Renault Trucks, Ege’de gücünü artırıyor

1
1785
Renault Trucks

Satış ve satış sonrası hizmetleri ile Türkiye’de hedeflerini büyüten Renault Trucks, Özmutlubaş Otomotiv ile İzmir ve Denizli’de iki yeni satış ve satış sonrası yetkili bayisini hizmete sundu.

Yeni dağıtım kamyonlarından uzun yol çekicilerine ve inşaat kamyonlarına kadar Türkiye’de geniş bir ürün yelpazesi sunan Renault Trucks, yeni yetkili satış ve servis noktalarıyla hizmet ağını genişletmeye devam ediyor. Renault Trucks ve Özmutlubaş Otomotiv’in İzmir ve Denizli’de açılışını yaptığı yeni iki bayi ile Türkiye’deki Renault Trucks satış ve satış sonrası servis hizmet noktası 17’ye ulaşıyor.

Özmutlubaş Otomotiv adına Özmutlubaş Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mutlubaş’ın da katıldığı açılış törenlerinde Renault Trucks Türkiye Genel Müdürü Sébastien Delépine, Finans Direktörü İpek Puntar, Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu ve Pazarlama Direktörü Şebnem Uygurtürk hazır bulundu. İzmir ve Denizli’de yapılan açılış törenlerine Renault Trucks çekici ve kamyonlar ile hizmet sunan çok sayıda firma da katıldı.

Özmutlubaş Otomotiv’in açılış kurdelesi, Özmutlubaş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mutlubaş, Renault Trucks Türkiye Genel Müdürü Sébastien Delépine, İzmir Vali Yardımcısı Uğur Kolsuz, Ali Mutlubaş ve Renault Trucks Türkiye Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu tarafından kesildi.

2013 yılında Renault Trucks yetkili servis anlaşması ve 2017 yılı temmuz ayından itibaren de yetkili satış anlaşması yaptıklarına değinen Ahmet Mutlubaş, açılış töreninde “Köklü şirket yapısı, otomotiv sektöründeki kalitesi ve güvene dayalı hizmet anlayışı ile Özmutlubaş Otomotiv, 40 yılını doldurdu. Dünyanın 13’üncü büyük ekonomisi olan, kişi başı 10 bin USD düzeyindeki milli geliri, genç nüfusu ve hızlı büyüme potansiyeli olan bir ülkede yaşıyoruz. Ülkemizin topyekün kalkınması ve gelişmiş ülkeler içinde yer alması için hepimiz elimizden geleni ortaya koyma çabasında olmalıyız. Uluslararası işbirlikleri, sağlık turizmi, ileri teknoloji kullanımı, hep bu ortak amaçları desteklemek için bünyemize kattığımız değerlerdir.”  şeklinde konuştu.

Üç ayrı tesisimiz ile Ege’de gücümüzü artıracağız

İzmir Pınarbaşı merkez şubelerinden sonra Kemalpaşa’da ikinci ve Denizli’de üçüncü tesislerini açtıklarını kaydeden Mutlubaş, “Açılışını yaptığımız Renault Trucks Kemalpaşa ve Denizli noktaları da dahil olmak üzere satış ve satış sonrası hizmeti verecek üç ayrı tesisimiz ile Ege’de gücümüzü artıracağız. İzmir Kemalpaşa’da bulunan yeni tesisimiz, 10 bin metrekarede 2 bin 200 metrekare servis, 800 metrekare yönetim ve teşhir alanı olmak üzere 3 bin metrekare kapalı alana sahip. 7 bin metrekare açık alan ise servis, park ve ikinci el satış alanı olarak kullanılacak. Denizli Renault Trucks yetkili bayimiz, toplam 4 bin 500 metrekare alanda bin 700 metrekare kapalı alana ve bin 800 metrekare açık alana sahip. Bu bayilerimizde satış yapmanın yanı sıra sunacağımız servis kapsamında Ege’de yılda ortalama 12 bin 500 Renault Trucks taşıta satış sonrası hizmeti vermeyi planlıyoruz.” dedi.

Renault Trucks Türkiye Genel Müdürü Sébastien Delépine ve Özmutlubaş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mutlubaş

2017 yılını 18 yetkili servis ile kapatmayı planlıyoruz

Açılış konuşmasında ticari taşıtlar sektöründe araçların görevlerine kesintisiz devam etmelerinin önemini belirten Renault Trucks Türkiye Genel Müdürü Sébastien Delépine ise “Ağır ticari taşıtlar sektöründe sizlerin de burada gördüğünüz gibi inşaattan uzun yola kadar uzanan geniş bir araç yelpazesi ile mevcuduz. Tüm yelpazemiz son üç senede tamamen yenilendi, genişletildi ve müşterilerimize Renault Trucks markasının en bilinen değerleri olan güvenilirlik, sağlamlık ve yakıt tasarrufu sağlamaya devam ediyor. Şunu gururla söyleyebilirim ki Türkiye, dünya genelinde Renault Trucks’ın en önem verdiği ülkeler arasında yer alıyor. Ayrıca önümüzdeki sene Renault Trucks Türkiye olarak ülkemizdeki 20’nci senemizi kutluyor olacağız. Yeni girişimlerimiz ile Renault Trucks olarak Türkiye’de ticari taşıtlar pazarında önde gelen Avrupalı ticari taşıt markaları arasında yer alıyoruz. Bu başarıda değerli bayilerimizin sağladığı destek ve kusursuz hizmetin payı çok büyük. Ticari taşıtlar sektöründe aracın özellikleri ve iş döngüsü için sunacağı verimlilik ve performans kadar bunun sürdürülebilirliği de önemlidir. Bu nedenle aracın sürekli yüksek performansta işinin başında olması gerekir. Renault Trucks olarak müşterilerimize özel satış ve satış sonrası hizmetler sunuyoruz. Araçlarımız için planlı bakım, onarımlar ve Renault Trucks onaylı parçalar ile operasyonlarda aksama olmamasını sağlıyoruz. Araçların daha fazla yolda olmasının yanı sıra ikinci el değerlerini de koruyoruz.” şeklinde konuştu.

Özmutlubaş Otomotiv’in İzmir bayisinin açılışı törenine çok sayıda Egeli nakliyeci katıldı.

Türkiye genelinde 20 bin adedin üzerinde Renault Trucks kamyon ve çekicinin aktif olarak hizmet verdiğini açıklayan Sébastien Delépine, ayda ortalama 6 bin civarında aracın yetkili servislerde hizmet gördüğünün altını çizdi. Sébastien Delépine; “Tüm dünyadaki Renault Trucks standartlarına uygun şekilde tasarlanan servislerimizde öncelikle müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak adına, parça bulunabilirliği, doğru teslimat ve ilk seferde doğru onarım gibi konularda kesintisiz olarak çalışıyor ve tüm çalışmaların sonuçlarını yakından takip ediyoruz. Türkiye genelinde yeni açtığımız Denizli tesisimiz de dahil olmak üzere 17 ayrı noktada Renault Trucks yetkili satış ve servis noktamız bulunuyor. 2017 yılını 18 yetkili servis ile kapatmayı planlıyoruz. 2018’de ise hedefimiz, üç yeni yetkili satış ve servisi daha hizmete sunmak.” dedi.

Renault Trucks servis anlaşmaları ile tüm bakım ve onarımlar takipte

Renault Trucks, satış sonrası ürünleri arasında yer alan Reference ve Excellence servis anlaşmaları sayesinde, beş yıl boyunca 800 bin km’ye kadar müşterileri için araçları yöneterek operasyonlarını kolaylaştırıyor, maliyetlerini düşürüyor ve filolarının ikinci el değerlerini koruyor.

Renault Trucks Türkiye Genel Müdürü Sébastien Delépine, Türkiye genelinde 20 bin adedin üzerinde Renault Trucks kamyon ve çekicinin aktif olarak hizmet verdiğini belirterek, ayda ortalama 6 bin civarında aracın yetkili servislerde hizmet gördüğünün altını çizdi.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz