Sertrans Logistics, Euro 6’ya Renault Trucks ile geçti

0
2582
Renault Trucks


Ulusal ve uluslararası müşterilerine tedarik zinciri yönetiminde katma değerli lojistik hizmetler veren Sertrans Logistics, yeni teslim aldığı 20 adet Renault Trucks T 460 çekici ile filosunu büyüttü. Filosundaki Renault Trucks çekici sayısını 90’a yükselten Sertrans Logistics, yeni teslim aldığı araçlarla birlikte Euro 6 ölçütüne geçti.

Sertrans’ın filosuna kattığı 20 adet Euro 6 ölçütündeki Renault Trucks T 460 4×2 çekici, Sertrans Logistics’in İstanbul Hadımköy’deki merkez binasında düzenlenen törenle teslim edildi. Teslimat törenine Renault Trucks Türkiye Başkanı Sébastien Delépine ve Sertrans Logistics’in iştiraklerinden Transer Logistics’in Genel Müdürü Murat Cömert katıldı.

Renault Trucks’ın düşük yakıt tüketiminden ve işletme maliyetlerinden çok memnunuz

Sertrans Logistics’in yeni filo yatırımıyla ilgili bilgi veren Transer Logistics Genel Müdürü Murat Cömert, 1993 yılında Sertrans olarak aldıkları ilk araçlarda da tercihlerini Renault Trucks‘tan yana yaptıklarını belirterek, Renault Trucks ile olan işbirliklerinin yaklaşık 24 yıldır sürekliliğini koruduğunu ifade etti. Renault Trucks’ın gelişiminden son derece memnun olduklarını ve doğru tercih yaptıklarını düşündüklerini kaydeden Murat Cömert, 2016 yılında da 70 adet Renault Trucks araç aldıklarına dikkat çekerek, son olarak teslim aldıkları 20 araçla birlikte filolarındaki toplam Renault Trucks araç sayısının 90’a ulaştığını söyledi. İki farklı markanın daha bulunduğu filolarındaki baskın markanın Renault Trucks olduğunun altını çizen Murat Cömert, 2016 yılında yeni T 460 modelinin Euro 5 sürümünü tercih ettiklerini belirterek, Renault Trucks çekicilerin düşük işletme ve bakım maliyetlerinin yanı sıra düşük yakıt tüketiminden de oldukça memnun olduklarını ifade etti. Renault Trucks çekicileri çok iyi tanıdıkları için farklı araçlarla kıyaslama şansı da bulduklarını ve Renault Trucks T serisinin yakıt tasarrufu ile performans ve konfor arasında mükemmel bir denge kurduğunu kaydeden Murat Cömert, Renault Trucks T serisinin rakiplerine göre daha az yakıt tüketirken daha düşük işletme maliyetleri sunduğunu, ayrıca Renault Trucks’ın yaygın servis ağının, yol yardım hizmetlerinin ve düzenli sürücü eğitimlerinin araçların performansını her zaman üst seviyede tutmalarına yardımcı olduğunu dile getirdi.

Bakım anlaşması ile en uygun maliyetleri elde edeceğiz, olası riskleri sıfıra indireceğiz

Daha fazla motor gücü, daha yüksek tork ve daha iyi bir ticari hız ile operasyonların sağlıklı bir şekilde gerçekleştirildiğini kaydeden Murat Cömert, “Renault Trucks ile işbirliğinin kârlılığımıza önemli bir katkı sağladığını düşünüyoruz. 20 araçlık bu yeni alımımız, ‘Renault Trucks Excellence Bakım Onarım Servis Kontratı‘ avantajlarını da kapsıyor. Başlangıç olarak ilk üç yıllık operasyonlarımızı kapsayacak bu servis kontratı sayesinde, en uygun yönetim maliyetini elde etmeyi ve karşılaşılabilecek olası riskleri sıfıra indirmeyi hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

Yeni yatırımlarla büyüyoruz

Ağırlıklı olarak Fransa, İspanya ve İtalya başta olmak üzere tüm Avrupa ülkelerine taşımacılık yaptıklarını, ayrıca Türk Cumhuriyetleri ve İran’a da ciddi taşıma sayılarının bulunduğunu dile getiren Murat Cömert, iki buçuk yıl önce açtıkları tesislerinin 50 bin metrekare alan üzerinde 25 bin metrekarelik depolama alanına sahip olduğunu belirterek, bu sonbaharda tamamlayacakları 10 bin metrekarelik ilave depo yatırımı ile özellikle E-logistics’e ağırlık vereceklerini ifade etti.

Renault Trucks olarak uzun süreli ortaklıklara değer veriyoruz

Renault Trucks Türkiye Başkanı Sébastien Delépine ise teslimat töreninde yaptığı açıklamada “Sertrans, sadece Türkiye’de değil Avrupa’da da alanında pek çok yeniliği lojistik sektörüne kazandıran çok önemli bir firma. Sektöründe pek çok yenilikte ilk adımı atan Sertrans, uzun zamandır Renault Trucks ile filosunu güçlendiriyor. Biz her zaman uzun süreli ortaklıklara değer veriyoruz. Bu nedenle Renault Trucks olarak hem satış hem de satış sonrası desteğimizle her zaman kendilerinin yanında durmaya çalışıyoruz. Düşük yakıt tüketimi ve işletme maliyetlerinin yanı sıra bayilerimizin sunduğu hizmetler son derece önemli. Sertrans’ın Euro 6 ölçütüne geçişinde rol almaktan dolayı son derece mutluyuz. Sertrans’ın Euro 6 ölçütlerindeki yeni araçlarıyla hem performans hem de işletme maliyetleri yönünden daha da fazla verim alacağına inanıyoruz. Eminiz ki karşılıklı güven üzerine kurulmuş işbirliğimiz daha uzun yıllar devam edecek.” dedi.

Türkiye, Renault Trucks’ın en çok önem verdiği ülkelerden biri

Türkiye pazarı için güzel hedeflerinin ve projelerinin bulunduğunu, son derece deneyimli bir ekibe sahip olduklarını, adanmış güçlü bir bayi ağı ile hizmet verdiklerini, C, K ve T serileriyle inşaattan lojistiğe kadar farklı sektörlere seslenen son derece geniş bir ürün yelpazesi sunduklarını ve genel merkezlerinin Türkiye pazarına büyük önem verdiğini kaydeden Sébastien Delépine, Türkiye’nin şu anda Renault Trucks’ın uluslararası önem verdiği üç ülkeden biri olduğunun altını çizdi.

Teslimat törenine Renault Trucks Türkiye Başkanı Sébastien Delépine ve Sertrans Logistics’in iştiraklerinden Transer Logistics’in Genel Müdürü Murat Cömert katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz