Akkoç Lojistik, filosunu 10 adet Ford Trucks ile genişletti

0
1496
Ford_Trucks_Akkoc_Teslimat__2_
Akkoç Lojistik, araç parkını 10 adet Ford Trucks 2533HR yol kamyonu ile genişletti.

Faaliyetlerine 2004 yılında Ankara’da başlayan ve bugün 150 araçlık parkı ile yurtiçinde büyük bir lojistik filosuna ulaşan Akkoç Lojistik, araç parkını 10 adet Ford Trucks 2533HR yol kamyonu ile genişletti. Akkoç Lojistik, Ford Trucks araçları yurtiçindeki operasyonlarında kullanmayı planlıyor.

Düzenlenen araç teslimat töreninde Ford Trucks tarafından Akkoç Lojistik firma sahiplerine teşekkür plaketi takdim edildi. Törene Akkoç Lojistik firma ortakları Orhan Akkoç, Doğan Akkoç ve Ford Trucks Başer Oto Genel Müdürü Ömer Faruk Başer katıldı.

Akkoç Lojistik kurucu ortağı Orhan Akkoç teslimat töreninde yaptığı konuşmada Ford Trucks’ın yerli üretim olmasının yanı sıra servis ve yedek parça ağının yaygınlığının bu tercihte etkili olduğunu kaydederken, Ford Trucks araçların sağladığı yakıt tasarrufu ve sunduğu takas kolaylığını da göz önünde bulundurduklarını dile getirdi. Akkoç, Ford Otosan’ın 60 senelik tecrübesiyle kamyon üretim, ürün geliştirme ve çözüm üretme yetkinliğini de göz önünde tutarak tercihlerini bu yönde kullandıklarını ifade etti.

Ford_Trucks_Akkoc_Teslimat__1_
Törene Akkoç Lojistik firma ortakları Orhan Akkoç, Doğan Akkoç ve Ford Trucks Başer Oto Genel Müdürü Ömer Faruk Başer katıldı.

Ağır ticari araç pazarının yerli gücü Ford Trucks

Ford Otosan mühendisleri tarafından geliştirilen Ford Trucks modelleri, yurtiçi ve uluslararası taşımacılık ve inşaat alanında faaliyet gösteren müşterilerin beklentilerine uygun olarak Ford Trucks’ın DNA’sında yer alan güç, konfor, verimlilik ve dayanıklılık gibi özelliklere sahip olarak üretiliyor. Ford Trucks modelleri, kullanıcısına yüksek performans ve düşük yakıt tüketiminin konforunu güncel teknolojilerle bir arada sunuyor. Ağır ticari pazarının yerli gücü Ford Trucks modelleri Ford Otosan İnönü Fabrikası’nda üretiliyor. Bin 500 kişiye istihdam sağlayan Ford Otosan İnönü Fabrikası’nda aynı zamanda Euro 6 normlarına uygun, çevre dostu Ecotorq motorun üretimi yapılıyor. Türkiye’nin kendi markasıyla kendi motorunu üreten ilk ağır ticari markası olan Ford Trucks, Türkiye ekonomisine yüksek katma değer sağlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here