Posten Norge, İskandinavya’daki operasyonları için orta ve uzun dingil mesafeli EAVan’lar sipariş etti

0
247
EAV-posten-norge-5
Electric Assisted Vehicles Limited (EAV), Norveç posta ve paket lojistiği şirketi Posten Norge ve onun kardeş lojistik ve paket şirketi Bring.com’dan EAvan’ı için sipariş aldı.

Electric Assisted Vehicles Limited (EAV), Norveç posta ve paket lojistiği şirketi Posten Norge ve onun kardeş lojistik ve paket şirketi Bring.com’dan EAvan’ı için sipariş aldı.

Birleşik Krallık Oxfordshire’da üretilen EAVan, kentiçindeki sıkışıklığa ve kirliliğe özel bir çözüm. Kentlerdeki otomobiller, vanlar ve kamyonlar kirliliğin en önemli nedenleri arasında sayılıyor ve EAVan, hava kalitesinin iyileştirilmesinin yanı sıra trafik sıkışıklığının azaltılması için bir çözüm sunmak için tasarlandı. EAVan, eBisikletler için güncel düzenlemeler kapsamında 1 metreküpten 3 metrekübe kadar hacim ve 120 kg ağırlık ile çalışan bir eKargo bisikleti.

EAV CEO’su ve Kurucusu Adam Barmby, araçlarıyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “EAVan’ın mümkün olduğunca herkes tarafından kullanılabilir olmasını istiyoruz. Eğer kötü bir deneyim olacağını düşünürlerse insanları vanlardan indirerek eKargo bisikletlerine bindirmek kolay olmaz. Dış etkenlere maruz kalmak ve trafikte yavaş olmak, bir otomobildeki ya da vandaki konfora alışık kimse için çekici birşey değil. Bu nedenle hafif ticari bir vanın dış gövdesi fikri ile başladık ve elektrikli pedal destek tahrik sistemini ekledik.”

EAV-posten-norge-2
EAVan, eBisikletler için güncel düzenlemeler kapsamında 1 metreküpten 3 metrekübe kadar hacim ve 120 kg ağırlık ile çalışan bir eKargo bisikleti.

Norveç Postası Halkla İlişkiler Başkanı John Eckhoff ise şu değerlendirmeyi yaptı: “Bu tür bir araç, kentsel alanlarda yeni trafik düzenlemelerine uyum sağlamamız için çok iyi bir seçenek. Aynı zamanda  daha iyi bir çevreye katkıda bulunabileceğiz ve trafik sıkışıklığını azaltabileceğiz. Nordik kentlerde nasıl verimli kullanabileceğimizi ve müşterilerimize nasıl mümkün olan en iyi şekilde hizmet edebileceğimizi görmek için bisikletleri test edeceğiz. Bu aynı zamanda kentiçi alanlarda çevre kalitesini iyileştirmek ve 2025 yılı sonundan önce sadece karbondioksitsiz araçlar kullanma hedefimize ulaşmak için önemli. Kentiçi lojistiği gelecekte çalıştıkları alana daha iyi uyarlanmış daha küçük araçlarla gerçekleştirilecek. Norveç Postası, daha yeşil bir son nokta lojistiğine ulaşmak için birçok alanda çalışıyor.”

Adam Barmby, açıklamasına şöyle devam etti: “Norveç’te Norveç Postası’na ve Bring.com’a orta ve uzun dingil mesafeli EAVan’ları tedarik edeceğimiz için çok heyecanlıyız. Posten Norge ve Bring.com, müşterilerine fantastik bir hizmet sunarken sıfır yayımı odaklayan ilerici ulusal ve uluslararası lojistik şirketlerine mükemmel örnekler. İskandinavya’ya ihracat yapmaktan dolayı çok gururluyuz ve gelecek aylarda Avrupa çapında daha çok satış yapmayı umut ediyoruz.

Bisikletler bu sonbaharda Oslo, Stockholm ve Kopenhag sokaklarında görülecek.  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here