Mitsubishi, 2020 model SUV aracını Cenevre’de tanıtacak

0
598
Yeni Mitsubishi ASX

Mitsubishi Motors, 2020 model ASX kompakt SUV modelinin dünya prömiyerini Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirecek.

Mitsubishi Motors Corporation (MMC), 5 – 17 Mart tarihleri arasında düzenlenecek 89’uncu Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda 2020 model ASX kompakt SUV modelinin dünya prömiyerini gerçekleştirecek.

En büyük pazarlarını Kuzey Amerika, Avrupa, Avustralya ve Çin’in oluşturduğu ASX, 2009 yılında tanıtıldığından bu yana dünyanın 90 ülkesinde yaklaşık 1.32 milyon adet sattı. MMC’nin en çok satan üçüncü aracı olan ASX, şirketin küresel stratejisinde kilit bir rol üstleniyor.

2020 model ASX kompakt SUV’un dış tasarımı, MMC’nin küresel “Drive your ambition” sloganının bir ifadesi olarak kullanılan “Sağlam ve zeki” tasarım felsefesi kapsamında büyük bir değişimle görücüye çıkıyor.

ASX ile kullanım kolaylığı

Kent için tasarlanmış ASX, hafif ve kompakt bir gövde ile sürücüye hakimiyet alanı sağlarken, keyifli ve kolay bir sürüş sağlıyor.

Avrupa pazarlarına 5 ileri vitesli manuel şanzıman ya da 6 vitesli Spor Modlu INVECS-III CVT şanzıman ile uyumlu 2.0L MIVEC* 16 valf motor seçenekleri, iki ve dört tekerden çekişli versiyonlarla piyasaya girecek ASX’te ayrıca, RISE güvenlikli gövde ve “Önden Çarpışmayı Yumuşatma” (FCM) fren sistemi gibi özelliklerle güvenli bir sürüş dinamiği yer alıyor.

ASX’in yenilikleri

  • Kavram

Dikkat çekici tasarımı, Mitsubishi’nin imzası olan sağlamlığın yanı sıra güçlü bir imaj yansıtırken, sürücüleri kendi isteklerini takip etmeye ve yeni mücadelelere davet ediyor.

  • Ön görünüm

Yeni ASX, Mitsubishi Motors’un ön tasarım kavramına yeni bir bakış açısı getiriyor. Tampon, ön ızgara ve çevresindeki tasarımı, güç ve sağlamlığını yansıtıyor. Sinyal lambalarını ve sis farlarını tamponun ucuna konumlandıran LED aydınlatma düzeni, ön görünüme Mitsubishi imzasını atıyor.

  • Arka görünüm

ASX’in güçlü ve keskin hatlı arka tasarımına LED arka farlar damgasını vuruyor.

  • Renk

ASX şimdi canlı, yoğun parlak “Elmas Kırmızısı”, sportif ve enerjik “Güneş Işığı Turuncusu” ve şık “Meşe kahverengi” renk seçenekleriyle sunuluyor.

Akıllı telefon görüntü ve ses iyileştirmeleri

Geliştirilmiş olarak sunulan Smartphone-link Display Audio – SDA (akıllı telefonlar ile bağlantılı görüntü ve ses) ile bağlantı ileriye seviyeye ulaşıyor.

  • Yedi inçten sekiz inçe yükselen ekran boyutu ile USB belleklerdeki videolar artık SDA ekranından izlenebilecek.
  • Üst donanım seviyesindeki modellerde Tom Tom navigasyon sistemine yer veriliyor. Akıllı telefonla internete bağlanarak gerçek zamanlı trafik bilgilerine artık kolayca erişilebiliyor.
  • Yakın vadede hız göstergesi, kilometre sayacı, uyarı lambası ve diğer araç bilgilerinden yararlanan bir uygulama sunulacak. Uygulama, kalan yakıtı kontrol edecek ve en yakın akaryakıt istasyonlarına navigasyonla yönlendirecek, en uygun bakım ve muayene aralıkları konusunda kılavuzluk edecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here