Renault Grubu: Hafif ticari taşıtlar yeni bir boyut kazanıyor

5
1897
Renault_Light_Commercial_Vehicles_Range
Avrupa’da VAN ve elektrikli hafif ticari taşıt pazarının önderi Renault Grubu, dört yeni modeli gün yüzüne çıkarıyor: Yeni Renault MASTER, Yeni Renault TRAFIC, Yeni Renault ALASKAN ve KANGOO Z.E. Konsept.

Avrupa’da van ve elektrikli hafif ticari taşıt pazarının önderi Renault Grubu, dört yeni modeli gün yüzüne çıkarıyor: Yeni Renault MASTER, Yeni Renault TRAFIC, Yeni Renault ALASKAN ve KANGOO Z.E. Konsept.

Hafif ticari taşıt sınıfında iddialı bir strateji yürüten Renault Grubu, önderliğini dünyada yeni pazarlarda genişletmeyi hedefliyor.

Renault, elektrikli ve internet bağlantılı hafif ticari modeli EZ-FLEX ile kişiye özel teslimat işinin yeni yöntemlerini keşfederek geleceğe dair vizyonunu yansıtıyor.

Renault_Light_Commercial_Vehicles_Range-master-01
Yeni Renault MASTER

Renault-Nissan Hafif Ticari Araç İttifak Kıdemli Başkan Yardımcısı Denis Le Vot, “2018 yılı, hafif ticari araç satışlarının 2017 yılına göre yüzde 34 artış gösterdiği rekor bir yıl oldu. 2019 yılında müşterilerimizin beklentilerini karşılamak için ürün gamımızı yenilemeye devam edeceğiz. Renault Pro+ ve internet bağlantılı hizmetlerimiz sayesinde, profesyonel müşterilerimizin iş gelişimini destekleyecek hassas ve inovatif çözümler geliştiriyoruz.” dedi.

Renault_Light_Commercial_Vehicles_Range-trafic-01
Yeni Renault TRAFIC

Renault Grubu Tasarım Direktörü Laurens van den Acker, “Yeni Master ve Yeni Trafic modelleri, Renault ürün gamındaki yenilenmenin bir parçası olarak, güçlendirilmiş ortak bir görsel kimlikle gün yüzüne çıkıyor. Bu modern, güçlü, etkileyici ve gösterişli tasarım, Yeni Renault Alaskan modelinin ön kısmında olduğu gibi tüm hafif ticari araçlarımızın ön kısmına bakıldığında göze çarpıyor. Elektrikli Kangoo Z.E. ise yeni nesil Kangoo modellerinin bir habercisi olarak öne çıkıyor. Konsept gösterim aracı da yine bu tasarıma sahip olacak.” dedi.

Renault_Light_Commercial_Vehicles_Range-kangooze-concept-01
KANGOO Z.E. Konsept

Renault Grubu, profesyonel müşterilerinin hayatını kolaylaştırmak için ürün tasarımı ve konforunu geliştirerek, daha fazla inovatif donanım ve hizmetlerle hafif ticari ürün yelpazesini yeniliyor.

Renault_Light_Commercial_Vehicles_Range-alaskan-01
Yeni Renault ALASKAN

Yeni Renault Master, daha geniş ve güçlü yeni ön kısım ile birlikte tamamen yeniden tasarlanan bir iç tasarıma da sahip. Arka Görüş Destek Sistemi ve Yan Rüzgar Destek Sistemi gibi yeni sürüş yardım destek sistemlerini de sunan Yeni Master, daha güçlü ve verimli motorları (180 bg / 400 Nm’ye kadar) ile dikkat çekiyor. Yeni ve inovatif donanımları ile kullanıcılarının hayatını kolaylaştıran Yeni Master’ın, aynı zamanda yüzde 100 elektrikli olan Yeni Master Z.E. sürümü de bulunuyor.

New_Renault_MASTER_Z_E
Yeni Renault MASTER ZE

Yeni Renault Trafic, yeni motorları ve otomatik şanzımanın yanı sıra sofistike bir iç ve dış tasarıma sahip çok işlevli ve yeniden tasarlanmış bir van. Yeni Renault Trafic, aynı zamanda Combi, Bus ve SpaceClass yolcu taşıma sürümlerine de sahip.

New_Renault_MASTER
Yeni Renault MASTER kumanda paneli

Yeni Renault Alaskan pikap, daha fazla dayanıklılık ve azami güvenlik sağlayan yeni özellikleriyle güçlü tasarımını koruyor. Model, ayrıca 1.1 tona çıkarılmış yük sığası sunuyor.

New_Renault_MASTER_rearward-viev-camera
Yeni Renault MASTER Arka Görüş Destek Sistemi

Renault Kangoo Z.E. Konsept, ürün yelpazesinde 2020’den itibaren satışa sunulması planlanan yeni nesil Kangoo’yu ön plana çıkarıyor. Dinamik tasarımıyla bu showcar, çalışma ve mobilite modlarına göre uyarlanma imkanı sunuyor.

New_Renault_Trafic_SpaceClass
Yeni Renault Trafic SpaceClass Signature Pack ­ R­Link

EZ-PRO konsept modeli tanıtan Renault Grubu, elektrikli, internet bağlantılı, kompakt ve manevra kabiliyeti yüksek bir araç olan EZ-FLEX ile kişiye özel teslimat konusunda yeni yöntemleri keşfederek geleceğe hazırlanmaya devam ediyor.

Kangoo_Z_E_Concept_Show-car
Renault Kangoo Z.E. Konsept Showcar

1998’den bu yana Avrupa’da van pazarındaki önderliğinin yanı sıra hafif ticari taşıt pazarında 120 yıllık uzmanlığı ve deneyiminden faydalanan Renault Grubu, 2018 yılında 619 bin 229 satış adedi ile yeni bir küresel satış rekoru kırdı. Grup, önder konumunu sadece Avrupa değil, Latin Amerika ve Asya-Pasifik bölgesinde de güçlendiriyor. Renault, Master Z.E.’nin tanıtımı ve en çok satan modeli Kangoo Z.E.’nin katkısıyla, elektrikli hafif ticari taşıt sınıfında yüzde 46.2 pazar payı ile Avrupa’da önder ve öncü konumda yer alıyor.

Renault_Light_Commercial_Vehicles_Range-master-trafic-01
Yeni Renault MASTER ve Yeni Renault TRAFIC

Renault Grubu, 2022 yılına kadar 2,5 milyonun üzerinde satış adedine ulaşmayı hedefliyor ve Renault-Nissan-Mitsubishi İttifakı ile dünyanın önder oyuncusu olma tutkusunu kanıtlıyor. Grup, Kore’de Renault Master lansmanı, Güney Amerika pazarına yönelik üretilen Kangoo ve Arjantin ile Kolombiya pazarlarında önder olan Duster Oroch ile dünya genelinde varlığını güçlendiriyor. Renault Grubu, Çin’de ise RBJAC (Renault Brilliance Jinbei Automotive Company) ile 2022 yılına kadar üçü elektrikli olmak üzere toplam yedi hafif ticari taşıtı satışa sunmayı hedefliyor.

Renault_Light_Commercial_Vehicles_Range_01
Renault KANGOO Express, Yeni Renault TRAFIC, Yeni Renault MASTER ve Yeni Renault ALASKAN

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here