Renault, ilk çeyrekte toplam pazar önderi

0
880
Dacia Lodgy Stepway

Renault, 2018 yılının ilk çeyreğinde toplam pazar önderliğini koruyor.

18 yıldır binek araç önderi Renault, aynı dönemde yüzde 16.5 pay ile 19’uncu yılında da binek otomobil pazarında önderliğini sürdürüyor.

2017 yılında Otomotiv Gazetecileri Derneği tarafından “Türkiye’de Yılın Otomobili” seçilen Megane Sedan, 9 bin 98 satış adedi ile Türkiye’nin en çok tercih edilen modeli oldu.

Megane Sedan, Symbol, Clio HB, Clio ST ve Captur modelleri kendi sınıflarında önder konumda bulunuyor.

Dacia markası, toplam pazardan elde ettiği 4.2 pay ile marka sıralamasında yedinci sırada yer alıyor. Duster ve Lodgy kendi sınıflarında önder konumda.

Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş, “Renault Grubu markaları ile yılın ilk çeyreğinde 29 bin 268 satış kaydederek toplam pazardan 18.5 pay elde ettik. Renault olarak 2017 yılında elde ettiğimiz toplam pazar önderliğini, ilk çeyrekte de korumanın gururunu yaşıyoruz. Megane Sedan’ın Türkiye’nin en çok tercih edilen otomobili unvanını yeniden elde etmesinden de ayrıca mutluluk duyuyoruz. Yeni Duster ve diğer modelleri ile Dacia, marka sıralamasında yükselmeye bu yıl da devam edecek.” dedi.

Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş

Renault, ilk çeyreği toplam pazar önderi olarak tamamladı. Gerçekleştirdiği 22 bin 542 satış adedi ile pazardan yüzde 14.2 pay elde etti. Binek otomobil pazarında da marka, kaydettiği 20 bin 150 adet satış ve 16.5 pay ile 19’uncu yılda da önderliğini sürdürdü.

Otomotiv Gazetecileri Derneği tarafından 2017’de “Türkiye’de Yılın Otomobili” seçilen Megane Sedan, 9 bin 98 satış adedi ile yılın ilk çeyreğinde Türkiye’nin en çok tercih edilen modeli olarak yer aldı.

Megane Sedan’ın yanı sıra Symbol, Clio HB, Clio Sport Tourer ve Captur modelleri, bu dönemde kendi sınıflarında (C1, B1, B2, B3, B7) önder konumda bulunuyor.

Dacia, marka sıralamasında yedinci sırada

Dacia markası, binek+hafif ticari taşıt pazarında kaydettiği 6 bin 726 satış adedi ve 4.2 pay ile yedinci marka konumunda yer alıyor.

Mart 2018’de Türkiye ltanıtımı gerçekleştirilen Yeni Duster, C SUV sınf önderi, Lodgy ise C4 segment önderi olarak yer alıyor.

Renault Megane Sedan

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz