CaetanoBus elektrikli otobüsler yakında Almanya’da çalışmaya başlayacak

0
344
caetano-e.City-Gold_24v2
Almanya Frankfurt’taki toplu taşıma şirketi In-der-City-Bus GmbH, iki adet elektrikli otobüs almak için Caetano’yu seçti.

Stadtwerke Frankfurt am Main Grubu’nun bir kuruluşu olan toplu taşıma şirketi In-der-City-Bus GmbH (ICB), bu yılın sonlarında teslim edilmek üzere iki adet 12 metrelik alçak tabanlı Caetano elektrikli otobüs siparişi verdi. Otobüsler, Caetano’nun bu stratejik Avrupa pazarında varlığını ve konumunu güçlendirirken Almanya’da çalışacak ilk e.City Gold otobüsler olacak.

Alman işletmeci, Caetano e.City Gold’un 34 oturan yolcu sığalı üç kapılı 12 metrelik sürümünden sipariş etti. Yüzde 100 elektrikli e.City Gold modeli, 200 kilometreden fazla menzil sağlayan 349 kWh’lik akü paketiyle donatılıyor. Otobüsler, Frankfurt Toplu Taşıma Otoritesi’nin tüm gerekliliklerini karşılayacak şekilde geliştirildi.

e.City Gold otobüsler, birçoğu zaten Portekiz’deki kentlere ve son olarak da Londra’ya teslim edilen Caetano’nun kentiçi hareketlilik için sıfır yayımlı yelpazesinin bir parçası.

ICB Yönetici Direktörü Christian Schaefer, konuyla ilgili olarak “Frankfurt kentinin en öncelikli hedeflerinden biri kentiçi toplu taşımayı dönüştürmek ve 2030 yılına kadar ICB otobüs filosunu tamamen seçenek tahrikli hale getirmek. Caetano Bus modelleriyle birlikte filomuza yeni bir üretici ekliyoruz. Kentimizde çevreyle ve iklimle dost hareketliliğe doğru yeni bir adım atmaktan dolayı çok mutluyuz.” dedi.

Caetano-e.City-Gold
Caetano e.City Gold

CaetanoBus COO’su Kohei Umeno ise şunları söyledi: “Temiz ve yüzde 100 yayımsız kentiçi toplu taşıma sistemine doğru ilerleyen önemli bir kent olan Frankfurt’a ilk e.City Gold otobüslerimizi teslim ediyor olmaktan dolayı çok gururluyuz. Bu proje Almanya’daki ilk Caetano elektrkli otobüsleri temsil ediyor ve CaetanoBus bu pazarda varlığını güçlendirmeye devam edecek. 

In-der-City-Bus GmbH

Toplu taşıma firması In-der-City-Bus GmbH (ICB), Frankfurt’taki en büyük otobüs işletmecisi. Her yıl 31 milyondan fazla yolcu taşıyan ICB, bazıları elektrikli olmak üzere 162 adet son nesil düşük yayımlı otobüsten oluşan bir filo çalıştırıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here