UND, Türkiye İhracatçılar Birliği Başkanı ile sektör sorunlarını görüştü

0
43
UND
Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aras ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Türkiye İhracatçılar Birliği Başkanı Mustafa Gültepe'yi ziyaret etti.

Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aras ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Türkiye İhracatçılar Birliği Başkanı Mustafa Gültepe‘yi ziyaret etti. Ziyarete özellikle uluslararası tır sürücülerinin vize sorunları, gümrük süreçlerinde yaşanan aksaklıklar, sınır kapılarında yaşanılan beklemeler ve uluslararası tır geçiş belgesi kota sorunları ele alındı.

Görüşmede, sektördeki bu sorunların çözümü için yapılması gerekenler ve işbirliği imkanları tartışıldı. Uluslararası taşımacılıkta yaşanan engellerin aşılması ve işlemlerin daha verimli hale getirilmesi için neler yapılabileceği konusunda fikir alışverişi yapıldı.

Ayrıca, kamu ve sivil toplum kuruluşlarının geniş katılımıyla gerçekleştirilecek olan bir çalıştay hususunda görüşüldü. Bu çalıştayın, sektördeki paydaşların bir araya gelerek sorunları tespit etmelerine ve çözüm önerileri sunmalarına olanak sağlayacağı belirtildi.

TİM-UND Ortak Çalışma Grubu hakkında anlaşma sağlandı

Görüşmede ayrıca, UND ve Türkiye İhracatçılar Birliği (TİM) arasında, sektördeki sorunların belirlenmesi ve çözümler için ortak stratejilerin geliştirilmesi amacıyla ortak bir çalışma grubu kurulması konusunda anlaşma sağlandı.

UND-TİM ortak çalışma grubu, uluslararası taşımacılık sektöründe yaşanan zorlukların ele alınması ve çözüm yollarının belirlenmesi için önemli bir adım olarak değerlendirildi. Çalışma grubu ile sektördeki aktörler arasındaki işbirliğinin ve koordinasyonun güçlenmesi, sorunların daha etkin bir şekilde çözülmesine katkı sağlayacak.

Bu vesile ile TİM Başkanı Mustafa Gültepe’ye, Genel Sekreter Bilal Bedir ve ekibine sektöre vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür edildi.

Anılan ziyarete UND’yi temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aras, Yönetim Kurulu Üyeleri Murat Baykara, Cihan Sünel, Onur Talay, Mutluhan Akan, Yusuf İlboğa, Ziya Güner, Oğuz Kurt, UND İcra Kurulu Başkanı Alper Özel ve İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Kadir Çirkin katılım sağladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz