UND, tedarik zincirinin güçlendirilmesi için Rusya’daydı

0
167
und-tedarik-zincirinin-guclendirilmesi-icin-rusya-daydi
UND Yönetim Kurulu Üyeleri Fatih Şener ve Cihan Sünel, Ticaret Bakanı Mehmet Muş’un himayelerinde düzenlenen yuvarlak masa toplantısına ve Türkiye-Rusya İş Forumu'na katılarak UND’yi temsil etti.

UND Yönetim Kurulu Üyeleri Fatih Şener ve Cihan Sünel, Ticaret Bakanı Mehmet Muş’un himayelerinde düzenlenen yuvarlak masa toplantısına ve Türkiye-Rusya İş Forumu’na katılarak UND’yi temsil etti.

Yuvarlak masa toplantısında UND,

– Türkiye – Rusya arasında kurulması gereken Ro-Ro hattı,
– İkili geçiş belgesi kotası artışı,
– Transit geçiş belgesi kotası artışı,
– Gürcistan – Rusya sınırındaki beklemeler,

konularını gündeme getirdi.

UND Yönetim Kurulu Üyesi Cihan Sünel, yuvarlak masa toplantısında Kazakistan transit geçiş belgelerine Kazakistan tarafından getirilen güzergâh zorunluluğunun, Orta Asya ticaretimize ve taşımacılığımıza yarattığı olumsuz etkiyi Ticaret Bakanı’nın ve katılımcıların dikkatine sundu.

Akabinde UND adına Fatih Şener, Türk ve Rus işadamlarının katılımıyla gerçekleşen İş Konseyi toplantısında bir sunum gerçekleştirerek, Türk uluslararası karayolu taşımacılarının yaşadıkları zorluklar, ülkelerimiz arasında ihracatın gelişmesi için taşımacılığa verilmesi gerekli destekler konusunda bir sunum gerçekleştirdi.

Tcaret Bakanı, lojistik sorunların çözümü için tüm Rus kurumlarının da katılımıyla işbirliği yapılması gerektiğini ve iki ülke arasında acilen Türkiye ve Rusya arasında Ro-Ro hattında kurulmasının gerekli olduğunu ifade etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here