Renault Trucks’ın Mersin’deki yeni bayisi açıldı

0
2381
Renault_Trucks_Erman_Ticari_Araclar_Acilis_Gorsel_3
Renault Trucks’ın Mersin’deki yeni satış ve satış sonrası yetkili bayisi Erman Ticari Araçlar’ın tesis açılışı, Renault Truck Dünya Başkanı Bruno Blin'in katılımı ile gerçekleştirildi.

Renault Trucks’ın Mersin’deki yeni satış ve satış sonrası yetkili bayisi Erman Ticari Araçlar’ın tesis açılışı, Renault Truck Dünya Başkanı Bruno Blin’in katılımı ile gerçekleştirildi.

Lojistik hizmetleri de dahil olmak üzere farklı iş kollarını bünyesinde bulunduran Mersin merkezli Erman Grup, Renault Trucks yetkili bayisi olarak yeni bir yatırım gerçekleştiriyor. Mersin ve bölgesinde Renault Trucks markası ile satış ve satış sonrası yetkili bayi anlaşması yapan Erman Ticari Araçlar’ın tesisi, Renault Truck Dünya Başkanı Bruno Blin’in de katılımı ile hizmete girdi.

Renault_Trucks_Erman_Ticari_Araclar_Acilis_Gorsel_2
Mersin ve bölgesinde Renault Trucks markası ile satış ve satış sonrası yetkili bayi anlaşması yapan Erman Ticari Araçlar’ın tesisi, Renault Truck Dünya Başkanı Bruno Blin’in de katılımı ile hizmete girdi.

Bin 500 metrekarelik kapalı ve 12 bin metrekarelik açık alana sahip tesisin açılış töreninde Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ve Akdeniz Kaymakamı Muhittin Pamuk‘un yanı sıra birçok sivil toplum kuruluşunun yöneticisi hazır bulundu. Erman Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Deniz ve Genel Müdür Emrah Deniz’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen törene Renault Trucks Dünya Başkanı Bruno Blin, Türkiye Başkanı Sebastien Delepine, Türkiye Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu ve Bayi Ağı Geliştirme ve Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Özgür Fırat ile birlikte çok sayıda Mersin merkezli lojistik firması yetkilisi ve iş ortakları katıldı.

Erman Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Deniz, törende yaptığı açıklamada “Grup şirketleri bünyemizde, lojistik alanında derin bir deneyimine sahibiz. Dolayısıyla lojistik şirketlerinin ihtiyaç ve beklentilerine son derece hakimiz. Renault Trucks’ın toplam çözümleri ile sektörün ihtiyaçlarını en üst noktada karşıladıklarını bizzat kullanıcı olarak da deneyimledik. Bu nedenle farklı bir açılım ve yatırım yaparak Renault Trucks ile işbirliğimiz doğrultusunda bölgemizdeki lojistik hizmetlerine katkı sağlamayı hedefledik.” dedi.

Renault_Trucks_Erman_Ticari_Araclar_Acilis_Gorsel_1
Renault Trucks Dünya Başkanı Bruno Blin, Türkiye Başkanı Sebastien Delepine, Erman Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Deniz ve Genel Müdürü Emrah Deniz açılış töreninde oldukça mutluydular.

Renault Trucks Dünya Başkanı Bruno Blin açılış için Mersin’deydi

Mersin’de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Renault Trucks Dünya Başkanı Bruno Blin, Türkiye’nin 16 ton ve üzeri ağır ticari araçlar pazarında Avrupa’da ön sıralarda yer aldığının altını çizerek, Mersin’in Türkiye ticari araçlar pazarındaki bölgesel önemine de dikkat çekti. Bruno Blin, şunları söyledi: “Türkiye, Avrupa ve Ortadoğu bölgelerimizi göz önünde bulundurduğumuzda bizim için stratejik önemi olan bir pazar. Mersin ise lojistik merkezi yatırımları ile dünyada örnek şehirlerden biri. 21 yıldır Türkiye’deki yatırımlarımızı geliştirirken Renault Trucks Türkiye’nin Mersin bölgesinde gösterdiği başarılarla gurur duyuyoruz. Ailemizin büyümesinden oldukça memnunuz ve Erman Ticari Araçlar’a markamızın güçlü ağına katıldıkları için teşekkür ediyoruz.

Mersin, lojistik firmaları ile İstanbul’dan sonra ikinci sırada

Mersin ve bölgesinin ticari araçlar sektörü için kilit bir merkez olduğunu kaydeden Renault Trucks Türkiye Başkanı Sebastien Delepin ise “Mersin; limanı, serbest bölgesi, demiryolu ulaşımı ve güçlü araç filosu ile tam bir lojistik şehri. Türkiye’de uluslararası taşımacılık yapan firmaların dörtte biri Mersin’de bulunuyor. Bu anlamda Mersin, firma sayısı bakımından İstanbul’dan sonra ikinci sırada yer alıyor. İstanbul’dan sonra en çok çekici satışının gerçekleştirildiği il ve dolayısıyla çok yüksek bir araç popülasyonu var.” açıklamasında bulundu.

Bruno_Blin_Renault_Trucks_Dunya_Baskani
Renault Trucks Dünya Başkanı Bruno Blin ve Türkiye Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu

Türkiye’nin lojistik üssü Mersin’in her zaman öncelikli bölgelerinden biri olduğunu Sebastien Delepine, “Uzun yol nakliyesi için sunduğumuz T serisi çekicilerimiz, Mersin’de de büyük ilgi görüyor. Çekici segmentinde Türkiye’de ithal markalarda üçüncü sırada yer alıyoruz; ancak ticari araçlar da konu satış ile bitmiyor, aslında başlıyor. Bu nedenle bayilerimiz ile birlikte yatırım yapıyor ve müşterilerimize daha da yakın olmak için satış sonrası ağımızı güçlendiriyoruz. Mersin’de Erman Ticari Araçlar ile gücümüze güç katacağımıza şüphemiz yok. Bundan sonra bölgede Renault Trucks çekicilerini daha da fazla göreceksiniz.” şeklinde konuştu.

İlimizin lojistik altyapısı için her türlü yatırım çok kıymetli

Erman Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Deniz de yaptığı açıklamada “Mersin merkezli firmalar, Türkiye lojistik sektöründeki yükün yüzde 50’sini taşıyor. Ülkemiz yaş sebze-meyve ihraç taşımalarının büyük bölümü, Mersinli firmalar tarafından yapılıyor. Başta gıda ürünleri olmak üzere hem yurtiçi hem de Ortadoğu ve Orta Asya pazarına giden transit malların da transferleri Mersin üzerinden gerçekleşiyor. Bu büyük döngüde Renault Trucks’ın sunduğu avantajları, daha fazla Mersin firmasının deneyimlemesini hedefliyoruz.” dedi.

Mehmet_Deniz_Erman_Grup_Yonetim_Kurulu_Baskani
Erman Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Deniz

650 uluslararası ve 400 ulusal nakliye firması ile Türkiye’deki lojistik firmalarının yüzde 30’u Mersin merkezli. Mersin’de şubesi veya faaliyeti olan bin firma ve 275 adet gemicilik firması ile birlikte bu oran yüzde 75’e ulaşıyor. Frigorifik taşımalar özeline baktığımızda ise Türkiye’deki her 10 frigorifik aracın 9’u Mersin ve Hatay merkezli. 50 binin üzerindeki tanker de Mersin’deki dolum tesislerinden tüm Türkiye’ye akaryakıt taşıyor.

Mersin’de Renault Trucks çekicilerin sayısı artacak

Erman Grup Genel Müdürü Emrah Deniz de şunları söyledi: “Mersin’deki yeni tesisimizde hem satış hem de satış sonrası hizmetleri sunuyor olacağız. Renault Trucks yaklaşık 130 yıllık köklü bir geçmişi olan bir araç üreticisi. Bu doğrultuda bölgedeki varlıklarını, 2020 yılında en az yüzde 25 oranında artırmayı planlıyoruz. Yıllık ortalama 5 bin araca da satış sonrası hizmet desteği vermeyi hedefliyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here