PETRONAS Team De Rooy IVECO, Dakar 2020’ye hazır

0
2013
IVECO_DAKAR-2020
PETRONAS Team De Rooy IVECO, 42’nci Dakar Rallisi’nde Janus van Kasteren jr, Vick Versteijnen ve Albert Llovera’nın kullandığı üç IVECO Powerstar kamyon ve Michiel Beckx’in direksiyonunda yer aldığı bir IVECO Trakker ile yarışacak.

PETRONAS Team De Rooy IVECO, 42’nci Dakar Rallisi’nde Janus van Kasteren jr, Vick Versteijnen ve Albert Llovera’nın kullandığı üç IVECO Powerstar kamyon ve Michiel Beckx’in direksiyonunda yer aldığı bir IVECO Trakker ile yarışacak.

Gerard de Rooy, tekrarlayan sırt rahatsızlığı nedeniyle bu yılki yarışa katılamayacak ama takımı desteklemek için Suudi Arabistan’da olacak.  

Dünyanın en zorlu rallisi olan ve ilk kez Suudi Arabistan’da düzenlenecek Dakar 2020 için hazırlıklar devam ediyor. Bu yılki ralli, takımda yeni olan dört motive sürücü ile podyumu hedefleyen PETRONAS Team De Rooy IVECO için de yeni bir başlangıç olacak.

PETRONAS Team De Rooy IVECO, üç IVECO Powerstar ve bir Trakker ile yarışın zorlu zemin şartlarında mücadele edecek. Üst üste dokuzuncu yılda IVECO, takımın resmi tedarikçisi olacak ve takıma araçlar, motorlar ve yedek parçalar sağlayacak. Tüm IVECO kamyonlarda CNH Industrial’ın aktarma organları markası FPT Industrial tarafından özel olarak mühendisliği yapılan ve 1000 beygire kadar güç üreten IVECO Cursor 13 motorları bulunacak.

Thomas-HILSE_IVECO-Brand-President
IVECO Marka Başkanı Thomas Hilse

42’nci yarışta Dakar rallisi, Güney Amerika kıtasını terkederek Ortadoğu’ya geliyor. Suudi Arabistan’da gerçekleştirilecek rallinin güzergahı 5 bin km’si özel etap olmak üzere 7 bin 500 km’den oluşacak. Bu yılkı rallinin kralı, güzergahın yüzde 75’ini içeren ve her tür kumlu şartta sürücülerin sürüş ve seyrüsefer yeteneklerini test edecek çöl olacak.

IVECO Marka Başkanı Thomas Hilse, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “IVECO takımı, tarihinde ilk kez Suudi Arabistan’da düzenlenecek Dakar rallisinde start almak için sabırsızlanıyor. Kamyonlarımız bir kez daha çöldeki birçok zorlayıcı şartları da içeren en zorlu zeminlerde yüksek güvenilirliklerini gösterecek. FPT Industrial tarafından mühendisliği yapılan güçlü aktarma organlarımızın performansı ile açıkça podyumu hedefliyoruz. Bu yıl, büyük coşku ve takım ruhuyla bizi etkileyen tamamen yeni sürücüler takımımızı tanıtmaktan gurur duyuyoruz. Kendileri Gerard de Rooy’un desteğine ve mentorluğuna güvenebilecekler. Bu mücadelenin üstesinden gelmek için takımın sınırları zorlama kararlılığına hayran olacağınıza söz veriyorum. IVECO gibi durdurulamazlar.”

Bir off-road sürücüsü olan Janus van Kasteren jr, seyrüseferci Marcel Snijders ve mekaniker Darek Rodewald ile birlikte IVECO Powerstar Evo 3’ün (#505) direksiyonunda üçüncü kez Dakar rallisinde yarışacak. Sürücü, birçok kez bitişe ilk 10 içinde geldiği daha önceki yarışlarda elde ettiği deneyimden faydalanmayı hedefliyor.

iveco-dakar
PETRONAS Team De Rooy IVECO, üç IVECO Powerstar ve bir Trakker ile yarışın zorlu zemin şartlarında mücadele edecek.

Belden aşağısı felç olmasına karşın rallilerde otomobiller ile yarışan eski olimpik kayakçı Albert Llovera, 2014 yılından bu yana yer aldığı Dakar rallisinde dört kez yarıştı. Kendisi için uyarlanmış IVECO Powerstar Evo 3’ün (#517) direksiyonunda kendisine seyrüseferci Ferran Marco Alcayna ve mekaniker Marc Torres eşlik edecek.

Dakar rallisine ilk kez aracındaki önemli aksaklıklara karşın yarışı bitirerek izleyicileri şaşırttığı 2015 yılında katılan Vick Versteijnen, iki Dakar rallisinde kamyon kullanarak deneyim kazandı. 2018 ve 2019 yıllarında Fas Desert Challenge’a da katılan sürücü, seyrüseferci Teun van Dal ve mekaniker André van der Sande ile birlikte bir IVECO Powerstar Evo 2 (#522) ile yarışacak.  

Dakar rallisine ilk kez bir kamyon ile katılacak Michiel Becx, takıma hızlı destek sağlayacak ve takımdaki en deneyimli mekaniker Bernard den Kinderen ve seyrüseferci Edwin Kuijipers eşliğinde IVECO Trakker (#531) ile ekstra parçalar taşıyacak.  

PETRONAS Team De Rooy IVECO: Küçük sponsor

PETRONAS Lubricants International, üst üste dokuzuncu yılda IVECO ve FPT Industrial ile birlikte geliştirilen ve IVECO’nun hafif ve ağır hizmet taşıtlarında da tavsiye edilen yağın yanı sıra PETRONAS TUTELA şanzıman yağı gibi işlevsel sıvılar ve yarış sırasında ralli kamyonlarını destekleyecek diğer ürünleri tedarik eden küçük sponsor ve teknik ortak olacak. Tüm takım, gelişmiş katkı teknolojisi ile formüle edilen ve toplam motor koruması ve güvenilirlik, artırılmış verimlilik ve performans için özel olarak tasarlanan PETRONAS Urania premium motor yağını kullanacak,

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here