Shell & Turcas ve PTT işbirliği

0
335
Shell-PTT-HGS_Gorseli_1
Shell & Turcas, Shell Filo Çözümleri içinde yer alan ürün yelpazesine HGS hizmetlerini de ekleyerek, Shell Taşıt Tanıma Sistemi müşterilerine HGS ücretlendirme noktalarında rahat ve hızlı geçiş yapmak için HGS hizmeti verecek.

Shell & Turcas; posta, kargo, bankacılık ve elektronik ticaret alanında hizmet sunan PTT AŞ ile işbirliği yaparak yeni bir hizmeti müşterilerinin kullanımına sundu. İşbirliği kapsamında Shell & Turcas, kurumsal müşterilerine HGS ücretlendirme noktalarında rahat ve hızlı geçiş yapmak için cezalı geçiş ihlalini önleyen HGS hizmeti verecek. Shell & Turcas ve PTT AŞ’nin işbirliği ile sunulan bu hizmetten faydalanan şirketler, hem bakiye yüklemek zorunda kalmayacak hem de HGS ücretlendirme noktalarında geçiş ihlali cezası almayacak.

Shell & Turcas, Shell Filo Çözümleri içinde yer alan ürün yelpazesine HGS hizmetlerini de ekleyerek, Shell Taşıt Tanıma Sistemi müşterilerine HGS ücretlendirme noktalarında rahat ve hızlı geçiş yapmak için HGS hizmeti verecek.

Shell_FELIX_FABER
Shell & Turcas CEO’su Felix Faber

Zaman ve maliyetten tasarruf sağlanacak

Firmalar, Shell & Turcas tarafından verilecek akaryakıt ve filo hizmetleri dışında şirket araçlarının HGS geçişlerini Shell Filo Çözümleri ile yönetecek, vadeli ödeme avantajından ve online raporlamadan yararlanarak, geçiş ihlali cezalarından kurtulacak.

Shell & Turcas’ın kurumsal müşterileri, HGS ücretlendirme noktalarındaki gişelerinden beklemeden geçmeyi sağlayan Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) etiketlerini kolayca temin edebilecek ve ödemelerini mevcut Shell Taşıt Tanıma Sistemi hesabından gerçekleştirecek.

Shell & Turcas, müşterilerine entegre çözümler sunmayı hedefliyor

Değişen müşteri ihtiyaçları ve dijitalleşme ile birlikte Shell, 22 yıl önce Taşıt Tanıma Sistemi ile başlattığı kurumsal müşterilerine yönelik hizmetlerini, geçtiğimiz yıl Shell Filo Çözümleri çatısı altında birleştirdi. Shell Filo Çözümleri, şirketlerin operasyonel ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde entegre filo yönetimine imkan sağlıyor.

Shell & Turcas CEO’su Felix Faber, PTT AŞ ile yapılan HGS işbirliği hakkında şunları söyledi: “Shell & Turcas kurumsal firmaların filo operasyonuna sadece yakıt tarafında değil, yol hizmetleri ihtiyaçlarında da iş ortağı olup entegre çözümler sunmayı hedeflemektedir. Türkiye operasyonlarında, otoyol/köprü geçişlerinin yanısıra farklı alanlarda da ücret toplama sistemi olarak HGS çözümü, bu ihtiyaçların kalbinde yer alıyor. Kurumsal formatta bu çözümü müşterilerimize sunmak ve farklı avantajlar yaratabilmek adına Türkiye’nin dijital dönüşümde öncü kurumlarından PTT AŞ ile işbirliği çalışmalarına başladık. Bu hizmeti öncelikle Shell Filo Çözümleri’ni kullanan 35 bin müşterimizin hizmetine sunmayı hedefliyoruz.”

PTT_KENAN.BOZGEYIK
PTT AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik

Tüketicilerin yaşamını kolaylaştırıyoruz

PTT AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi: “Dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen enerji şirketi Shell ile kurumumuz arasında çok önemli bir işbirliğine imza attık. Bu işbirliği sayesinde şirketler için filo yönetimini daha verimli hale getirmek adına Shell ile birlikte HGS hizmeti sunacağız. PTT AŞ, faaliyet alanı geniş bir kurum. Kargo, lojistik, bankacılık, e-ticaret, sigortacılık gibi birbiriyle entegre farklı faaliyet alanlarında hizmet veriyoruz. Sunduğumuz hizmetlerle tüketicilerin alışverişten ulaşıma kadar günlük hayatta yaşam tarzını kolaylaştırıp daha modern hale getirmeyi hedefliyoruz. Bunu da PTT AŞ olarak 2023 yılı hedefimiz olan 5 binin üzerinde noktamızı 15 bine ve 43 bin çalışan sayımızı 100 bine çıkarmakla mümkün kılacağız. Vatandaşlarımız evinden çıktığında 20 dakika içinde bir PTT iş yerine ulaşacak.

Shell’den HGS almanın avantajları:

• Önden bakiye yüklemeye gerek kalmadan, mevcut Shell’de tanımlı ödeme hesabından nakit kullanımını daha verimli yönetmek mümkün.

• Haftalık geçişlerin tamamı tek faturaya yansıtılır ve vadenin sonunda tahsil edilir.

• HGS geçişleri ve yakıt tüketimleri Shell Taşıt Tanıma Sistemi internet sitesi üzerinden entegre olarak raporlanır, plaka ve filo bazında analiz edilebilir.

• Tüm HGS geçişleri Shell Taşıt Tanıma Sistemi internet sitesi üzerinden kolaylıkla takip edilebilir.

• HGS etiket bakiyesinin tek tek takip edilmesi gerekmez.

• HGS etiketleri Shell TTS web sitesi üzerinden talepte bulunmak mümkün ve teslimat başvuranın adresine gerçekleştiriliyor.

• HGS ücretlendirme noktaları geçişlerinde alt veya üst limit sınırlaması olmadan geçiş yapılabilir.

• Bakiye yetersizliğinden dolayı ihlal sorunu yaşamaz, ceza ödemezsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here