Volvo Trucks, teslimatlarını sürdürüyor

0
2869
volvotrucks_MESTUR
Mestur Nakliyat, Volvo Trucks’ın Türkiye distribütörlüğünü yürüten Temsa İş Makinaları’ndan 15 adet Volvo Trucks FH500 teslim aldı.

2019 yılını büyüme ile kapatan Volvo Trucks, 2020 yılında da teslimatlarına hız kesmeden devam ediyor. Türkiye distribütörlüğünü Temsa İş Makinaları’nın yürüttüğü Volvo Trucks, uluslararası taşımacılık sektöründe faaliyet gösteren Mestur Nakliyat’a 15 adet Turbo Compound motorlu Volvo FH500 satışı, inşaat sektöründe faaliyet gösteren AGK İnşaat’a 25 adet Volvo FMX 8×4 460 BG kamyon satışı ve uluslararası taşımacılığın yanı sıra ithalat, akaryakıt ve sigortacılık sektörlerinde de faaliyet gösteren Özakar Nakliyat’a 10 adet Turbo Compound motorlu Volvo FH500 satışı gerçekleştirdi.

Şirketler; sunduğu güvenli, konforlu ve tasarruflu araçlar ile müşteri odaklı satış sonrası hizmet anlayışı nedeniyle Volvo Trucks markasını ve Temsa İş Makinaları işbirliğini tercih etmeye devam ediyor.

volvotrucks_AGK
Volvo FMX 8×4 460 BG kamyonları tercih eden AGK İnşaat’ın filosundaki araç sayısı 40’a ulaştı.

Uluslararası taşımacılık firması Mestur Nakliyat, Volvo Trucks’ın Türkiye distribütörlüğünü yürüten Temsa İş Makinaları’ndan 15 adet Volvo Trucks FH500 teslim alarak, filosundaki Volvo markalı kamyon sayısını 98’e yükseltirken; dayanıklılığı, güçlü motor freni ve yüksek verimliliği ile öne çıkan Volvo FMX 8×4 460 BG kamyonları tercih eden AGK İnşaat’ın filosundaki araç sayısı 40’a ulaştı. Araç filosunun tamamı Volvo markalı araçlardan oluşan Özakar Nakliyat ise 10 adet yeni nesil Turbo Compound motorlu Volvo FH500 ile filosunu güçlendirdi.

Turbo Compound motorlu Volvo FH500

2800 Nm torka sahip bu yeni modeller, uzun yol taşımacılığında yüksek performans ve konforun yanı sıra verimlilik ile öne çıkıyor ve önceki sürümleri kıyasla yüzde 7 oranında yakıt avantajı sağlıyor. Yeni nesil Turbo Compound motorlu bu çekiciler, yol için uyarlanmış yüksek güçlü uçak motorlarında bulunan Turbo Compound teknolojisini kullanıyor ve Turbo Compound ünitesi, kamyonun egzoz gazlarındaki aşırı ısı ve enerjiyi yeniden kullanabildiği için Volvo Trucks’ın bugüne kadarki en yüksek yakıt tasarruflu kamyonu olma özelliğine sahip bulunuyor. Sağladığı yüksek yakıt tasarrufunun yanı sıra sürüş güvenliği ve kolaylığı da sunan Volvo Trucks FH500, uzun yolda şoförü yormayan konforlu XL kabini, park halinde kullanılabilen kliması ve güvenliği destekleyen Active Cruise Control gibi donanımları ile de öne çıkıyor.

volvotrucks_OZAKAR
Araç filosunun tamamı Volvo markalı araçlardan oluşan Özakar Nakliyat, 10 adet yeni nesil Turbo Compound motorlu Volvo FH500 ile filosunu güçlendirdi.

Dayanıklılığı ve güçlü performansı ile Volvo FMX 8×4 460 BG

Tüm Volvo markalı kamyonlar gibi yüksek dayanıklılığı ve güçlü performansı ile öne çıkan Volvo FMX 8×4 460 BG kamyonlar ise 8+5 mm’lik İsveç çeliği çift şasisi, 50 ton teknik aks kapasitesi, 375 kw’lık güçlü motor freni ile farklılaşıyor. Volvo FMX 8×4 460 BG kamyonlar ayrıca düşük devirde yüksek tork ile asgari yakıt tüketimi sağlıyorlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz