Peugeot Otomotiv, ÖTV-KDV indirimini değerlendirdi

0
984
Peugeot Otomotiv A.Ş. Genel Müdürü İbrahim Anaç
Renault Trucks

Peugeot Otomotiv A.Ş. Genel Müdürü İbrahim Anaç, ÖTV-KDV indirimi hakkında şu değerlendirmede bulundu:

Otomotiv sektöründe son dönemde yaşanan daralmanın etkilerini hafifletebilmek adına ÖTV ve KDV oranlarında yapılan indirimin etkisi pozitif yönde olacaktır. Bilindiği üzere daha önce ÖTV matrahlarında yapılan değişiklik anahtar teslim fiyatlara yüzde 3 ile yüzde 6 arasında bir revizyon ile yansımıştı. Mevcut durumda ÖTV oranlarında yapılan 15 puanlık indirimin ve KDV oranında yapılan 17 puanlık indirimin etkisi çok daha fazla olacaktır. Bu indirim hem zamanlama ve hem de içerik açısından, otomotiv sektörü, tüketiciler ve hem de devletin vergi gelirleri açısından çok yerinde bir adım oldu. Son dönemde önemli bir daralma yaşanan otomotiv pazarının son iki ay beklentisinin yüzde 40 ile yüzde 50 arasında artış göstereceğini düşünüyoruz.

Peugeot olarak son dönemde önemli başarılara imza attık. Yeni ÖTV oranları otomobil ve hafif ticari Peugeot modellerinde önemli fırsatlar sunuyor olacak. 100 bin TL matraha sahip bir otomobilin yeni ÖTV oranları ile sağlayacağı avantaj 18 bin 400 TL, 80 bin TL matraha sahip Peugeot Partner tipi hafif ticari taşıtın yeni ÖTV oranları ile sağlayacağı avantaj 9 bin 440 TL, 70 bin TL matraha sahip Peugeot Partner panel van tipi aracın yeni KDV oranları ile sağlayacağı avantaj 12 bin 370 TL olacak. Peugeot olarak ÖTV ve KDV indirimlerine ek olarak çeşitli fırsatlar sunuyoruz. Hemen hemen tüm modellerimizin fiyatları ağustos ayı seviyelerine gelmiş durumda.

Tüketicilerin satın alma kararlarını etkileyen en önemli unsurlarından birisi de tüketici finansmanı olarak karşımıza çıkıyor. ÖTV indirimine ek olarak mevcut ortamda tüketici finansmanı ile ilgili yaşanabilecek zorlukların önüne geçebilmek ve satın alma sürecini kolaylaştırmak adına tüm Peugeot modellerimizde yüzde 0 faizli kredi seçeneğini de sunuyor olacağız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz