Renault Trucks’tan güvenilir, maliyet etkin ve sürdürülebilir yenilenmiş yedek parçalar

0
628

Renault Trucks’ın eXchange serisi, müşterilere yenilenmiş ve en zorlu güvenilirlik, güvenlik ve çevre ölçütlerini karşılayan özelliklere sahip yedek parçalar sunuyor. İki yıllık garantiye sahip bu çevreci ve ekonomik parçalar, bakım giderlerini kontrol altında tutarken aracın performansını en uygun seviyede tutuyor.

Standart parça değişimi yöntemi, yıpranmış ya da hasar görmüş araç parçalarını yüzde 50’ye kadar daha düşük maliyetle garantili orijinal yedek parçalarla değiştiriyor.

Ekonomik, yüksek kaliteli yedek parçalar

Son derece yüksek nitelikli endüstriyel süreçlerle yenilenen yedek parçalar yeni parçalarla benzer performans gösteriyor. Renault Trucks Yeniden Üretim Projesi Yöneticisi Mete Büyükakıncı, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “EXchange parçaları ile Renault Trucks, müşterilerine, araçları ne kadar eski olursa olsun, araçlarının değeriyle orantılı uygun bir fiyatla araçlarının performanslarını korumalarını garanti ediyor.

Tüm Renault Trucks araç yelpazesi için motor ve vites kutusu parçalarının, fren sistemlerinin, kavramaların, elektrik ve elektronik devrelerin, direksiyon ve süspansiyonların ve soğutma sistemlerinin bir eXchange sürümü bulunuyor.

Yeni yedek parçalar gibi Renault Trucks eXchange yedek parça yelpazesi de iki yıllık uluslararası garanti ile sunuluyor.

Çevreyle dost üretim

EXchange parçaları sadece ekonomik değil, aynı zamanda çevreyle de dost; çünkü bir exchange parçayı üretmek için yeni bir parça üretmek için gereken enerjinin yüzde 10’una ihtiyaç duyuluyor.

Örneğin motorlar ve vites kutuları üreticinin Limoges fabrikasında çevreyle dost bir endüstriyel süreçle yenileniyor:

  • İlk olarak karkasların dış yüzeyleri çamur ve toz gibi dış kirleri ortadan kaldırmak için basınçlı suyla yıkanıyor; daha sonra daldırılarak yağ, gres ya da hidrokarbonlardan temizleniyor.
  • Endüstriyel süreçte tüm parçalar onarılıyor, işlemden geçiriliyor, geri dönüştürülüyor ve çevrimde yeniden kullanılıyor. Sadece en son atıklar uygun yok etme süreçleriyle bertaraf ediliyor.
  • Suda çözünebilir boya ya da klorürsüz ürünler gibi kimyasal ürünlerin seçimi ve banyolardan çıkan kirletici gazları filtreleyen iki gaz bacasının kullanımı havaya karışan yayımların etkisini azaltıyor.

Genel olarak değerlendirildiğinde yenilenen bir yedek parçanın üretiminin çevresel etkisi yeni bir parça üretmeye göre yüzde 60’a kadar daha az.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here