Renault Trucks’tan yeni ses, navigasyon ve eğlence sistemi

0
1097

Renault Trucks, artık T, C ve K serilerini Roadpad adını verdiği yeni ses, navigasyon ve eğlence sistemi ile donatıyor. Bir araç üstü yardımcı olarak davranan Roadpad, sürücünün müzik dinlemesini, elllerini kullanmadan telefonunu kullanmasını, güvenli sürüş yapmasını ve navigasyon yardımı almasını sağlıyor.

Renault Trucks T, C ve K serileri, üreticinin yeni ses, eğlence ve navigasyon sistemi Roadpad’in bir özelliği olan ikincil bir 7 inç’lik yüksek çözünürlüklü sürükle ve bırak ekran ile donatılıyor. HGV navigasyonu, kesintisiz müziği, kameraları ve eller serbest telefonla konuşmayı tek bir cihazda toplayan Roadpad, sürücüler için ideal bir yol arkadaşı oluyor.

Sürücülerin işini kolaylaştırmak için Roadpad, yolu iki veya üç boyutlu gösterme ya da trafik koşulları hakkında gerçek zamanlı bilgi alma seçenekleri de bulunan Tom-tom navigasyon sistemiyle donatılan son derece hassas bir HGV GPS’ye sahip.

Roadpad, seyahatleri daha zevkli hale getirirken daha güvenli sürüşü olanaklı kılıyor. Sürücünün hayat tarzına uyarlanmak için tasarlanan Roadpad, aynı anda iki telefonla eşleşleşme olanağı sunuyor. Bu da sürücünün hem iş hem de şahsi telefonunu ellerini serbest bir şekilde kullanabilmesi anlamına geliyor. Rehbere bakmak ya da arama yapmak için öncelikli bir telefon seçmek gerekse de gelen aramalar ya da yazı iletileri her iki telefondan da alınabiliyor. Öncelikli telefon, kullanıcı dostu bir menu aracılığıyla kolaylıkla değiştirilebiliyor.

Sistem, Deezer streaming platformuna ulaşım sağlayarak sürücünün gözlerini yoldan ayırmadan müzik kütüphanesinden müzik dinlemesine olanak veriyor. Sürücüler isterlerse en iyi ses kalitesiyle DAB+ (Dijital Ses Yayını) programlarından en sevdikleri radyoları da dinleyebiliyorlar. Roadpad ayrıca hava tahmin ve Google Haritalar uygulamalarına kolay ulaşım sağlıyor.

Sürücülerin, yüklerinin ve yoldaki diğer sürücülerin güvenliği için Roadpad, dört kameraya kadar ön montaj hazırlığı ile her türlü şartta yüksek görüş sunuyor. Yan kameralar en uygun görüşü sağlarken, arka kameralar özellikle yarı treyleri takıp sökerken çalışma konforunu artırıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz