Renault Trucks T P-Road: Standart bir çekiciyi çok amaçlı bir kamyona dönüştürmek

1
4140

Renault Trucks, ikinci el taşıtlar yelpazesini genişletiyor ve Bourg-en-Bresse fabrikası içindeki “İkinci El Kamyon Fabrikası”ndan yeni bir model çıkarıyor. T P-Road, Renault Trucks T çekicilerin müşterilerin taleplerini karşılayan bir kamyona dönüştürülmesinin sonucu.

Renault Trucks; yüksek kaliteli, sertifikalı, ikinci el bir kamyon arayan müşterilerin özel taleplerini karşılamak için T P-Road’u sunmaya başladı. Bu yeni model (inşaat alanlarına malzeme tedariğinde kullanılan bir T X-Road kamyon) üreticinin “İkinci El Kamyon Fabrikası”nda üretilen terzi işi ikinci el taşıt yelpazesine eklendi.

Bourg-en-Bresse fabrikası içindeki İkinci El Kamyon Fabrikası’nda dikkatli bir şekilde seçilen kullanılmış çekiciler, üreticinin kamyon üretim standartlarında dönüştürülmeden önce 200’den fazla noktada kontrol ediliyor.

Herhangi bir dönüşümden önce Renault Trucks tasarım ofisi ve kalite mühendisleri her bir dönüşüm projesi üzerinde dikkatlice çalışıyorlar. Endüstriyel üretim süreçleri ve kalite kontrol, yeni bir araç üretirken uygulanan aynı ölçütleri karşılıyor.

Dönüşümü yapmak için ilk önce kabin, aktarma organları ve süspansiyonlar mevcut şasinin istenen dingil mesafesine uygun bir şasiyle değiştirilmesi için sökülüyor. Bu da aracın sağlamlığını ve her tür üstyapıya ve kullanım amacına uygun olmasını sağlıyor.

T P-Road, yeni Renault Trucks kamyonlar bayilere gönderilmeden önce gerçekleştirilen aynı sıkı kalite kontrol süreçlerinden ve sistematik yol testlerinden geçiyor.

T P-Road, şu anda istek üzerine 5600, 6000 ve 6500 mm’lik dingil mesafesine sahip 4×2 şasi sürümüyle alınabiliyor. Araçlar, sürüş okulları ve evden eve taşıma şirketleri için de uyarlanabiliyor.

T P-Road, bir yıl ya da 120 bin km’lik garantiyle satılıyor. Avrupa’daki tüm Renault Trucks satış ve servis noktalarında geçerli olan bu üretici garantisi, tüm aktarma organlarını (motor, vites kutusu ve dingiller) kapsıyor.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here