Renault Trucks, Cezayir’de montaj fabrikası kuruyor

0
1125
Renault Trucks, Cezayir’de montaj fabrikası kuruyor.
Renault Trucks

Cezayir’de 16 ton pazarında yaklaşık yüzde 40 pazar payıyla önder konumda bulunan Renault Trucks, Meftah’ta SOPROVI montaj fabrikasının inşaatına başladı. Yeni Cezayir düzenlemelerine uyum sağlamak için C ve K serisi kamyonlar bu tesiste yerel olarak üretilecek. Renault Trucks ve BSF Soukari Group, bu amaçla Ağustos 2016’da bir ortak girişim anlaşması imzaladılar. Yeni fabrikanın inşasına Ocak 2017’de başlandı. 2018’de bin adet, 2019’da ise iki bin adet aracın montajı hedefleniyor.

Cezayir’de 1958 yılında Berliet’nin GLR kamyonlarını üretmeye başlayan Renault Trucks, o tarihten bu yana Cezayir’den ayrılmadı. Şu anda Renault Trucks Cezayir ve bayi ağında yaklaşık 600 kişi çalışıyor.

Renault Trucks Cezayir Genel Müdürü Georges Haidar, Volvo Group CEO & CFO Yardımcısı Jan Gurander, İsveç’in Cezayir Büyükelçisi Marie-Claire Swärd Capra, Souakri Group Başkan Yardımcısı Azzedine Souakri, Blida Bölge Valisi Abdelkader Bouazghi, Souakri Group Başkanı Abdenour Souakri, Fransa’nın Cezayir Büyükelçisi Bernard Emié, Renault Trucks Başkanı Bruno Blin ve Renault Trucks International Başkan Yardımcısı Christophe Martin yatırımın başlangıç töreninde bir araya geldiler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz