Renault Trucks, T High’ın ilk önemli teslimatını Alibey Uluslararası Nakliyat’a gerçekleştirdi

0
2399

2017 yılının son aylarında Hatay’dan başlayan ve ardından Mersin ile devam eden bir tanıtım turu ile tamamen düz tabanlı çekicisi T High’ı Türk nakliye ve lojistik firmalarına tanıtan Renault Trucks, T 520 High modelinin ilk önemli filo teslimatını Düzce merkezli Alibey Uluslararası Nakliyat’a gerçekleştirdi. Alibey Uluslararası Nakliyat, satın aldığı 25 adet Renault Trucks T 520 High çekicinin 15 adedini filosuna katarken, geriye kalan 10 adet çekici yıl içinde teslim edilecek. T 520 High çekicilerin tamamının teslim edilmesiyle birlikte Alibey Uluslararası Nakliyat’ın hepsi Renault Trucks markasından oluşan filosundaki araç sayısı 44’e çıkacak.

Renault Trucks T 520 High midilli çekicilerin Alibey Uluslararası Nakliyat’a teslimi nedeniyle Düzce’de düzenlenen törene Alibey Nakliyat Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Kaya ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayhan Kaya, Renault Trucks Türkiye Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu, Satış Sonrası Direktörü Serkan Karataban, Bölge Müdürü Gökhan Hıraca ve Satış Sonrası Bölge Müdürü Mehmet Takpak ile satışı gerçekleştiren Renault Trucks bayisi Koçaslanlar Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Koçaslan, Genel Müdür Mesut Süzer ve Kocaeli Servis Müdürü Ahmet Güler katıldı.

Renault Trucks Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu, Alibey Uluslararası Nakliyat Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Kaya’ya araçların anahtarı teslim etti ve bir plaket sundu. Renault Trucks Türkiye Satış Sonrası Direktörü Serkan Karataban ve Koçaslanlar Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Koçaslan da bu ana eşlik ettiler.

Renault Trucks ile 2008’de tanıştık

Renault Trucks markasıyla 2008 yılında tanıştıklarını, 2012 yılında Premium 460 çekicileri, 2015 yılında da T serisi çekicileri filolarına kattıklarını kaydeden Alibey Nakliyat Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Kaya, nakliye sektöründe en büyük gider kalemini yüzde 40 ile yakıtın oluşturduğunu belirterek, başka markalara oranla ciddi bir yakıt tasarrufu elde ettikleri için Renault Trucks markasını tercih ettiklerini ve çevrelerindeki arkadaşlara tavsiye ettiklerini dile getirdi.

Alibey Nakliyat Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Kaya

Avrupa’ya ekspres taşımacılık yaptıkları için araçların yolda kalmamasının kendileri için çok önemli olduğunun altını çizen İbrahim Kaya, bu nedenle beş yıllık bakım onarım anlaşmaları yaptıklarını vurgulayarak, bugüne kadar hiçbir sıkıntı yaşamadıklarını ve yolda kalan araçlarının en geç 24 saat içinde onarılıp yollarına devam ettiklerini söyledi. Finansmanın yüzde 40’ını özkaynaklarından geriye kalanını da VFS Finansman A.Ş.’den karşıladıklarını kaydeden İbrahim Kaya, yeni aldıkları araçlarda da beş yıllık bakım onarım anlaşması yaptıklarını belirterek, beş yıl sonra araçlarını yine Renault Trucks ile yenileyeceklerini ifade etti.

Boyu 1.87 metre olan Alibey Uluslararası Nakliyat Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Kaya, motor tüneli olmayan düz zemini sayesinde 2 metre 16 cm’lik kabin içi yüksekliğine sahip T 520 High kabininde rahatlıkla ayakta durup hareket edebildi.

Sürücünün konforu bizim için çok önemli

Kendisinin de sürücülükten geldiğini ve 22 yıl sürücülük yaptığını dile getiren İbrahim Kaya, Avrupa’ya karadan ekspres nakliye gerçekleştirdiklerini ve bir seferde araçların 6 bin – 6 bin 500 km yol yaptığını belirterek, bu nedenle sürücünün konforlu bir ortamda çalışmasının firmaları için çok önemli olduğunun altını çizdi. Sektörde sürücü bulmanın ya da iyi sürücüyü elde tutmanın zolaştığı bir ortamda firmalarındaki sürücü çalışma ortalamasının son derece yüksek olduğuna dikkat çeken İbrahim Kaya, bu nedenlerden dolayı son derece konforlu bir kabine sahip olan Renault Trucks T High 520 çekicileri tercih ettiklerini açıkladı.

Düzce mesleği nakliye olan bir kent. Bizzat meslekten gelen ve 22 yıl sürücülük yapan Alibey Uluslararası Nakliyat Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Kaya, şirketin en önemli parçası olan sürücülere daha rahat bir yaşam tarzı sunabilmek için daha konforlu araçlara yatırm yaptıklarını dile getirdi.

Müşteriyle uzun dönemli ilişki başarının esasını oluşturuyor

Alibey Uluslararası Nakliyat’a markalarına duyduğu güven ve gösterdiği teveccühten dolayı teşekkür eden Renault Trucks Türkiye Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu, ilk alışverişten bu yana 10 yıl geçtiğini belirterek, şunları söyledi: “Araç satmak çok önemli değil aslında. Müşteriyle ticari ilişkileri uzun yıllar yürütebilmek başarısının esasını oluşturuyor. Biz de İbrahim Bey ile bu esası yakalayabilmişiz ve karşılıklı memnuniyeti sağlayabilmişiz. Öncelikle araçlarımız sundukları yakıt tasarrufuyla Alibey Uluslararası Nakliyat’ın toplam maliyetlerinin yüzde 40’ını oluşturan yakıt giderlerinin azalmasına çok önemli bir katkı sağlıyor. Diğer yandan yapmış olduğumuz satış sonrası anlaşmalar ile araçların sorunsuz çalışmasını sağlıyor ve oluşabilecek sorunları da hızlı bir şekilde çözüp araçların serviste kalma sürelerini kısaltıp yolda kalma sürelerini uzatıyoruz. Bunun yanı sıra finasman şirketimizle finansman desteği veriyoruz ve eski araçları takasa alıyoruz. Dolayısıyla aramızda 360 derecelik tam teşekkülü bir ticari ilişki var.

Önemli olanın müşterilere toplam çözümler sunarak aracın km başına maliyetini mümkün olduğunca düşürmek olduğunu kaydeden Renault Trucks Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu, bunun da omuzlarına ciddi bir sorumluluk yüklediğini belirterek, bunun bilincinde olarak çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.

“T High sürücünün yorgunluğunu azaltıyor ve konforunu artırıyor

İyi sürücü bulmanın, elde tumanın ve verimli çalışmasını sağlamanın nakliye sektöründe çok önemli bir sorun haline gediğine dikkat çeken Ömer Bursalıoğlu, pazarda bulunabilecek en geniş iç hacme ve tamamen düz bir zemine sahip 520 beygir gücündeki T High’ın konfora sahip birçok donanımla birlikte satın alınmış olmasının Alibey Uluslararası Nakliyat’a en iyi sürücüleri elinde tutabilme ve onları en verimli şekilde çalıştırabilme olanağı sağladığını dile getirdi.

Renault Trucks Türkiye Satış Sonrası Direktörü Serkan Karataban

Renault Trucks Excellence Servis Sözleşmesi

Alibey Uluslararası Nakliyat, satın aldığı 25 adet Renault Trucks T 520 High midilli çekici için beş yıllık Renault Trucks Excellence Bakım Sözleşmesi yaptı. Renault Trucks Excellence Bakım Sözleşmesi, aracın motor, şanzıman ve diferansiyel yağ değişimleri, filtre değişimleri ve kontrolleri ile dikkatli kullanımlarda yıpranma ve aşınma nedenli (motor, şanzıman, diferansiyel) tüm onarımları içeriyor. Renault Trucks Excellence Paket ile araçlar, her zaman garanti altında oluyor. Standartlara uygun bakım ve profesyonel onarım çalışmaları ve Renault Trucks onaylı parçaların kullanımı, araçların güvenliğini korurken hizmet ömrünü de uzatıyor.

Renault Trucks T 520 High midilli çekicilerde önde 315/60 R 22.5, arkada ise 295/60 R 22.5 ebatında lastikler bulunuyor.

Renault Trucks satış sonrası ekibinin müşterinin yerine araçların tüm bakım ve onarımından sorumlu olduğunu ve bunun maliyet, iş gücü ve zaman tasarrufu açısından bir lojistik şirketi için büyük tasarruf anlamına geldiğini ifade eden Renault Trucks Türkiye Satış Sonrası Direktörü Serkan Karataban, Alibey Uluslararası Nakliyat ile servis sözleşmesi yapmadan önce şirketin çalışma tarzını özümseyip servis sözleşmesini şirketin iş yapış şekline göre planladıkları için önleyici bakımları ve gerekirse onarımları araçların en uzun süre yolda kalmasını sağlayacak şekilde gerçekleştirebildiklerini söyledi.

Servis sözleşmesine sahip araçların Avrupa’daki yaklaşık bin 500 servis noktasını kullanabildiğine dikkat çeken Serkan Karataban, sözleşme şartları dahilinde yurtdışında yapılacak onarımlardan ya da çekici hizmetlerinden herhangi bir ek ücret alınmadığının altını çizdi.

Koçaslanlar Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Koçaslan

Otomotive yatırım yapmaya devam edeceğiz

Alibey Uluslararası Nakliyat ile 10 yıl, Renault Trucks ile de 20 yıl süren bir birlikteliklerinin bulunduğunu açıklayan Koçaslanlar Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Koçaslan, şu anda İstanbul’da Avrupa ve Asya yakaları, Kocaeli ve Bursa olmak üzere dört ana noktada hizmet verdiklerini belirterek, bu uzun dönemli ilişkilerin bir güvenin sonucu oluştuğunu ve otomotivci bir aile olarak otomotive yatırım yapmaya devam edeceklerini söyledi.

Nakliye ve lojistik işine büyük önem verilen Düzce’nin iyi bildikleri ve çalışmayı çok arzu ettikleri bir bölge olduğununun altını çizen Mahmut Koçaslan, Alibey Uluslararası Nakliyat’ın bu işte söz sahibi olan firmaların en önemlilerinden biri olduğunu vurguladı.

Şu anda iki servis noktalarında bakım onarım anlaşmalı araçlar için ayrı bir hol açtıklarını ve hollere başka araçların alınmadığını kaydeden Mahmut Koçaslan, haziran ayı sonu itibariyle diğer iki servis noktalarında da birer holü bakım onarım anlaşmalı araçlara ayıracaklarını dile getirdi.

Bakım onarım anlaşması olmayıp da Avrupa ülkelerinde sıkıntı yaşayan müşterileri için bir çalışanlarının vizelerini hazır ettiklerini ve gerektiğinde bu çalışanlarının bir otomobil ile arıza yapan araçlara müdahale edeceğini söyleyen Mahmut Koçaslan, artık yurtdışında da müşterinin yanında olacaklarının müjdesini verdi.

Renault Trucks Türkiye Satış Sonrası Bölge Müdürü Mehmet Takpak, Alibey Uluslararası Nakliyat’ın filo yönetim merkezindeki ekranda Optifleet filo yönetim sistemine sahip araçlardan alınan veriler hakkında açıklamalar yaptı.

Optifleet

Alibey Uluslararası Nakliyat, kârlılığını artırmak için filosuna kattığı araçlarda Renault Trucks Optifleet filo yönetim sistemini de tercih etti. Bu sayede firma, filosunun takibi sayesinde operasyonlarını her an, her yerde gerçek zamanlı olarak yönetirken, ana gider kalemlerine daha da hakim olacak. Filodaki araçların ve sürücülerin durumuna hızla göz atabilmeyi sağlayan sistem sayesinde firma, öngörülmemiş olayları daha kolay yönetebilecek. Ayrıca bu sayede görevleri boyunca sürücülere de yakın olabilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz