PETRONAS De Rooy IVECO Takımı, Dakar 2019’da yarışmaya hazır

0
1726
Renault Trucks

PETRONAS De Rooy IVECO Takımı, 41’inci kez düzenlenecek Dakar Rallisi’nde dört adet IVECO Powerstar kamyon ile yarışacak. Kamyonları Dakar Rallisi’ni iki kez kazanan ve Africa Eco Race 2018’in şampiyonu olan Gerard De Rooy; PETRONAS De Rooy IVECO Takımı’na ilk kez katılacak Federico Villagra; Dakar 2018’de dört ayağı kazanan ve en başarılı takım pilotu olan Ton van Genugten ve yine takımda yeni olan deneyimli sürücü Maurik van den Heuvel kullanacak.

Dünyanın en zorlu ralli yarışı olan Dakar Rallisi’nin 41’incisi için yarışa katılacak araçlar Peru’ya doğru yola çıktı. Le Havre limanında tamamlanan kontrollerin ardından araçlar gemiye bindirildi. İki önder sürücü Gerard De Rooy ve Federico Villagra ile şimdiye kadarki en güçlü PETRONAS De Rooy IVECO Takımı, geçen yılki Africa Eco Race ve 2012 ve 2016 yıllarındaki Dakar şampiyonluklarını tekrarlamayı amaçlıyor.

PETRONAS De Rooy IVECO Takımı, dört IVECO Powerstar ile yarıştaki en zorlu zemin şartlarının üstesinden gelecek. IVECO, üst üste dokuzuncu yılda PETRONAS De Rooy IVECO Takımı’nın resmi sponsorluğunu yapıyor ve takıma araçlar, motorlar ve yedek parçalar sağlıyor. Takım önderi Gerard De Rooy, kendisini Africa Eco Race 2018’de birinciliğe taşıyan sabit dingilli IVECO Powerstar ile yarışacak. Gerard De Rooy’un aracı ve takımın diğer üç Powerstar’ı CNH Industrial’ın aktarma organları markası FPT Industrial tarafından mühendisliği özel olarak yapılan ve 1000 beygire kadar güç üreten IVECO Cursor 13 motoru ile donatılıyor.

Güney Amerika’daki 11’inci yarış olan 41’inci Dakar Rallisi tamamen Peru topraklarında gerçekleştirilecek. Peru’nun başkenti Lima’da başlayacak ve sona erecek rallide yarışmacılar toplam 5 bin km’lik 10 ayakta zorlukların üstesinden gelecekler. Yarışın yaklaşık yüzde 70’i, yarışta önemli bir rol oynayan ve sürücüler için en büyük zorluk olan kumda koşulacak.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan IVECO Marka Başkanı Pierre Lahutte,“ Araçlarımızı dünyanın en zorlu rallisinde yarışırken görmek ve IVECO arazi araçlarının kalite ve güvenilirlik alanlarındaki ünlerini bir kez daha kanıtlamak için can atıyoruz. Federico Villagra’nın katılımıyla şampiyon Gerard De Rooy ilk kez dört araçtan oluşan takıma önderlik edecek. Bu yıl iki birinci sınıf pilot ve iki deneyimli sürücüden oluşan gerçekten güçlü bir takımla yarışacağız. Ton van Genugten ve Maurik van den Heuvel takımı tamamlayacaklar. Azimleri için minnettarlığımızı ve önümüzdeki yarışta daha büyük başarılar elde edeceklerine olan güvenimizi ifade etmek istiyorum.” dedi.

2012 ve 2016 yıllarında Dakar’ı kazanan Gerard De Rooy, #503 araç numaralı IVECO Powerstar Evo 3’ün direksiyonunda seyrüsefercisi Moi Torrallardona ile birlikte yeni bir zafer kazanmayı hedefliyor. Araçta bulunacak mekaniker Darek Rodewald ise yarış sırasında teknik destek sağlayacak.

#503 araç numaralı IVECO Powerstar Evo 3’ün direksiyonun arkasında oturacak ikinci önder sürücü Federico Villagra ise seyrüsefercisi Ricardo Torlaschi ve mekanikeri Adrian Yacopini ile podyumu hedefliyor.

Dakar 2018’de en başarılı IVECO sürücüsü olan ve dört ayağı kazanan Anton van Genugten, Powerstar Evo 2 (#509) kamyonunun direksiyonunda seyrüsefercisi Bernardus Der Kinderen ve mekanikeri Peter Willemsen ile birlikte yarışacak.

PETRONAS De Rooy IVECO Takımı’na yeni katılan ve son 10 yarışı tamamlama başarısı gösteren Maurik van den Heuvel, takımın dördüncü kamyonu olan Powerstar Evo 2‘yi (#513) seyrüsefercisi Peter Kuijpers ve mekanikeri Martijn van Rooij ile birlikte kullanarak yarışta hızlı yardım sağlayacak.

PETRONAS Lubricants International, üst üste sekizinci yıl isim sponsoru ve IVECO ile birlikte geliştirilen yağları sağlayan teknik ortak olarak takıma destek veriyor. Tüm takım, gelişmiş katkı teknolojisiyle formüle edilen ve toplam motor koruması ve güvenilirliğin yanı sıra artırılmış verimlilik ve performans için tasarlanan PETRONAS Urania premium motor yağını kullanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz