Renault EZ kavram otomobillerine ödül

0
558
Renault EZ Ultimo

Renault EZ kavram otomobilleri üçlüsü, Les Invalides’de gerçekleşen 34’üncü Uluslararası Otomobil Festivali’nde, Grand Prix Yaratıcılık Deneyimi Ödülü’nün sahibi oldu.

EZ-GO, EZ-PRO ve EZ-ULTIMO kavram otomobilleri, Renault’nun 2017’de açıklanan geleceğe dönük kavram otomobil planının parçası. SYMBIOZ, geleceğin kişisel, özerk, elektrikli ve internet bağlantılı hareketliliğini sergilerken, R.S. 2027 VISION kavram otomobili ise geleceğin Formula 1 aracına bir örnek olarak öne çıkıyor. 2018 yılında Renault bu stratejisini devam ettirdi ve bireysel, kolektif veya profesyonel kullanıma dönük elektrikli kentiçi hareketliliği keşfeden üç farklı kavram robot model serisinin tanıtımını gerçekleştirdi.

Renault Grubu Tasarım Başkan Yardımcısı Anthony Lo: ”EZ kavram otomobilleri üçlüsünün almış olduğu Yaratıcılık Deneyimi Ödülü bizi onurlandırdı ve çok heyecanlandırdı. Bu kavram otomobiller yalnızca prototip olmakla sınırlı değiller. Geleceğin akıllı şehirlerinin ekosistemleriyle uyumlu olacak şekilde geliştirilen bu otomobiller, bireylerin ve profesyonellerin şehirlerde karşılaşacağı güçlükleri giderecek şekilde tasarlandı. Otomotiv sektörünün içinde bulunduğu bu heyecan verici süreçte, tasarımcılar olarak bize düşen görev, yaratıcı olmak ve müşterilerimize sürdürülebilir hareketlilik çözümleri sunmaktır.” dedi.

EZ kavram otomobil serisinin bu ödülü kazanma nedenlerini Uluslararası Otomobil Festivali Başkanı Remi Depoix şöyle açıkladı: ”Sponsorluğu Dassault Systèmes tarafından yapılan bu ödül, inovasyon ve internet bağlantılı deneyim açısından en gelişmiş kavram otomobillerini belirlemektedir. Bu üçlü, Renault tasarımcılarının yetenek ve yaratıcılıklarının harika bir örneğidir. Bu kavram otomobillerde şık tasarım, zariflik ve işlevsellik bir araya gelmiştir.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here