Softtech’den Blockchain teknolojisinin yaygınlaşmasına tam destek

1
626

Türkiye Bilişim Vakfı öncülüğünde kurulan Blockchain Türkiye Platformu’nun ‘Altın Üyesi’ olan Softtech, geleceğin teknolojisi olarak adlandırılan Blockchain teknolojisini Türkiye’de sürdürülebilir kılmak ve Blockchain ekosistemini yaygınlaştırmak için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Softtech ev sahipliğinde gerçekleşen ‘Finans, Bankacılık ve Sigortacılık Çalışma Grubu’nun toplantısında, ‘Blockchain ve Dijital ID’ konuları gündeme taşındı.

Türkiye’nin yerel sermayeli en büyük yazılım firması Softtech, Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) liderliğinde geçtiğimiz Haziran ayında kurulan Blockchain Türkiye Platformu’nun oluşturduğu çalışma gruplarından finans, bankacılık ve sigortacılık çalışma grubunun 4’üncü toplantısında üye temsilcilerini ağırladı. 21 Kasım 2018 tarihinde Softtech İş Kule ofisinde gerçekleşen toplantıya, Türkiye’nin önde gelen bankalarının temsilcileri, yönetim danışmanlık şirketleri, girişim sermayesi temsilcileri, teknoloji ve hizmet sağlayıcılar, kripto para borsaları, hukuk müşavirlikleri ve TÜBİTAK yetkilileri katıldı.

Softtech Genel Müdür Yardımcısı Darço Akkaranfil

Blockchain ve Dijital ID konularının da ele alındığı toplantı sonrası konuşan Softtech Genel Müdür Yardımcısı Darço Akkaranfil, Blockchain Türkiye Platformu’na destek olduklarını belirterek, “Softtech olarak, kurulduğu günden bu yana 37 üyesi ve 10’dan fazla sektörün temsil edildiği böyle bir platformun parçası olduğumuz için çok heyecanlıyız. Türkiye’de bu teknolojinin ekosistemini oluşturacağımız firmalar arasında yer almayı hedefliyoruz. Bu çatı altındaki projeleri katkı sağlamaya devam edeceğiz.” dedi.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here