Senegal Hızlı Tren Projesi’nde Volvo ve Yapıray işbirliği

1
859
Renault Trucks

Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş. (YM) ile Fransa’nın köklü inşaat firması Eiffage’ın kurduğu adi ortaklığın birlikte yürüttüğü “Train Express Regional (TER) Linking Dakar-AIBD” projesi devam ediyor. Senegal’in başkenti Dakar’da, Blaise – Diagne bölgelerini birbirine bağlayacak olan hızlı tren hattının inşa süreci ise tüm hızıyla sürüyor. YM grup şirketi olan YAPIRAY Demiryolu İnşaat Sistemleri A.Ş. hat üst yapı çalışmalarında Volvo ABG7820C asfalt finişerlerini tercih etti.

Raylı sistemler konusunda uzmanlaşan YAPIRAY, Senegal’in başkenti Dakar’da Blaise-Diagne bölgelerini birbirine bağlayacak bir hızlı tren projesinin yükleniciliğini üstlendi. Yapı Merkezi bünyesinde 1998 yılından beri raylı sistemlerden alanına yönelik çalışmalar gerçekleştiren firma, 14 Aralık’ta temelleri atılan proje için Fransız Eiffage firması ile birlikte hareket ediyor. 55 kilometre uzunluğa sahip olan projenin 41 ayda tamamlanması hedefleniyor. Proje için, özellikle asfalt grubu donanımlarında, Volvo iş makinalarından ABGP7820C asfalt finişerini tercih eden YAPIRAY, 9 metre azami serim genişliği ve 20 m/dk serim hızı ile kısa sayılabilecek taahhüt süresini verimli kullanmayı planlıyor.

Düşük işletme maliyetli asfalt üretimi

Volvo ABGP7820C, saatte 900 tona yakın malzeme serebilme gücünü, kaliteli, çevreye duyarlı, verimli, üstün teknolojili ve 1800 devir/dk’de 170 kW güç üreten Volvo D7E COM 3A / EPA Tier 3 motordan alıyor. Volvo’nun asfalt serme makinaları için geliştirdiği SMART POWER özelliği ile optimum asfalt serimini en düşük yakıt tüketimi ile yapabilen makina, düşük işletme maliyeti ile fark yaratıyor. ABGP7820C’nin bir diğer önemli özelliği ise, “EPM II – The Electronic Paver Management System” adı verilen tam otomatik serim kontrol sistemi. Bu sistem sayesinde hızlı ve hassas asfalt serimi yapabilen makinanın üzerindeki tüm bileşenler operatör tarafından rahatlıkla kontrol edilip, ayarlanabiliyor. Sisteme ek olarak, makinanın tablasının üzerinde yer alan yardımcı kumanda panelleri ve MOBA kontrol üniteleri de kusursuz bir asfalt serimi yapılmasına yardımcı oluyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz