RTEC Türkiye birincisi Özmutlubaş Otomotiv oldu

0
2081
Renault Trucks


Renault Trucks’ın düzenlediği dünyanın en büyük satış sonrası yarışmalarından RTEC 2017’nin Türkiye finalisti belli oldu. Yarı finale kalan takımlar arasından birinciliği hak eden Özmutlubaş Otomotiv’in İzmir Kaplanları ekibi, Fransa’daki Renault Trucks merkezinde düzenlenecek dünya finalinde Türkiye’yi temsilen yarışacak.

Renault Trucks’ın satış sonrası ekiplerine yönelik düzenlediği yarışması RTEC 2017’nin Türkiye’deki yarı finali tamamlandı. Türkiye’de 252 kişiden oluşan 67 takımın katıldığı yarışmada Mersin’den Gökdenizler Otomotiv adına Fetih 2017 takımı, İzmir’den Koçaslanlar Otomotiv adına Arıza takımı ve yine İzmir’den Özmutlubaş Otomotiv adına İzmir Kaplanları takımı yarı finale kaldı. Özmutlubaş Otomotiv’in İzmir Kaplanları birinci gelirken, Koçaslanlar Otomotiv ikinci ve Gökdenizler Otomotiv de üçüncü olarak yarışmanın Türkiye finalini tamamladı. Yarı finale Renault Trucks Türkiye Genel Müdürü Sebastien Delepine ve Bayi Geliştirme Direktörü Özgür Fırat ev sahipliği yaptı.

 49 ülkeden 5 bin 285 kişinin bin 421 takım oluşturarak katıldığı RTEC 2017 finali için Türkiye’den de 67 takım yarıştı. İki teorik ayağın ardından düzenlenen uygulamalı yarı finalde takımlar, birincilik mücadelesi verdi. Türkiye birincisi olan Özmutlubaş Otomotiv, tüm dünyadan katılan 24 ekip ile Mayıs 2017’de Fransa Lyon’da düzenlenecek uluslararası büyük finalde yarışacak.

Türkiye’de düzenlenen yarı finale katılan Renault Trucks Türkiye Genel Müdürü Sebastien Delepine, RTEC yarışmasının satış sonrası hizmetlere kattığı değerin altını çizerek, “RTEC, Renault Trucks olarak gelenekselleştirdiğimiz en büyük organizasyonlarımızdan biri. Bu yarışma ile ekiplerimize motivasyon sağlarken satış sonrası hizmetlerimizin kalitesini de artırıyoruz. Bu anlamda RTEC, sadece bir yarışma değil. Her bayimiz, kendilerini uluslararası platformda deneyimliyor. Yarışırken bilgi ve deneyimlerini de pekiştiriyorlar. Teorik ve uygulamalı ayaklar ile uzmanlıklarını paylaştıkları gibi artırıyorlar. Türk takımlarının başarısı ise bizleri çok mutlu etti. Umarız Özmutlubaş Otomotiv, dünya finalinde de aynı başarıyı devam ettirecek. Türkiye birincimize dünya finalinde başarılar diliyoruz.” dedi.

Türkiye birincisi olan Özmutlubaş Otomotiv’in İzmir Kaplanları takımı adına konuşan Gökhan Yılman ise “Türkiye’de 66 takım ile yarıştık. Teorik ayaklarda gördük ki her takım, oldukça zorlu birer rakipti. Rakip olmalarının yanı sıra tabii ki işimizdeki ekip arkadaşlarımızdan bahsediyoruz. Çok zorlu ayaklar oldu ve birinci gelebildik. Şimdi Lyon’daki Uluslararası Büyük Final’de dünya şampiyonluğu için yarışacağız. Türkiye için dünya çapında “Renault Trucks’ın En İyi Satış Sonrası Ekibi” unvanını kazanmak üzere elimizden geleni yapacağız.” açıklamasını yaptı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz