlı başladıklarını söyleyen Hasan Yıldırım şöyle devam etti: “Son dönemde gerçekleştirdiğimiz işbirlikleriyle bu yılın ilk üç ayında yüzde 20’nin üzerinde daralan otobüs pazarında geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre pazar payımızı artırmayı başardık. Hedefimiz, 50’nci yaşımızı kutladığımız bu özel yılda büyüme performansını devam ettirerek, üst üste dört yıldır devam ettirdiğimiz pazar önderliğimizi 2018 yılında da korumak.

TEMSA Genel Müdürü Hasan Yıldırım ve Altur Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahim Albayrak

TEMSA ile işbirliğimizden memnunuz

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Altur Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahim Albayrak ise Türk otomotiv sanayisinin en köklü firmalarından olan TEMSA ile sürdürdükleri işbirliğinden son derece memnun olduklarını ifade etti.
Altur Turizm olarak Türkiye’deki filo büyüklüklerinin 10 bin aracı aştığını sözlerine ekleyen Abdurrahim Albayrak, “Türkiye, sanayisi ve bunu destekleyen hizmet sektörüyle müthiş bir büyüme performansı sergiliyor. Biz de Türkiye ekonomisinin çıktığı bu yolda üzerimize düşeni yerine getiriyor; bir yandan yatırımlarımızı hız kesmeden sürdürürken bir yandan da kendi işimizi daha iyi yapabilmek için yazılımımızdan eğitimimize kadar şirketimizdeki her noktayı geliştiriyoruz. Yaptığımız işte en büyük sermayemiz insan kaynağımız ve kaliteli araç filomuz, en önemli odak noktamız ise müşterilerimiz. Gerek şirketimizin başarısındaki asıl pay sahipleri olan şoför kardeşlerimiz gerekse bizlere hayatlarını emanet eden müşterilerimizin emniyeti ve konforu bizler için her şeyden daha değerli. Bu kapsamda yüksek emniyet standartları ve konforlu sürüş deneyimine sahip bu araçları filomuza dahil etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Ülkemize olan sorumluluğumuzla çalışmaya devam ediyoruz

Konuşmasının sonunda, geçtiğimiz hafta vefatının 14’üncü yıl dönümünde anılan merhum Sakıp Sabancı’nın “Çalışmak, çalışmak, çalışmak” sözünü anımsatan Abdurrahim Albayrak, “Kendisi nur içinde yatsın. Hiç kimsenin çalışmadan bir yerlere varması mümkün değil. Çalışan insanın yüzü hep güler, işi olmayan insanın yüzü gülmez. Hem TEMSA ekibi hem de bizler, Sakıp Bey’in sürekli söylediği gibi, ülkemize olan sorumluluğumuzla çalışmaya devam ediyoruz ve yılmadan da devam edeceğiz. Bu vesileyle Sayın Hasan Yıldırım nezdinde tüm TEMSA ekibine bir kez daha teşekkürlerimi iletiyorum.” dedi.

TEMSA Genel Müdürü Hasan Yıldırım ve Altur Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahim Albayrak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz