Renault Trucks D Wide Z.E. güneş panelleri ile donatıldı

0
916
rhyner-renault-trucks-d-wide-ze-electric-solar-panels_01_0
Rhyner Logistik, Denner süpermarketlere tedarik sağlamak için bir Renault Trucks D Wide Z.E. satın aldı.

Sürdürülebilir taşımacılığa güçlü bir bağlılığı bulunan Rhyner Logistik, Denner süpermarketlere tedarik sağlamak için bir Renault Trucks D Wide Z.E. satın aldı. Bu yaklaşımın bir parçası olarak İsviçreli taşıyıcı, soğutucu üniteye güç sağlamak için elektrikli kamyonunun kasasının üzerine güneş panelleri yerleştirdi.

Tamamen elektrikli 26 tonluk D Wide Z.E., İsviçreli nakliye şirketi Rhyner Logistik’in yüz araçlık güçlü filosuna katıldı. Kamyon, şu anda Zürih ve banliyölerinde Denner süpermarketlere tedarik sağlarken halkın yaşam kalitesine ve çevreye saygı gösteriyor.

rhyner-renault-trucks-d-wide-ze-electric-solar-panels_02
İsviçreli taşıyıcı, soğutucu üniteye güç sağlamak için elektrikli kamyonunun kasasının üzerine güneş panelleri yerleştirdi.

Rhyner Logistik, erdemli yaklaşımını bir adım öteye taşımak için soğutucu üniteye yeşil enerji sağlamak amacıyla kamyonun kasasının üzerine güneş panelleri takmaya karar verdi. Bu sistem, özellikle sıcaklık kontrollü taşımaya uygun, çünkü soğutmaya en çok ihtiyaç duyulan yer dış sıcaklığın yüksek olduğu, dolayısıyla güneşin en güçlü olduğu zaman.

Elektrikli hareketliliğin karbonsuzluğu sağlamanın en etkili yolu olduğuna ikna olan Rhyner Logistik, hızlı bir şarj istasyonuna da sahip oldu. Menzili optimize etmek için kamyon, yükleme işlemleri sırasında depoda şarj ediliyor. Kamyon sık sık fren yapmayı gerektiren kent ortamında kullanıldığı için enerji geri kazanımı yüzde 20 ile yüzde 30 arasında tasarruf sağlıyor ve bu da ek kilometre anlamına geliyor. Bu en uygun çözüme ulaşan küresel bir yaklaşım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here