Busworld Avrupa 2021 iptal edildi

0
200
busworld2021
Busworld, Busworld Avrupa 2021'i iptal etme kararı aldı.

Busworld, Busworld Avrupa 2021‘i iptal etme kararı aldı.

Busworld Ekibi için etkinlik sadece bir iş değil, bir tutku. Eğer müşteriler mutluysa Busworld de mutlu. Kelimenin tam anlamıyla bu kararı almak zorunda kalınmamak için her şey yapıldı.

Ancak gerçek değişmedi. Ve şu anki gerçek şu ki Busworld, katılımcılarına, ziyaretçilerin Ekim ayında olağan rakamlarla katılacaklarını tam olarak garanti edemiyor. Çünkü seyahat kısıtlamalarını tahmin etmenin bir yolu yok. Ve covid-19’un bir yıldan fazla bir süredir ticari sonuçlarına olumsuz etkisi ile ziyaretçilerin seyahat etme arzularını ölçmenin de bir yolu yok. Çok fazla belirsizlik bulunuyor.

Yılın başında beklentiler olumlu olsa da, özellikle Avrupa’da aşılama kampanyalarının vaat edilen hızı hiçbir şekilde karşılanamadı. Bir ticaret fuarına katılma hazırlıkları fuarın gerçekleşmesinden en az altı ay önce başladığı için, katılımcılar için çok fazla soru işareti bulunuyor.

Dolayısıyla, pratik açıdan herkesin güvenliğine azami saygı göstererek bir ticaret fuarı düzenlemek tamamen mümkün olsa da, mantıklı ama çok zor bir karar alındı ve Busworld 2021 iptal edildi. Ve bu 50’nci doğum gününde tarihe kara bir sayfa olarak geçti. Karar, Busworld’ün ana katılımcılarının tam desteğiyle alındı. Karara saygı duydular ve kabul ettiler ve hepsi de 2023’te bir sonraki fuarda yer alacaklarına dair güvence verdiler.

Ekim 2021’in “Busworld döneminde” bazı küçük, alternatif etkinlikler gerçekleşebilecek.

Busworld Avrupa Direktörü Mieke Glorieux, konuyla ilgili şunları söyledi: “Düşüncelerimiz, bir yılı aşkın süredir ciddi şekilde sıkıntı yaşayan tüm sektöre yayılıyor. Daha önce de söyledik ve yine söylüyoruz. Hepimiz bu işte beraberiz. Bugün size kötü bir haber veriyoruz, yarın başka bir gün. Çeviğiz ve geri döneceğiz.

Bir sonraki Busworld Avrupa, 7-12 Ekim 2023 tarihlerinde Brüksel’de gerçekleştirilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here