Peugeot, hem elektrikleniyor hem de yeni marka imzasını tanıtıyor

5
445
Peugeot yeni logo

Marka tarihinde yeni bir dönüm noktası yaşayan ve 2019 yılından itibaren tüm modellerinde elektrikli çözümler sunmaya başlayacak olan Peugeot, yeni marka imzasını tanıtıyor: MOTION & e-MOTION. Marka, elektrikle geleceğe hazırlanma hamlesini Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenecek olan elektriklendirilmiş ikonik bir aslan ile vurguluyor.

Markanın 200’üncü yıldönümünü kutlamak üzere 2010 yılında tanıttığı MOTION & e-MOTION imzası, Peugeot’yu hem ürün hem de hizmet bakımından yeni hareketlilik çözümleri noktasında otomotiv endüstrisinin önde gelen markaları arasında konumlandırdı. Bu imza, 1810 yılından bu yana markayı karakterize eden ve markaya yön veren mühendis ve tasarımcılar arasındaki uyumu yansıtırken, Peugeot için duygunun her zaman otomotiv deneyiminin merkezinde olacağı fikrini de ifade ediyor.

Yeşil ve mavi ışık oyunlarından oluşan parlak yüzeye sahip bir elektrik “e” eklenmesi, önemli zorlukların yaşandığı enerji dönüşümü sürecinde markanın öncü pozisyonunu simgeliyor. MOTION & e-MOTION, Peugeot e-Legend Concept’in ve Peugeot 3008, 508 sedan ve 508 SW’de yıl sonunda tanıtılan PHEV teknolojisinin iletişim kampanyalarında kullanıldı. 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’ndan itibaren bu yeni imza, televizyon kampanyaları, medya, fuarlar ve satış noktaları da dahil markanın faaliyet gösterdiği ülkelerdeki bütün iletişim süreçlerinde kullanılacak.

Peugeot’un simgesi de markanın yeni dönüm noktasını desteklemek için değişiyor. Peugeot logosunun 160’ıncı yıldönümünü kutlamak için Peugeot Design Lab tasarımcıları tarafından tasarlanan ve markanın gururunu, gücünü ve mükemmelliğini simgeleyen büyük bir aslan Peugeot’nun 2018 Cenevre Otomobil Fuarı’ndaki standında tanıtıldı. Aslan yeşil ve mavi ışık efektlerine sahip yüzeyiyle 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda canlanacak. Peugeot, elektrikli geleceğe hazırlanma ve enerji dönüşüm sürecini yeni logosuyla gözler önüne seriyor.

Peugeot, yeni marka imzası ve 208 yıllık köklü geçmişiyle sürüş keyfi odaklı ve duyguları harekete geçiren yeni nesil elektrikli otomobiller sunarak, emin adımlarla büyümeye ve gelişmeye devam ediyor.

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here