SAF-HOLLAND’dan ayarlanabilir beşinci tekerler için yeni yağ pompası

0
2495
Renault Trucks

SAF-HOLLAND, RECOLUBE yağ pompası için uygulama yelpazesini genişletiyor. Beşinci teker üst plakasındaki otomatik gres dağılım sistemi, artık ayarlanabilir beşinci tekerlerde kullanılmak üzere optimize ediliyor. Otomatik yağlama sistemi, bakım ve onarım işlemlerini daha rahat hale getirirken filoların işletme maliyetlerini azaltıyor ve aynı zamanda çevreyi koruyor.

SMART STEEL inovasyon diski ile SAF-HOLLAND, mekanik parçalarını çeşitli duyarga ve elektronik parçalarla geliştirerek çekici kullanıcılarının günlük görevlerindeki iş yüklerini azaltıyor. Ticari taşıt bileşenlerinin tedarikçisi SAF-HOLLAND, yağlama işlemini otomatikleştirmek için beşinci tekerlerini RECOLUBE yağlama pompasıyla birleştiriyor. SAF-HOLLAND Mühendislik Direktörü Alan Feltham, konuyla ilgili olarak “Filo işletmecileri, yağlama pompası kullanımı ilave maliyetinin kazançlı geri dönüşünü hızlı bir şekilde alıyorlar. Otomatik yağlama, manuel yağlamanın yerini alıyor ve aynı zamanda gresin dozunu hassas bir şekilde ayarlayarak, uzun vadede ticari taşıtların daha ekonomik bir şekilde çalışmasını sağlıyor.” dedi.

Otomatik yağ dağıtımı

Kalıcı olarak monte edilen RECOLUBE sistemi, beşinci tekerleri bağımsız olarak gres yağıyla besliyor. Pompa, RECOLUBE Power SKX 372 yüksek performanslı yağın hassas bir şekilde ölçülen ideal miktarını dağıtmak için bütünleşik yağ dağıtıcısı kullanıyor ve beşinci teker için en iyi bakımı sağlıyor. Bağımsız çalışan beş pompa elemanı, gres yağını yüksek basınç ile üst plakaya taşıyor ve yağlama kanalları eşit olarak dağıtıyor. Böylece kilit ve üst plakadaki diğer dört nokta için kalıcı yağlama sağlanıyor.

Hassas uyarlanmış yağlama planı

RECOLUBE, çekicinin merkezi araç bilgisayarına standart bir arayüzle bağlanıyor. Burada tam olarak uyarlanmış bir yağlama planı depolanıyor ve bu sistem, normal sürüş sırasında her 90 dakikada bir, üst plakanın düzenli olarak yağlanmasını sağlamak için kullanılıyor. Yağ dolum seviyesi, şeffaf besleme tankında birbakışta görülebiliyor. Yağ haznesi tükendiğinde, RECOLUBE sistemi elektronik olarak kokpit ekranında “boş” uyarısı gösteriliyor. Monteli standart yağlama nipeli, deponun hızlı ve kolay bir şekilde doldurulmasını sağlıyor. Standart bir  gres yağı, özel gresi azami dolma seviyesine ulaşana kadar depoya taşıyor. Bundan sonra, aksi bir durum olmadığı takdirde bakım gerektirmeyen sistem kullanıma hazırdır. Depo, yaklaşık bir yıl ya da 100 bin kilometre sürüş boyunca yağı muhafaza ediyor. Yüksek pompa sığası sayesinde, RECOLUBE, -25 ° C gibi aşırı soğuk veya 80 ° C aşırı sıcaklıklardaki zorlu koşullarda bile güvenilir şekilde çalışıyor.

Çevre dostu sistem

SAF-HOLLAND yağ pompasının kullanıldığı nakliye filolarında , örnek olarak tüm ağır MAN kamyonlarda, sürücüler veya servis çalışanları artık beşinci tekerleri elle yağlamıyor. RECOLUBE greslerin dozlarını tam olarak ayarlıyor, böylece sadece gerekli yağ miktarları kullanılıyor ve gres yol boyunca bitiyor. SAF-HOLLAND OEM Kamyon/Otobüs Satış Müdürü Gerhard Herberg, konuyla ilgili olarak “Yağ pompasında bulanan yüksek performanslı gresinin otomatik ve hassas bir şekilde dozunun ayarlanması, çevreyi uzun vadede koruyarak tüketimi azaltır.” diyor.

Ayarlanabilir beşinci teker SK-S 36.20 H ile birlikte yeni uygulama alanına ek olarak, RECOLUBE  20 tonluk SK-S 36.20 kategorisindeki beşinci tekerler için uygun. SAF-HOLLAND yağ pompası, 36 tona kadar ağır hizmet tipi için uyumlu beşinci teker SK-HD 38.36 ile Ocak 2017’den beri standart olarak ağır MAN kamyonlarına monte ediliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz