Bantboru Offroad Team, Transanatolia Rally Raid’de büyük başarıya imza attı

0
423
bantboru-transanatolia-05
BANTBORU Off-Road Team, TransAnatolia Rally Raid’de 5 kupa birden kazandı.

BANTBORU sponsorluğunda 2017 yılında hayata geçen BANTBORU Off-Road Team, bu yıl FIA Cross Country Dünya Kupası’na aday yarış olarak düzenlenen TransAnatolia Rally Raid’de 5 kupa birden kazandı. 7 ülkeden 22’si kadın 137 sporcunun, 24 – 31 Ağustos tarihleri arasında, 2 bin 300 km’lik zorlu bir rotada 84 araçla mücadele ettiği yarış, Bolu Abant Tabiat Parkı’nda başladı, Şanlıurfa Urfa Müzesi önünde sona erdi. Yarışı Sınıf Birinciliği ve Genel Klasman İkinciliği ile tamamlayan BANTBORU Off-Road Team, aynı zamanda İlayda Hancı Korkut’la En İyi Kadın Co-Pilot Kupası‘na da uzandı. Yarış boyunca rekabetçi performansını gözler önüne seren BANTBORU Off-Road Team, sportmen ruhunu da takla atan ve kuma saplanan rakiplerinin yardımına koşarak sergiledi.

7 ülkeden 22’si kadın 137 sporcunun, 84 araçla mücadele ettiği, Bolu’dan Şanlıurfa’ya uzanan, Tuzgölü’nden ve Nemrut’tan geçen 2 bin 300 km’lik bir rotada düzenlenen TransAnatolia Rally Raid sona erdi.

bantboru-transanatolia-6
Yarışı Sınıf Birinciliği ve Genel Klasman İkinciliği ile tamamlayan BANTBORU Off-Road Team, aynı zamanda İlayda Hancı Korkut’la En İyi Kadın Co-Pilot Kupası’na da uzandı.

Otomotiv ve beyaz eşya endüstrileri için boru üretiminde Türkiye’nin önder, dünyanın ise ilk 5 üreticisinden biri BANTBORU sponsorluğunda 2017 yılında hayata geçen BANTBORU Off-Road Team, bu zorlu yarışı kendi sınıfında birinci sırada tamamlarken, Genel Klasman’da ikinciliği elde etti. Takımın bir diğer başarısı, En İyi Kadın Co-Pilot Kupası’nı almak oldu.

2017 yılında, şirketin “Rekabetçi Performans” sloganı paralelinde kurulan Bantboru Offroad Team, 2010 yılından bu yana düzenlenen TransAnatolia Rally Raid’e bu yıl ilk kez katıldı. 24 Ağustos’ta Bolu Abant Tabiat Parkı’nda başlayıp, 31 Ağustos Cumartesi günü Şanlıurfa Urfa Müzesi önünde sona eren yarışta, takımın pilotluğunu Batuhan Korkut yaptı. Co-Pilotluğu ise Türkiye Off-Road Şampiyonası’nda pilot olarak yarışan İlayda Hancı Korkut üstlendi.

bantboru-transanatolia_4
TransAnatolia Rally Raid rotası, ülkemizin doğal ve tarihi güzellikleri kadar, sert arazi ve iklim koşullarının etkisiyle zorlu bir yarış ortamı da sergiledi.

En yakın rakibe dört saat fark attılar

Bantboru Offroad Team, Otomobil Kategorisi TOSFED TH2.1 sınıfında en yakın rakibine 4 saatlik bir farkla birincilik kupasının sahibi oldu. Takım, yarışın Genel Klasmanında ikincilik kupasına uzandı.

Türkiye Off-Road Şampiyonası’nda Bantboru Offroad Team pilotluğunu üstlenen İlayda Hancı Korkut, Co-Pilot olarak navigasyon sorumluluğunu yüklendiği bu yarışta, En İyi Kadın Co-Pilot oldu.

Dünyanın en zor altı yarışından biri olan ve bu yıl FIA Cross Country Dünya Kupası’na aday yarış olarak düzenlenen TransAnatolia Rally Raid, aynı zamanda Türkiye’nin uluslararası tanıtımı için de çok önemli bir platform olarak gösteriliyor. Bantboru Offroad Team, en üst düzey uluslararası sporcuların katılımı ile yüksek tempolu bir rekabete sahne olan bu çok özel yarışı, rekabetçi performansı ve elde ettiği başarılarla, toplamda 5 kupa ile kapattı.

bantboru-transanatolia_7
Bantboru Offroad Team, Otomobil Kategorisi TOSFED TH2.1 sınıfında en yakın rakibine 4 saatlik bir farkla birincilik kupasının sahibi oldu. Takım, yarışın Genel Klasmanında ikincilik kupasına uzandı.

Yoldan çıkan rakiplerine yardım ettiler

TransAnatolia Rally Raid rotası, ülkemizin doğal ve tarihi güzellikleri kadar, sert arazi ve iklim koşullarının etkisiyle zorlu bir yarış ortamı da sergiledi.

Yarış boyunca Genel Klasman sıralaması için rekabet içerisinde olduğu iki rakibi yoldan çıkıp, takla attığında ve kuma saplandığında yardıma koşan Bantboru Offroad Team, yüksek rekabetçi performansını, sportmen ruhu ile birleştirdi.

BANTBORU Off-Road Team’in bundan sonraki hedefi, İlayda Hancı Korkut pilotajında ve Batuhan Korkut co-pilotluğunda, 6 ayaktan oluşan Türkiye 2019 Off-Road Şampiyonası’nın kalan tüm yarışlarında rekabete katılmak. 2019 sezonunda, S3 sınıfında yer alan yeni araçlarıyla şampiyonluk hedefleyen BANTBORU Off-Road Team, yarışlarda genel podyum hedefliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here